Zavrieť

Porady

Odstranenie materinskeho znamienka

Chcem sa opytat aky je postup ked mam zaujem o odstranenie 3 znamienok blizko sebe na krku, nakolko su zväcsene a maju tvar ako bradavice. Ako sa to vykonava a nasledne lieci? A tiez by ma zaujimalo ci by som si to mohol uplatnit v poistovni ako chirurgicky zakrok? Ale toto je vedlajsie. Zaujima ma hlavne to odstranenie znamienok. Vdaka
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Navštívila som kožnú lekárku, tá mi dala odporúčanie pre plastického chirurga, ktorý mi odstránil znamienka a na základe odporúčania mi hradila poisťovňa asi tretinu z ceny zákroku.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

mysimis Pozri príspevok
Navštívila som kožnú lekárku, tá mi dala odporúčanie pre plastického chirurga, ktorý mi odstránil znamienka a na základe odporúčania mi hradila poisťovňa asi tretinu z ceny zákroku.
A ku koznemu nepotrebujem odporucanie od praktickeho lekara? A nerobia aj nejake testy ci to znamienko mozu odstranit? A ak som to dobre pochopil, tak si to mozem dat potom obodovat a dat preplatit svojej poistovni co mam zivotku? Neviem ci sa to da aj na takyto zakrok ale ked uz platim dost vela mesacne tak aspon raz by mi mohla dat aj nieco poistovna :-)
A neboli to odstranenie a aj potom neskor?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
stanco007 Pozri príspevok
A ku koznemu nepotrebujem odporucanie od praktickeho lekara? A nerobia aj nejake testy ci to znamienko mozu odstranit? A ak som to dobre pochopil, tak si to mozem dat potom obodovat a dat preplatit svojej poistovni co mam zivotku? Neviem ci sa to da aj na takyto zakrok ale ked uz platim dost vela mesacne tak aspon raz by mi mohla dat aj nieco poistovna :-)
A neboli to odstranenie a aj potom neskor?
Pred odstránením sa nerobili nijaké testy, odstránené znamienko však odoslali na histológiu. To či si to môžeš dať preplatiť z nejakej poistky to Ti neviem povedať, platila som priamo u plastického chirurga, ale o tretinu menej, lebo ZP mu uhradila asi 1/3.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
stanco007 Pozri príspevok
A ku koznemu nepotrebujem odporucanie od praktickeho lekara? A nerobia aj nejake testy ci to znamienko mozu odstranit? A ak som to dobre pochopil, tak si to mozem dat potom obodovat a dat preplatit svojej poistovni co mam zivotku? Neviem ci sa to da aj na takyto zakrok ale ked uz platim dost vela mesacne tak aspon raz by mi mohla dat aj nieco poistovna :-)
A neboli to odstranenie a aj potom neskor?
Zájdete obvodnej , vypýtajte si Výmenný poukaz ku kožnej , ona Vám tie znamienka pozrie,vyšetrí a sa dohodnete .Najlepšie je dať to vybrať chirurgickým zákrokom a dá sa spraviť aj histológia .
Ak sú drobnučké tak ich kožná aj vypáli .
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Zita5 Pozri príspevok
Zájdete obvodnej , vypýtajte si Výmenný poukaz ku kožnej , ona Vám tie znamienka pozrie,vyšetrí a sa dohodnete .Najlepšie je dať to vybrať chirurgickým zákrokom a dá sa spraviť aj histológia .
Ak sú drobnučké tak ich kožná aj vypáli .
No ja ich mam väcsie tvarom ako bradavice ale nie zas nejak velke ale bojim sa lebo su na krku aby som si ich neposkodil napr retiazkou. A kolko stoji cca odstranenie jedneho znamienka?
0 0
pohodička pohodička

