Zavrieť

Porady

Ako dostat manzelku na list vlastnictva ?

vlastnim byt, ktory som nadobudol este pred svatbou.
na LV som iba ja. ziadna banka, ani nic ine.

teraz po svatbe by som tam mal rad aj manzelku.
otazka znie ako dostat manzelku na LV.

aky je najlepsi zpôsob ? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nič v zlom, ale ja osobne by som tento krok sakramentský premyslel ešte pred tým ako niečo urobím.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    ivustek, Flinstone, Danila, arizona, sarasara, Stanislav 1975
    6

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Keďže si výlučným vlastníkom bytu, podiel, ktorý chceš aby mala tvoja manželka, jej môžeš darovať darovacou zmluvou.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Nič v zlom, ale ja osobne by som tento krok sakramentský premyslel ešte pred tým ako niečo urobím.
    toto je tiež pravda Zoli-načo zbytočne darovávať hneď,hmhm-v prípade rozvodu by to bolo dosť zlé deliť, čo je teraz len moje...

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Kúpna zmluva za jedno euro by sa tiež dala napadnúť, cena nie je adekvátna cene bytu. Manželia už majú BSM, teda zo spoločných peňazí by kúpila pre seba časť bytu. Tú časť bytu by ste pri prípadnom rozvode delili? Darovacia zmluva bude určite najlepším riešením. Napíšete darovaciu zmluvu, návrh na vklad a priložíte kolok.
    Ak sa k tebe bude správať v rozpore s dobrými mravy, budeš rád, že je to darovacia zmluva. No nie je to celkom pravda. Zrušiť darovaciu zmluvu, alebo žiadať vrátenie daru, k tomu treba dôkazy, svedkov, proste preukázať porušenie dobrých maravov. Ono sa to nestáva často, že obdarovaný vráti dar.
    Naposledy upravil sarasara : 30.03.10 at 21:42

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    sarasara Pozri príspevok
    Keďže si výlučným vlastníkom bytu, podiel, ktorý chceš aby mala tvoja manželka, jej môžeš darovať darovacou zmluvou.
    alebo aj predať polovicu bytíku...

    snezko je offline (nepripojený) snezko

    snezko
    takze navrh na vklad musi byt podlozen smouvou ? darovaci je pre mna ok.

    skor som si myslel ci je mozne len pouzit oddaci list.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    snezko Pozri príspevok
    takze navrh na vklad musi byt podlozen smouvou ? darovaci je pre mna ok.

    skor som si myslel ci je mozne len pouzit oddaci list.
    nie,nie svatbou nenadobudla k tvojmu bytu žiadny vlastnícky podiel,treba zmluvou to urobiť...

    snezko je offline (nepripojený) snezko

    snezko
    diky za radu. je to premyslene. pozadie tohoto jednania nieje dolezite. ide mi o ten proces. ako ju tam dostat.

    snezko je offline (nepripojený) snezko

    snezko
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    nie,nie svatbou nenadobudla k tvojmu bytu žiadny vlastnícky podiel,treba zmluvou to urobiť...
    takze darovacia zmluva a od nej potom sa odvija uz navrh na vklad. hovorim spravne ?

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    snezko Pozri príspevok
    takze darovacia zmluva a od nej potom sa odvija uz navrh na vklad. hovorim spravne ?
    hovoríš správne...

    snezko je offline (nepripojený) snezko

    snezko
    nebolo by lepsie... istejsie. predat manzelke 50percent za 1euro ?
    myslim tim padom. by si obe strany boly kvit. a nebolo by mozne sa hypoteticky domahat zrusenia darovacej zmluvy na sude keby sa ku mne manzelka spravala v rozpore s dobrymi mravy.

    snezko je offline (nepripojený) snezko

    snezko
    sarasara Pozri príspevok
    Kúpna zmluva za jedno euro by sa tiež dala napadnúť, cena nie je adekvátna cene bytu. Manželia už majú BSM, teda zo spoločných peňazí by kúpila pre seba časť bytu. Tú časť bytu by ste pri prípadnom rozvode delili? Darovacia zmluva bude určite najlepším riešením. Napíšete darovaciu zmluvu, návrh na vklad a priložíte kolok.
    Ak sa k tebe bude správať v rozpore s dobrými mravy, budeš rád, že je to darovacia zmluva. No nie je to celkom pravda. Zrušiť darovaciu zmluvu, alebo žiadať vrátenie daru, k tomu treba dôkazy, svedkov, proste preukázať porušenie dobrých maravov. Ono sa to nestáva často, že obdarovaný vráti dar.

    ok. situace je timto celkom jasna. este raz dakujem za odpoved

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    snezko Pozri príspevok
    vlastnim byt, ktory som nadobudol este pred svatbou.
    na LV som iba ja. ziadna banka, ani nic ine.

    teraz po svatbe by som tam mal rad aj manzelku.
    otazka znie ako dostat manzelku na LV.

    aky je najlepsi zpôsob ? dakujem

    Len aby ťa ona potom nedostala s tvojho bytu, časom???

    Ale to je len, môže byť teória.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    sito Pozri príspevok
    Len aby ťa ona potom nedostala s tvojho bytu, časom???

    Ale to je len, môže byť teória.

    Sito, prosím ťa nestraš ho veď vie čo robí

    p.s. moj názor je, že ja by som to nerobila, lebo......, , a v prípade smrti ajtak by ten byt zdedila.

    gabooz je offline (nepripojený) gabooz

    advokátsky koncipient gabooz
    Ludsky velmi pekne gesto, ale z pravneho hladiska by som ho zvazil
    Ale laska je peknaaa, netreba strasit, aj ked treba dat za pravdu, ze rozvodom chlap vzdy prerobi

    A suhlasim, riesi sa to darovacou zmluvou a na zaklade nej sa poda navrh na vklad. Rad pomozem. Napis mi spravu alebo email

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    gabooz Pozri príspevok
    Ludsky velmi pekne gesto, ale z pravneho hladiska by som ho zvazil
    Ale laska je peknaaa, netreba strasit, aj ked treba dat za pravdu, ze rozvodom chlap vzdy prerobi

    A suhlasim, riesi sa to darovacou zmluvou a na zaklade nej sa poda navrh na vklad. Rad pomozem. Napis mi spravu alebo email
    Nič netrvá večne, ani láska k jednej slečne........a pod mostom je vraj zima, a len labutie pierko občas poteší...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.