Zavrieť

Porady

doplnenie vzdelania

Dobrý deň! Moja otázka : učiteľku sme zaradili od 01.11.09 ako nekvalifikovanú PT 9, podpísala dodatok o doplnení vzdelania. Teraz doniesla rozhodnutie z MŠ SR, kde jej uznali skúšku zo zahraničia ako rovnocennú. Takže od 03/10 je už kvalifikovaná PT 10 ale čo s tým dodatkom, ako to ďalej máme riešiť?
Ďakujem za odpoveď!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    silviad Pozri príspevok
    Tak ďaľšie informácie : učiteľka 2 stupeň, skončila VŠ v Maďarsku má štátnu skúšku zo slovenského jazyka, čo jej teraz uznalo MŠ. Toto všetko je mi jasné, len neviem akou formou sa doriešiť ten dodatok, čo podpísala o doplnení vzdelania / vtedy ešte nemala uznanú tú skúšku/ a má tam podmienku, že keď nesplní, končí jej PP. Teraz napísať ďaľší dodatok že to splnila? Ďakujem!
    § 11 ods. 1 zákona 317/2009 ukladá predložiť potvrdenie o vykonaní skúšky najneskôr do 1 roka od nástupu do zamestnania. Ona podmienku splnila, ak ste jej dávali dodatok o doplnení vzdelania, dáte jej druhý, že podmienky splnila a od xy ju zaraďujete ako samostatnú, začínajúcu, určíte podľa odpracovaných rokov, samozrejme vtedy ak spĺňa ostatné kvalifikačné predpoklady. Dáte jej nové oznámenie o plate ak sa jej menila aj platová trieda, s tým že plat sa jej mení napríklad od 01. apríla 2010, ale započítaná prax pre výpočet zvýšenej tarify ostáva, teeda berie sa započítaná prax k 31.12.2009.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    silviad Pozri príspevok
    Dobrý deň! Moja otázka : učiteľku sme zaradili od 01.11.09 ako nekvalifikovanú PT 9, podpísala dodatok o doplnení vzdelania. Teraz doniesla rozhodnutie z MŠ SR, kde jej uznali skúšku zo zahraničia ako rovnocennú. Takže od 03/10 je už kvalifikovaná PT 10 ale čo s tým dodatkom, ako to ďalej máme riešiť?
    Ďakujem za odpoveď!
    Málo informácií.

    O akú učiteľku sa jedná, čo učí, aké má ukončené vzdelanie, akú skúšku vykonala v zahraničí, koľko rokov praxe, bez týchto základných informácií ti nevieme poradiť.

    silviad je offline (nepripojený) silviad

    silviad
    Tak ďaľšie informácie : učiteľka 2 stupeň, skončila VŠ v Maďarsku má štátnu skúšku zo slovenského jazyka, čo jej teraz uznalo MŠ. Toto všetko je mi jasné, len neviem akou formou sa doriešiť ten dodatok, čo podpísala o doplnení vzdelania / vtedy ešte nemala uznanú tú skúšku/ a má tam podmienku, že keď nesplní, končí jej PP. Teraz napísať ďaľší dodatok že to splnila? Ďakujem!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.