pohodička je offline (nepripojený) pohodička

My sme si pred mesiacom dali s dcérou skontrolovať znamienka v Ústave lekárskej kozmetiky v Blave. Dcére vybrali 4 chirurgickým zákrokom a 3 laserom. Je to bezbolestné, trochu je nepríjemné, keď pichajú injekciu, ináč nič. Premerajú ich špeciálnou kamerou a potom sa rozhodnú akým spôsobom ich odstrania. Nám to platil syn ako darček, takže vám nepoviem koľko to stojí, ale určite niečo platí aj poisťovňa, pretože potrebovali kartičky poistenca. Mne odporučali vybrať jedno na tvári chirurgicky (aj keď je teraz ešte v poriadku). Keď som sa pytala, či si ho môžem dať vybrať u nás (na druhom konci republiky), tak mi povedal, že neodporúča na chirurgii, pretože oni majú špeciálne zahraničné nite a jazvy sú minimálne, hlavne tie tvárové nie. Takže by som radila dobre si rozmyslieť , poradiť sa a až potom sa rozhodnúť, čomu dáš prednosť. Dnes je tých kliník asi viac a tie znamienka sú ako časované bomby.
Naposledy upravil pohodička : 30.03.10 at 20:46
0 0
pohodička pohodička

pohodička je offline (nepripojený) pohodička

Ešte chcem dodať, že tie bradavicové odstraňoval laserom a videl ich ako neproblémové, tie skôr, aby nezavádzali. Takže žiadny strach. Ja som sa kvôli jednému výrastku veľmi bála už dlhé roky a vraj je to len od injekcie alebo pichnutia hmyzom. Dcére také bradavicové vyberal na čele pod vlasmi laserom a neostala ani jazvička. Ale bála by som si to dať vybrať u nás aj keď viem aj tu o dobrých chirurgoch.
0 0
Elinam Elinam

Elinam je offline (nepripojený) Elinam

Ja som mala ma krku od narodenia znamienko v priemere asi 4 cm. a v okolí asi tri maličké. tie malé mi odstránila kožná ambulantne a to vačšie mi na dva razy ,,vyrezali". tiež som to odkladala zo strachu.myslím že každý takýto nález pošlú na histológiu a čo sa týka platenia, mne našťastie zákrok zaplatila poisťovňa ale u kožnej som platila 20€ ale tam platím takmer vždy ani sa nestihnem dotknúť kľučky na dverách.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Keď mi odstraňovali znamienko, ešte netrebalo doporučenie od obvodného lekára. Preto pri jednej z návštev kožného lekára so synom som mu ukázal znamienko vo veľkosti šošovice. Nevedel povedať, či je to nebezpečné alebo nie, preto preventívne doporučil jeho odstránenie. Dal mi sprievodný lístok k chirurgovi.

Chirurg si ma objednal hneď na druhý deň. Ráno som prišiel, ľahol som si na stôl, dostal som lokálnu anestéziu a za pár minút bolo znamienko preč. Na základe požiadavky kožného bolo poslané na histológiu. Už pri zákroku som sa cítil ako keby ma chirurg pitval, šklbalo to so mnou, hoci som bolesť necítil. Znamienko vyrezával chirurgickými nožničkami (asi nemal skalpel ). Po zašití sa mi rana nezdala, ale budiž, povedal som si, že snáď ten chirurg vie zašívať.

Po tom, čo mi odstránili stehy, som bol zhrozený - na mieste znamienka o veľkosti šošovice mi zostala jazva o veľkosti jednocentovky. Našťastie už nie som vo veku, kedy by mi to vadilo z estetických dôvodov (tukové faldy na bruchu mi pomaly tú jazvu prekryjú..), ale o odbornosti chirurga som si pomyslel svoje. Stálo ma to vtedy 350 SKK. Keby som to bol vedel, asi by som išiel do nejakej súkromnej kliniky, kde by mi to možno drahšie, ale menej viditeľne odstránili.

