Zavrieť

Porady

Základné imanie u s.r.o.

Zvažujem založenie si s.r.o. s minimálnym základným imaním 5.000 €. Avšak chcel by som si hneď kúpiť i nové firemné auto, ktoré je drahšie než 5.000 € (aj kvôli odpočtu DPH). Je to nejak účtovnícky možné (pôžička do s.r.o. a pod.)?
Usporiadat
hena22 hena22

hena22 je offline (nepripojený) hena22

samozrejme, spoločnosť môže dostať pôžičku aj od spoločníka. Dokonca môže platiť aj obvyklý úrok, ak by si veľmi chcel.
Alebo si môžeš požičať v banke, od inej spoločnosti, od súkromnej osoby, ako sa Ti podarí.
Alebo môžeš dať vyšší vklad do ZI.
Je to len na Tvojom rozhodnutí (a šikovnosti )
1 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Samozrejme.
V pokladnici (alebo v banke) budeš mať vklad 5000,-
Ako spoločník môžeš vložiť vklad 211/365 ; 221/365 koľko potrebuješ a auto si kúpiš.
Ked sa bude firme dariť, vklad Ti vráti.
Ak si chceš odpočítať Dph - musíš byť registrovaný ako platiteľ Dph.

Aby si sa vyhol problémom, lebo niektoré sa následne nedajú riešiť(k spokojnosti), od začiatku sa obrať na dobrú účtovníčku , s ktorou budeš môcť konzultovať svoje kroky.
3 0
branislavh branislavh

branislavh je offline (nepripojený) branislavh

Dobrý. Chcem založiť s.r.o. zo základným imaním spoločnosti 5000. €.
Pôvodne som chcel vložiť auto, ale nechcelo sa mi zháňať znalecký posudok .
Tak som sa rozhodol založiť spoločnosť hotovosťou s tým ,že auto následne odpredám spoločnosti za 5000€. Je toto moje uvažovanie v súlade s účtovníctvom a zákonmi SR?
Prosím poraďte mi.
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

branislavh Pozri príspevok
Dobrý. Chcem založiť s.r.o. zo základným imaním spoločnosti 5000. €.
Pôvodne som chcel vložiť auto, ale nechcelo sa mi zháňať znalecký posudok .
Tak som sa rozhodol založiť spoločnosť hotovosťou s tým ,že auto následne odpredám spoločnosti za 5000€. Je toto moje uvažovanie v súlade s účtovníctvom a zákonmi SR?
Prosím poraďte mi.
Hotovost na zalozenie sro nepotrebujes...Staci cestne vyhlasenie o tom, ze si splatil zakl. imanie, no nikto to nebude kontrolovat.
0 1
branislavh branislavh

branislavh je offline (nepripojený) branislavh

Založil som spoločnosť s .r.o. a potrebujem z imania kúpiť sám od seba auto. Je potrebné nato znalecký posudok? Alebo stačí urobiť kúpnopredajnú zmluvu a zmenu na dopravnom inšpektoráte? Prosím Poraďte mi.
0 0
branislavh branislavh

branislavh je offline (nepripojený) branislavh

Idem zakladať firemný účet. Musí biť základne imanie na ňom? Alebo stačí si ho nechať v pokladní?
Mám ešte jednu otázočku. Ak mám sídlo spoločnosti na mojom trvalom bydlisku som povinný to oznámiť mestu? Nemám prevádzku iba sídlo.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

branislavh Pozri príspevok
Idem zakladať firemný účet. Musí biť základne imanie na ňom? Alebo stačí si ho nechať v pokladní?
Mám ešte jednu otázočku. Ak mám sídlo spoločnosti na mojom trvalom bydlisku som povinný to oznámiť mestu? Nemám prevádzku iba sídlo.

Zakladne imanie moze byt cele v pokladnici.

Mestu nemusis nahlasovat sidlo v byte, iba v pripade ze by si chcel preklasifikovat bytovy priestor na nebytovy...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
mi_ke Pozri príspevok
Hotovost na zalozenie sro nepotrebujes...Staci cestne vyhlasenie o tom, ze si splatil zakl. imanie, no nikto to nebude kontrolovat.
Toto je pre mňa novinka. Mohla by som Ťa požiadať o citáciu príslušného zákona, ktorý pojednáva o tom, že STAČÍ... a NEBUDE..?
Vopred ďakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
branislavh Pozri príspevok
Založil som spoločnosť s .r.o. a potrebujem z imania kúpiť sám od seba auto. Je potrebné nato znalecký posudok? Alebo stačí urobiť kúpnopredajnú zmluvu a zmenu na dopravnom inšpektoráte? Prosím Poraďte mi.
tému som priznávam iba preletela. Ak chceš kúpiť sám od seba auto - teda už nie je nové, nebudeš mať nárok na odpočítanie DPH. Zdá sa mi, že si DPH riešil - mal záujem kúpiť auto s odpočítaním DPH.
pardon-to bol Lubomír, upravujem príspevok.
Stačí urobiť k-p zmluvu a zapísať na DI. Následne musíš oznámiť na DU, že máš auto v sro-vzniká ti daňová povinnosť - DMV, ktorú vysporiadaš do 31.1.2011.

Danila Pozri príspevok
Toto je pre mňa novinka. Mohla by som Ťa požiadať o citáciu príslušného zákona, ktorý pojednáva o tom, že STAČÍ... a NEBUDE..?
Vopred ďakujem.
toto v zákone nenájdeš. Nájdeš tam iba to citované, že k návrhu na zápis sro potrebuješ o.i. Vyhlásenie o splatení vkladu. A čo konateľ podpíše, za to si zodpovedá.
0 0
branislavh branislavh

branislavh je offline (nepripojený) branislavh

Ty kokšo, ďakujem. Brano. Áno, myslel som to tak. Fiktívne 5000€ v pokladni. To auto potrebuje alebo nepotrebuje znalecký posudok? Keď ho idem predávať firme, teda s.r.o.?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

branislavh Pozri príspevok
Ty kokšo, ďakujem. Brano. Áno, myslel som to tak. Fiktívne 5000€ v pokladni. To auto potrebuje alebo nepotrebuje znalecký posudok? Keď ho idem predávať firme, teda s.r.o.?
Kejka ti uz odpovedala.
S.r.o ho na zaklade kupno-predajnej zmluvy kupuje od fyzickej osoby, za aku cenu to fyzicka osoba preda (ty) je jej vec.
Prepises ho na DI na s.r.o-cku, zahlasis do 30 dni na DU a budes platit DMV...
0 0
branislavh branislavh

branislavh je offline (nepripojený) branislavh

Áno myslel som to tak, fiktívne 5000€ v pokladni. Potrebujem znalecký posudok keď chcem kupovať auto zo základného imania? Ďakujem.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
KEJKA Pozri príspevok
tému som priznávam iba preletela. Ak chceš kúpiť sám od seba auto - teda už nie je nové, nebudeš mať nárok na odpočítanie DPH. Zdá sa mi, že si DPH riešil - mal záujem kúpiť auto s odpočítaním DPH.
pardon-to bol Lubomír, upravujem príspevok.
Stačí urobiť k-p zmluvu a zapísať na DI. Následne musíš oznámiť na DU, že máš auto v sro-vzniká ti daňová povinnosť - DMV, ktorú vysporiadaš do 31.1.2011.


toto v zákone nenájdeš. Nájdeš tam iba to citované, že k návrhu na zápis sro potrebuješ o.i. Vyhlásenie o splatení vkladu. A čo konateľ podpíše, za to si zodpovedá.
Kejka, určite vieš presne, čo mojimi príspevkami mám ja na zreteli. A podporiť niečo, čo sa nazýva fiktívne, a akože, je pre mňa desivé, ak to napíše rovno audítor a rovno na Porade, verejnom portáli účtovníkov, daniarov a neviem ešte koho z radov odborného ekonomického osadenstva. Čo si mám prečítať v zákone ako rada od Teba bola pre mňa skôr úsmevná. A nie po prvý raz.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
branislavh Pozri príspevok
Áno myslel som to tak, fiktívne 5000€ v pokladni. Potrebujem znalecký posudok keď chcem kupovať auto zo základného imania? Ďakujem.
Ty vieš nakupovať z fiktívneho ZI? To som sa ešte nestihla naučiť, možno vďaka Porade aj to zvládnem. Ja poznám pojmy ešte aj iné: fiktívne faktúry, fiktívne DPH, fiktívne náklady, mizernú daň z príjmu, nedostatok liekov na onkológii, vyprázdnenú štátnu kasu, a aj preto firmy v konkurzoch a ich zamestnancov v zástupoch pred Úradmi práce....
KSENP.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mi_ke Pozri príspevok
Hotovost na zalozenie sro nepotrebujes...Staci cestne vyhlasenie o tom, ze si splatil zakl. imanie, no nikto to nebude kontrolovat.
toto som ja nepísala..........

Danila Pozri príspevok
Toto je pre mňa novinka. Mohla by som Ťa požiadať o citáciu príslušného zákona, ktorý pojednáva o tom, že STAČÍ... a NEBUDE..?
Vopred ďakujem.

