Zavrieť

Porady

Odvody do sociálnej poisťovne

potrebujem poradiť:
- aký môžem mať maximálny príjem zo živnosti v roku 2009 aby som nemusel platiť odvody do SP v roku 2010?
- aký môžem mať maximálny príjem zo živnosti v roku 2010 aby som nemusel platiť odvody do SP v roku 2011?
a ešte jedna:
- keď mám živnosť, môžem pre niekoho niečo vykonať len na základe dohody? bez toho aby som robil faktúru, aby som do toho neplietol živnosť?

ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    1. otázka http://www.porada.sk/1154082-post4.html
    3.otázka - aj SZČO môže pracovať na základe dohody o vyk.práce
    prosím poradiť.Som SZČO,od 14.06.2010 PN.Prihlásila som sa ako DNP osoba do soc.poisť od 09.06.2010 z minim.vym.zákl.Zaplatila som alikv.časť do konca júna 2010.Avšak chcela by som od 01.07.2010 platiť nemocenské z najvyš.VZ,tak aby som mala PN po 26.týždň.z maxim.vym.z.,čiže od 01.01.2011.Ako mám postupovať? Môžem ešte žiadať od 1.7.2010 zmenu,čiže doplatím júl z max.vym.z.

    dany.b je offline (nepripojený) dany.b

    dany.b
    len pre kontrolu:
    Pokiaľ môj príjem zo živnosti bol v roku 2009 nižší ako 3 834,96 € nemusím platiť odvody do soc.poisťovne. Áno??
    A platí to aj v prípade, že som popri živnosti aj zamestnaný a zo zamestnania bol ten príjem vyšší???

    Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dany.b Pozri príspevok
    len pre kontrolu:
    Pokiaľ môj príjem zo živnosti bol v roku 2009 nižší ako 3 834,96 € nemusím platiť odvody do soc.poisťovne. Áno??
    A platí to aj v prípade, že som popri živnosti aj zamestnaný a zo zamestnania bol ten príjem vyšší???

    Ďakujem
    sleduje sa len príjem=tržby zo živnosti. Ak ho prekročíš, stávaš sa povinným platitelom odvodov do SP - bez ohladu že si zamestnancom (neplatí, ak máš zo zamestnania max. vymer.základ)

    Odvody do sociálnej poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.