Zavrieť

Porady

interné doklady

ak dávam cez interné doklady prevod konečných stavov napr.: 710/501, tak aké členenie DPH dávam? - firma je platcom DPH od septembra 2009.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

    Polly404
    Ja mám Money, ale ak sa mrkneš na porade na soft Pohoda, tak tam určite niečo nájdeš k uzávierke. Ale ak nie, tak 100% nájdeš o uzávierke niečo v manuále k Pohode.

    stefany2505 je offline (nepripojený) stefany2505

    stefany2505
    Polly404 Pozri príspevok
    Ja mám Money, ale ak sa mrkneš na porade na soft Pohoda, tak tam určite niečo nájdeš k uzávierke. Ale ak nie, tak 100% nájdeš o uzávierke niečo v manuále k Pohode.
    ale najprv zaúčtujem HV pred zdanením a daň na ID a potom spustim závierku?

    Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

    Polly404
    Čo znamená "zaúčtujem HV pred zdanením"? Ak myslíš prevod na 431, tak nie, lebo to Ti urobí soft v rámci uzávierky. Ale, samozrejme, ak vychádza z DP platiť daň, tak najprv urob predpis dane z príjmu na ID a potom spusti uzávierku a prevod stavov do nového roka 2010.

    stefany2505 je offline (nepripojený) stefany2505

    stefany2505
    Polly404 Pozri príspevok
    Čo znamená "zaúčtujem HV pred zdanením"? Ak myslíš prevod na 431, tak nie, lebo to Ti urobí soft v rámci uzávierky. Ale, samozrejme, ak vychádza z DP platiť daň, tak najprv urob predpis dane z príjmu na ID a potom spusti uzávierku a prevod stavov do nového roka 2010.
    no myslím to, že hospodarsky výsledok (V-N) 6584,38 710/702 a z toho 19% daň 1251 591/341 dám cez interné doklady a potom spustím uzávierku. Myslím to dobre???

    Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

    Polly404
    Nie, zadáš iba predpis dane ako píšeš 591/341 a potom spustíš uzávierku a soft Ti v rámci uzávierky prenesie HV.

    stefany2505 je offline (nepripojený) stefany2505

    stefany2505
    Polly404 Pozri príspevok
    Nie, zadáš iba predpis dane ako píšeš 591/341 a potom spustíš uzávierku a soft Ti v rámci uzávierky prenesie HV.
    už chápem
    ĎAKUJEM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.