Zavrieť

Porady

Tlačivá

Dobry vecer, chcela by som sa opytat, ake tlaciva treba odovzdat za zamestnavatela a zamestnanca na DU a ZP? Iba tu sa odovzdavaju tlaciva?
Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    -ak nemal príjem v jednom mesiaci väčší, ako 2006,16 €, zdravotnej poistovni nedávaš nič ani nerobíš RZZP
    - pre DU dáš hlásenie, ale zamestnaneckú prémiu do roku 2009 nepíšeš. Uvedieš ju až za I. Q 2010 v prehľade

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Konkretizuj svoju otázku prosím, čoho konkrétne sa týkajú tie tlačivá.

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    Jedna sa o jedneho zamestnanca a nikdy predtym som nerobila RZZP za zamestnanca a zamestnavatela a taktiez rocne zuctovanie dane. Neviem teda ake tlaciva mam odovzdat na DU a ake do ZP.
    Neviem, ci toto bude stacit. Ak nie skusim este podrobnejsie.

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    Prosiiim vie niekto poradit?
    Pre ZP vyplnam RZZP typ A a to je vsetko, lebo som pocula o nejakom oznameni pre poistovnu od zamestnavatela.
    Pre DU to bude iba hlasenie a zamestnanecku premiu uvediem len do nejakeho riadku?
    Dakujem za odpoved.

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    - ak tam bola ale preplatok tak aj tak nerobim RZZP? To sa pekne nabalia. :-) zamestnancov prijem bol vzdy z minimalnej mzdy, ale boli tam vysoke cestovne nahrady, ale ani jeden mesiac neprekrocil 2006,16 €. Max. prijem aj s cetovnymi nahradami bol 1860 €.Takze tam nemusim? A zamestnavatel nepodava nejake hlasenie v ramci firmy, lebo mi bolo povedane, ze nejake oznamenie, ci co to treba dat.
    - teda urobim iba hlasenie a zamestnanecku premiu dam do I.Q 2010? To su vsetky tlaciva na DU? A tu zamestnanecku premiu vlastne vyziadam od DU na zaklade toho prehladu z I.Q?
    Dakujem

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Cestovné náhrady nie sú VZ pre zdravotné poistenie. Ty si strhávala zamestnancovi 4 % z diét?

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    Nie cestovne nahrady boli az na konci mzdy po vsetkych odvodoch. Ked uz som mala mzdu urobenu tak som tam len pripocitala cestovne nahrady.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Ale Ty vôbec nemusíš robiť RZZP, keď zamestnanec mal minimálnu mzdu. A keď nerobíš RZZP, tak ani žiadne oznámenie do ZP nedávaš.

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    Dakujem Vam za odpovede. Dufam, ze to uz bude vsetko. :-) Prajem pekny den a este raz dakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.