Zavrieť

Porady

zmena praco.zmluvy alebo dodatok?

Prosim vas vie mi povedat, ci je rozdiel medzi zmenou pracovnej zmluvy a dodatkom k pracovnej zmluve?
Zamestnanec - veduci - meni funkciu na referenta - (teda degraduje) - mozem to poriesit dodatkom? v nom sa dohodneme, ze sa meni funkcia... Bolo mi totiz niekym povedane, ze to musi byt zmena pracovnej zmluvy - musí? a ak ano, aku to má mat formu? Este som sa s tym nestretla..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    brikina Pozri príspevok
    Prosim vas vie mi povedat, ci je rozdiel medzi zmenou pracovnej zmluvy a dodatkom k pracovnej zmluve?
    Zamestnanec - veduci - meni funkciu na referenta - (teda degraduje) - mozem to poriesit dodatkom? v nom sa dohodneme, ze sa meni funkcia... Bolo mi totiz niekym povedane, ze to musi byt zmena pracovnej zmluvy - musí? a ak ano, aku to má mat formu? Este som sa s tym nestretla..
    Zmena prac. zmluvy sa robí dodatkom k pracovnej zmluve.

    Teda, ak sa niečo mení, čo bolo predtým odohodnuté v PZ (napr. pozícia, plat, náplň práce, rozsah úväzku) hovoríme o zmene dohodnutých podmienok. Tieto menené podmienky je treba aj zmluvne upraviť v pracovnej zmluve. A tá úprava sa spravidla spraví dodatkom k PZ. V dodatku PZ sa uvedie, ktoré články, vety alebo odseky PZ sa menia.

    Teda samotný dodatok je len forma (papierový dokument, ktorý podpisujú obe zmluvné strany) a obsahuje popis zmien pracovnej zmluvy (teda obsah - čo sa mení).

    Takže v dodatku č. 1 (2, 3, ... neviem, koľko dodatkov doteraz bolo) uvedieš, čo sa v PZ mení - v tvojom prípade funkcia zamestnanca sa mení z "vedúceho" na "referenta".

    zmena praco.zmluvy alebo dodatok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.