Zavrieť

Porady

Brigadnicka zmuva

Ahojte.chcem zamestnat brigadnika,chcem sa opytat,ako ma vyzerat zmluva,jej pravne nalezitosti a ake odvodove povinnosti su s tym spojene.je to dost surne. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Dohoda o vykonaní práce - odvod len zamestnávateľ 0,8% zo základu dane (čím je odmena dohodára)
    zmluva pre brigádnika = dohoda o vykonaní práce - maximálne 300 hodín na rok, odmena nie je limitovaná
    príjem z dohody je posudzovaný ako príjem zo závislej činnosti, čiže podlieha zdaneniu 19%

    kmartina je offline (nepripojený) kmartina

    kmartina
    takze ako zamestnavatel brigadnika mam odviest 0.8% zo ZD? nerozumiem to je co? a je urceny aj max tyzdenny prac. cas?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    - podľa zákonníka práce je maximálny týždenný pracovný čas 48 hodín
    - 0,8% zo ZD je úrazové poistenie - podľa zákona o sociálnom poistení
    - ak zamestnávateľ zamestnáva "iba dohodárov" tak má povinnosť do 8 dní od zamestnania prvého zamestnanca (dohodára) prihlásiť sa na miestne príslušnú pobočku Sociálnej poisťovne - zaregistrovať sa

    kmartina je offline (nepripojený) kmartina

    kmartina
    niekde som sa docitala ze moze na tuto dohodu o vykonani prace odpracovat max.20 hod. tyzdenne.inak vdaka za informacie:-)

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    - myslím, že ste si to pomýlili s pracovným pomerom na kratší pracovný čas - je to pracovný pomer, kde týždenný pracovný čas je menej ako 20 hodín
    - na dohody myslím žiaden (okrem obmedzenia zákonníka práce - 48 hodín týždenne) predpis, čo sa týka pracovného času neexistuje

    v prvom príspevku ste sa pýtali: "chcem zamestnať brigádnika, ako má vyzerať zmluva?"
    - ak chcete zamestnať brigádnika, tak máte možnosť uzavrieť Dohodu o vykonaní práce
    - zmluva = dohoda o vykonaní práce

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ešte predsa...
    náležitosti Dohody o vykonaní práce určuje § 226 ods. 2 zákonníka práce
    - ak nemáte poruke zákonník práce, pozrite www.zbierka.sk , číslo zákona je 311/2001
    kmartina Pozri príspevok
    dakujem,ale nejde o studenta.ako je to potom s odvodmi a ymluvou<
    ako je to s brigadnickou prácou?

    praca34 je offline (nepripojený) praca34

    praca34
    Ak to nie je student, moze odpracovat max 350 hodin rocne na dohodu o vykonani prace, max 10 hodin tyzdenne na dohodu o pracovnej cinnosti a u studenta nesmie priemerny tyzdenny pracovny cas presiahnut 20 hodin tyzdenne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.