Zavrieť

Porady

Škoda na vozidle

Ahojte poradaci,

mam otazocku.

Bola mi sposobena skoda na vozidle inym vodicom.
Vozidlo mi obhliadol autorizovany servis, s ktorým ma zmluvu poistovna vodica ktorý mi sposobil skodu. nasledne som zaplatil opravu a jeho poistovna mi preplatila iba cast opravy.. rozdiel bol 44 EUR.

Potom som poslal vyzvu vodičovi na uhradenie rozdielu skody, na ktoru nereagoval, tak som mu poslal dalsiu a tu si vobec ani nevyzdvihol.

Vie mi niekto poradit co mam robit? Mam sa obratit na okresny sud alebo ako mam vlastne postupovat???

Vopred Dakujem za rady...

s pozdravom

Jozef
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    By som bol rad, ze je rozdiel len 44e. Skodu (nahradne diely) Vam preplatia len v casovej cene, aby sa auto "nezhodnotilo" napriek tomu, ze vy ste neovplyvnili, ze Vam niekto sposobil skodu. Zial nie je to tak, ze povinny bude skodovat, pre neho to skoncilo nahlasenim skodovej udalosti - a aby neprisiel o vyhody, prejde k inej poistovni. Paradoxne tak v konecnom dosledku skoduje ten, komu je skoda sposobena.

    jozef_pk je offline (nepripojený) jozef_pk

    jozef_pk
    Tak tomu sa hovorí pravny stat....

    Mam moznost sa dovolat niekde spravodlivosti???? asi nie vsak???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.