Inak - z histológie prišiel negatívy výsledok.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

vrelo odporucam ustav lekarskej kozmetiky v Ba, primar dr. Guba,robil mi znamienko velke cca 3,2cm nic som necitila za chvilu bolo vybrate,ziadna bolest ani nasledujuce dni a max. starostlivost. jazva s postupne dava do peknej podoby ale v lete pojdem na obrusovanie.
0 0
pohodička pohodička

pohodička je offline (nepripojený) pohodička

Výmenný lístok od obvodného lekára sme na súkromnú kliniku nepotrebovali. Že je súkromná bolo cítiť aj zo správania personálu. Človek sa prestáva lekárov báť. Pre mňa to je veľmi dôležité, lebo ja zo strachu z lekárov a injekcie, nechodím ani na prehliadky.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

No ja som od Popradu, tak do BA to mam daleko kvoli znamienkam. Este ak, tak skor KE. To by slo. Mozno sa to bude dat urobit aj tym laserom. Lebo jedno znamienko z tych 3 je len taka bodka, druhe je tenucke a taky pasicek cca 1,5mm ale to tretie v strede je najväcsie a tmave tvaru malickej bradavice cca 2-2,5mm gulicka. Vsak pojdem sa opytat co mi povedia. Hadam to bude dobre...
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Keby som mala toľko centov,ako znamienok, tak som milionár. Pravidelne chodím na kontroly ku kožnej lekárke a z času na čas mi niektoré vyberú. Vždy na chirurgickej ambulancii, vždy bezplatne, vždy v pohode. Jazvy po roku má problém nájsť aj samotná kožná, ja som spokojná, z histológie vždy negatívne.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja sa veľmi,ale veľmi sledujem , lebo dobrú skúsenosť s tým nemám . Z dôvodu jednej zlej bradavice , som vlastne evidovaná na onkológii a chodím na pravidelné kontroly. Takže táto téma je pre mňa morou .Ale inak odvtedy ak na niekom vidím bradavicu,tak ho posielam na zlikvidovanie , lebo nebezpečné je ak sa náhodou poškodí napr.poškriabe a podobne.
2 0
knoflikar knoflikar

knoflikar je offline (nepripojený) knoflikar

Mne vyberali dve znamienka - prve pred cca 10 rokmi, bolo na tvari porezane pri holeni, vybrate behom dvoch minut sympatickou doktorkou, jazva ziadna, platba ziadna. Druhe pred cca 5 rokmi na boku zoskrabnute pri nemotornom pade z rebrika, vybrate behom 10 sekund masiarom s titulom MUDr. jazva minimalna, platba ziadna. V obidvoch pripadoch poslane na histologiu s negativnym vysledkom.
0 0
lillka lillka

lillka je offline (nepripojený) lillka

mamine to teraz vyberali. no ona si ho zaskrabla.obvodny ta odporuci ku kozneemu a ten ti povie co treba.....ona isla do BB na onkochirurgiu.dali jej termin...za par minut jej to po lokalke vybrali a poslali na vysetrenie na histologiu.o 10 dni si isla vybrat stehy.a prisli vysledky.
nebolelo ju to,ale trochu ju to tahalo,nemohla sa tam velmi sprchovat.po par dnoch si to uz odlepila.
no dodnes tam ma taky fialovy fliacik.
0 0
0123misa 0123misa

0123misa je offline (nepripojený) 0123misa

JA by som sa rada opytala ci je mozne sa dat tetovat cez miesta kde boli predtym znamienka, alebo cez jazvy
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

0123misa Pozri príspevok
JA by som sa rada opytala ci je mozne sa dat tetovat cez miesta kde boli predtym znamienka, alebo cez jazvy
Možné to je... prečo nie...

Ty chceš ale asi vedieť o rizikách, nie?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

(Nechcem zakladať novú tému) Potrebujem odporúčanie od lekára, ak chcem ísť na očné vyšetrenie, príp. kde nájdem, ku komu odporúčanie nepotrebujem?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pokiaľ ideš na očné čisto na predpis okuliarov,doporučenie nepotrebuješ.Akonáhle ale potrebuješ čokoľvek naviac a chceš aby ti to preplácala zdravotná poistovna,doporučenie potrebuješ.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať