Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. PÁLENICA

Dobrý deň,

Idem zakladať s.r.o. , ktorej predmet činnosti bude 1.výroba liehu v liehovarníckom závode na pestovateľské pálenie ovocia. 2. výroba liehu a spracovanie liehu v liehovarníckych závodoch so sídlom v obci....atď

Bude to viac osobová s.r.o. Vie mi niekto poradiť ako postupovať v tejto delikátnej situácii. Ako založiť pálenicu.Máte niekto skúsenosť.

Na porade som k tejto téme našiel veľmi málo. Dúfam, že máte radi výzvy a spolu to zvládneme zatiaľ štdujem príslušné zákony napr. 467/2002

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    NONAME Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    Idem zakladať s.r.o. , ktorej predmet činnosti bude 1.výroba liehu v liehovarníckom závode na pestovateľské pálenie ovocia. 2. výroba liehu a spracovanie liehu v liehovarníckych závodoch so sídlom v obci....atď

    Bude to viac osobová s.r.o. Vie mi niekto poradiť ako postupovať v tejto delikátnej situácii. Ako založiť pálenicu.Máte niekto skúsenosť.

    Na porade som k tejto téme našiel veľmi málo. Dúfam, že máte radi výzvy a spolu to zvládneme zatiaľ štdujem príslušné zákony napr. 467/2002

    ďakujem
    a čo je delikátne na založení SRO? tá pálenka?

    NONAME je offline (nepripojený) NONAME

    NONAME
    ...asi viem na čo narážate....čiže stačí založiť s.r.o. a ostatné náležitosti a povolenia sa vybavujú až keď je založená s.r.o.? pri založení v tomto prípade nie sú žiadne špecifiká?

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Najprv by som išiel na Colnú správu, tí budú u teba varení pečení, tak nech ti povedia čoho sa máš vyvarovať pri výrobe liehu.

    mimkonr je offline (nepripojený) mimkonr

    mimkonr
    NONAME Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    Idem zakladať s.r.o. , ktorej predmet činnosti bude 1.výroba liehu v liehovarníckom závode na pestovateľské pálenie ovocia. 2. výroba liehu a spracovanie liehu v liehovarníckych závodoch so sídlom v obci....atď

    Bude to viac osobová s.r.o. Vie mi niekto poradiť ako postupovať v tejto delikátnej situácii. Ako založiť pálenicu.Máte niekto skúsenosť.

    Na porade som k tejto téme našiel veľmi málo. Dúfam, že máte radi výzvy a spolu to zvládneme zatiaľ štdujem príslušné zákony napr. 467/2002

    ďakujem

    Prvým krokom je spravit si kurz na prevadzkovanie lihovaru na pestovatelske palenie ovocia... na ministerstve podohospodarstva ti poskytnu info.A tiez povolenia davaju ony, colnica spracuvava len kontroli mnozstva a dane z liehu...

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Dobrý deň,

    podľa našich vedomostí, najskôr je potrebné založiť a zaregistrovať s.r.o. (výpis z obchodného registra je jednou z príloh žiadosti o povolenie) a následne vybaviť povolenie od min. pôdohospodárstva + na prevádzkovanie liehovarníckeho závodu je potrebné povolenie na prevádzkovanie daňového skladu.
    Pozor na požiadavku zvýšeného zákl. (resp. vlastného) imania v závislosti od zvoleného druhu činnosti.

    Pekný deň.

    Založenie s.r.o. PÁLENICA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.