Zavrieť

Porady

JU - pomooc

Pekný večer ,
ludia chcem spravit JU pre DP , asi by som mal ozrejmit, ze som v tomto smere zaciatocnik, takze k veci : co potrebujem je spravit penazny dennik na zaklade bankoveho vypisu a zavierku potom zapisat do vykazov (VPaV, VMaZ), avsak moj problem je , ze ucet som pouzival aj na sukromne ucely ako tieto transakcie oddelit ?
Druha cast otazky : k DP staci pripojit len spominane vykazy alebo aj výpisy z uctu a vsetky potvrdenia ? , napr. co sa povazuje za potvrdenie o zaplatení preddavkov na ZP ?
Dakujem pekne za reakcie ..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    osobné výdaje dáš ako VNZD / osobná spotreba
    k DP ako prílohy /szčo/ dávaš len výkazy, výpisy nie, za doklad o zaplatení poistného sa považuje napr výpis z účtu, alebo PPD - to na účely zaučtovania do penden

    MrPerfecto je offline (nepripojený) MrPerfecto

    MrPerfecto
    aha dakujem a musia tam byt chronologicky uplne vsetky penazne pohyby na ucte ? aj bankove poplatky ?

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    MrPerfecto Pozri príspevok
    aha dakujem a musia tam byt chronologicky uplne vsetky penazne pohyby na ucte ? aj bankove poplatky ?
    áno musia

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    chronologicky v penden - ale ak si uplatňujem paušálne výdaVKY VEDIEš LEN ZJEDNODUšENú EVIDENCIU

    MrPerfecto je offline (nepripojený) MrPerfecto

    MrPerfecto
    jasne ,no riadne psycho to je :-) este mam dotaz k vykazu o majetku a zaväzkoch : rozdiel medzi bezprostrednym predchadzajucim uctovnym obdobím a beznym uctovnym obdím ? a ktore vyplnam ja ?

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    MrPerfecto Pozri príspevok
    jasne ,no riadne psycho to je :-) este mam dotaz k vykazu o majetku a zaväzkoch : rozdiel medzi bezprostrednym predchadzajucim uctovnym obdobím a beznym uctovnym obdím ? a ktore vyplnam ja ?
    do bezprostredneho predchadzajuceho uctovneho obdobia uvadzas zostatky z minuleho roka. Ak si nebol minuly rok zivnostnik, nechavas prazdne.
    Bezne uctovne obdobie su zostatky k 31.12.2009.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Aký si mal príjem minulý rok? Nestačilo by ti urobiť paušál 40% poprípade 60%?

    MrPerfecto je offline (nepripojený) MrPerfecto

    MrPerfecto
    to mondes :ano , lenze musel by som platit odvody

    este otazocka : ak som mal vyber z uctu ,ale peniaze som nepouzil ako to zapisem do dennika ?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ten výber z účtu zaúčtuješ ako výdavok z banky na priebežnú položku a následne do pokladnice ako príjem z priebežnej položky(dotácia pokladne.)

    MrPerfecto je offline (nepripojený) MrPerfecto

    MrPerfecto
    ok mal by som to mat , som zvedavy ako zajtra dopadnem na DÚ :-)
    este taky maly detail v tych vykazoch kolonky , do ktorych nic nepisem nechavam prazdne alebo pisem nulu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.