Zavrieť

Porady

Internetový obchod - správne účtovanie

Milí Poraďáci,
chcela by som poprosiť o pomoc skúsenejších kolegov pri riešení následujúcej situácie- internetový obchod SZČO, neplatca DPH, posiela po úhrade svoj tovar poštou. Ako správne účtovať manipulačný poplatok v peňažnom denníku? Osobitne ako službu? Aké živnosti sú potrebné v živnostenskom liste? Stačí kúpa a predaj? Čo to posielanie poštou, nie je to už sprostredkovanie služieb? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    tak odpoveď na moje otázky som nenašla. možno sa nájde ešte niekto, kto poradí. prečítala som tu mnoho príspevkov, riešilo sa aj poštovné a balné a stále neviem ako je to správne. niekto tu písal, že mu kontrola vytkla, že si účtuje poštovné, keď nemá na to v živnosti oprávnenie....skúsim to ešte pohladať.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    zadaj do vyhľadávača internerový obchod alebo eschop a nájde ti veľa príspevkov na študovanie

    ja účtujem poštovné a balné ako príjem za služby
    áno, tak by to malo byť správne. teraz blbá otázka - môže sa účtovať za služby, keď v živnosti je len kúpa a predaj....?

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    klárka1310 Pozri príspevok
    áno, tak by to malo byť správne. teraz blbá otázka - môže sa účtovať za služby, keď v živnosti je len kúpa a predaj....?
    tie služby súvisia s maloobchodným predajom, mne daňová kontrola odklepla takéto účtovanie
    ďakujem.

    zneistil ma totiž takýto príspevok, citujem: "Zároveň sa ako mi povedala účtovníčka zmenilo slovo "Poštovné" na "Poštovné a balné" (ako povedala účtovníčka - vraj to tak musí byť). Cca pred dvoma týždňami ale nejaká pani z daňového na kontrole povedala že takto to fakturovať je úplne zle, pretože v živnosti v popise činností nemám zasielateľské služby , a preto nemôžem na faktúre fakturovať "Poštovné a balné" a že náklady na poštovné mám rozrátavať do ceny výrobku, čo je ale totálne pritiahnuté za vlasy"

    takisto účtujem manipulačný poplatok ako službu, tak dúfam to bude ok.

    Internetový obchod - správne účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.