Zavrieť

Porady

kurzové rozdiely minulých období

Prosím Vás, ak som k 31.12. nerobila kurzové rozdiely za posledných 8 rokov (týka sa to účtov českej organ.zložky v slovenskom účtov.), dá sa to nejako teraz v roku 2009 opraviť bez podávania dodatočných DP? Jedná sa o kurz.zisk aj stratu.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Ako som už napísal, povinnosť podať dodatočné DP je len v prípade že sa Ti zvýši základ dane.



    §17
    (15) ... Opravy chýb minulých účtovných období, ak ide o náklady (výdavky) uznané za daňový výdavok alebo výnosy (príjmy) zahrnované do zdaniteľných príjmov, sa zahrnujú do základu dane toho zdaňovacieho obdobia, s ktorým vecne a časovo súvisia, bez ohľadu na to, či sa účtujú do nákladov, výnosov alebo na účet nerozdelený zisk minulých rokov.

    (31) Ak daňovník v príslušnom zdaňovacom období zahrnul do výsledku hospodárenia vyššie výnosy (príjmy), ako mu vyplýva z osobitného predpisu1) alebo v príslušnom zdaňovacom období zahrnul do výsledku hospodárenia nižšie náklady (výdavky), ako mu vyplýva z osobitného predpisu1) a z tohto dôvodu vykázal vyšší základ dane a odviedol vyššiu daň, úprava výsledku hospodárenia alebo nerozdeleného zisku minulých rokov alebo neuhradenej straty minulých rokov v nasledujúcich účtovných obdobiach už nebude mať vplyv na výšku základu dane a daňovej povinnosti; ak sa daňovník rozhodne pre takýto postup v príslušnom zdaňovacom období, neuplatní sa úprava základu dane podľa odseku 15.

    janapill je offline (nepripojený) janapill

    janapill
    Neviem či som urobila dobre, ale v roku 2009 som spravila tak, že som prerátala tie účty kde vznikali kurzové rozdiely správne ako mali byť k 1.1.09 a potom k 31.12.09 a bol to náklad alebo výnos roku 2009. Všetko čo bolo viac som v DP za r.2009 uviedla ako pripočítateľné a odpočítateľné položky, lenže asi budem musieť prepočítať minulé roky a podať dodatočné DP? Rozmýšľam správne? A ak mi nevyjdú veľké rozdiely tak musím podať tie dodatočné DP, bude z toho nejaká pokuta, neviete?
    Ďakujem

    janapill je offline (nepripojený) janapill

    janapill
    Prosím niekoho o pomoc, stále mám problém s tými kurz.rozdielmi. robím účtovníctvo jednej firme, ktorá má v Čechách zriadenú org.složku, zaúčtovala som všetky účtovné prípady tejto zložky aj do slov.účtovníctva a to kurzom ECB v deň predch.dňu uskutočnenia účtovného prípadu. Teraz tieto účty k 31.12 musím ešte prepočítať kurzom zo dňa 31.12 a vyčísliť kurzové rozdiely? Je to správne? Podotýkam, že robím ešte r.2009. Ale prišla som na to, že tieto účty neboli prepočítané k 31.12.08 a vznikajú veľké rozdiely. Ako to teraz môžem opraviť? Ja som to prerátala k 1.1.09 už na € a vyšlo mi kurz.strata 9850€ a kurz.zisk 9767€, kde to mám správne zaúčtovať? na 563,663 alebo na účty 428??? Prosím!!!

    janapill je offline (nepripojený) janapill

    janapill
    janapill Pozri príspevok
    Prosím niekoho o pomoc, stále mám problém s tými kurz.rozdielmi. robím účtovníctvo jednej firme, ktorá má v Čechách zriadenú org.složku, zaúčtovala som všetky účtovné prípady tejto zložky aj do slov.účtovníctva a to kurzom ECB v deň predch.dňu uskutočnenia účtovného prípadu. Teraz tieto účty k 31.12 musím ešte prepočítať kurzom zo dňa 31.12 a vyčísliť kurzové rozdiely? Je to správne? Podotýkam, že robím ešte r.2009. Ale prišla som na to, že tieto účty neboli prepočítané k 31.12.08 a vznikajú veľké rozdiely. Ako to teraz môžem opraviť? Ja som to prerátala k 1.1.09 už na € a vyšlo mi kurz.strata 9850€ a kurz.zisk 9767€, kde to mám správne zaúčtovať? na 563,663 alebo na účty 428??? Prosím!!!
    Prosím nikto nevie poradiť? A musím za rok 2008 podať dodatočné DP ak v konečnom dôsledku sa mi základ dane nezvýši naopak ešte zníži keďže strata (9850€) je vyššia ako zisk(9767€).? ako to zaúčtovať v roku 2009???

    kurzové rozdiely minulých období

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.