KEJKA Pozri príspevok
tému som priznávam iba preletela. Ak chceš kúpiť sám od seba auto - teda už nie je nové, nebudeš mať nárok na odpočítanie DPH. Zdá sa mi, že si DPH riešil - mal záujem kúpiť auto s odpočítaním DPH.
pardon-to bol Lubomír, upravujem príspevok.
Stačí urobiť k-p zmluvu a zapísať na DI. Následne musíš oznámiť na DU, že máš auto v sro-vzniká ti daňová povinnosť - DMV, ktorú vysporiadaš do 31.1.2011.
toto v zákone nenájdeš. Nájdeš tam iba to citované, že k návrhu na zápis sro potrebuješ o.i. Vyhlásenie o splatení vkladu. A čo konateľ podpíše, za to si zodpovedá.
podčiarknuté bola odpoveď na tvoju otázku, plus zvýraznené som tam dala práve na zdôraznenie pre tých ktorí si tu tak veselo diskutuju o podvodoch /?/

Danila Pozri príspevok
Kejka, určite vieš presne, čo mojimi príspevkami mám ja na zreteli. A podporiť niečo, čo sa nazýva fiktívne, a akože, je pre mňa desivé, ak to napíše rovno audítor a rovno na Porade, verejnom portáli účtovníkov, daniarov a neviem ešte koho z radov odborného ekonomického osadenstva. Čo si mám prečítať v zákone ako rada od Teba bola pre mňa skôr úsmevná. A nie po prvý raz.
Našla si v uvedených príspevkoch odo mňa /schválne som ich nekrátila, neupravila okrem zvýraznenia, slovíčko fiktívne? alebo podporovanie?
Možno som túto vetu mala doplniť výkričníkom
A čo konateľ podpíše, za to si zodpovedá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
asi takto.
0 0
branislavh branislavh

branislavh je offline (nepripojený) branislavh

Nenaťahujte sa, to som zrovna nechcel. A čo sa týka toho základného imania, tak to bude uhradené v plnej výške na bankový účet, len trochu neskoršie. A je to vybavené. Okrem toho ďakujem za rady veľmi ste mi pomohli.
1 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
branislavh Pozri príspevok
Ty kokšo, ďakujem. Brano. Áno, myslel som to tak. Fiktívne 5000€ v pokladni. To auto potrebuje alebo nepotrebuje znalecký posudok? Keď ho idem predávať firme, teda s.r.o.?
Ďakuješ sám sebe????
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
KEJKA Pozri príspevok
toto som ja nepísala..........





podčiarknuté bola odpoveď na tvoju otázku, plus zvýraznené som tam dala práve na zdôraznenie pre tých ktorí si tu tak veselo diskutuju o podvodoch /?/


Našla si v uvedených príspevkoch odo mňa /schválne som ich nekrátila, neupravila okrem zvýraznenia, slovíčko fiktívne? alebo podporovanie?
Možno som túto vetu mala doplniť výkričníkom
A čo konateľ podpíše, za to si zodpovedá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
asi takto.
Aha, tak toto je už lepšie. Podvod netreba obaľovať do pozlátka..
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

pozor, o podvod pojde az vtedy, ak nasledkom napr. vstupu do konkurzu ci exekucie nebude mat spolocnost preukazat ako tych minimalne 5 000 eur zo zakladneho imania pouzila, a teda ci ich vobec mala pri svojom vzniku. Samotna podstata splatenia zakladneho imania je nedostatocna a obsolentna, pretoze nikto presne nevie co to konkretne znamena...mat fin. prostriedky mozem aj doma pod vankusom, v sufliku v kancli alebo na ucte. Aj preto je napr. v navrhu noveho ceskeho obchodneho zakonnika (zakon o korporacich), ale aj napr. v navrhu europskej komisie o europskej spolocnosti s rucenim obmedzenym navrhovana vyska zakladneho imania vo vyske jedneho eura. Preto ja by som nepouzival slovo podvod...to patri do slovnika organov cinnych v trestnom konani a za inych podmienok ako to, ze niekto cestne vyhlasi, ze splatil zakladne imanie spolocnosti.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
mi_ke Pozri príspevok
pozor, o podvod pojde az vtedy, ak nasledkom napr. vstupu do konkurzu ci exekucie nebude mat spolocnost preukazat ako tych minimalne 5 000 eur zo zakladneho imania pouzila, a teda ci ich vobec mala pri svojom vzniku. Samotna podstata splatenia zakladneho imania je nedostatocna a obsolentna, pretoze nikto presne nevie co to konkretne znamena...mat fin. prostriedky mozem aj doma pod vankusom, v sufliku v kancli alebo na ucte. Aj preto je napr. v navrhu noveho ceskeho obchodneho zakonnika (zakon o korporacich), ale aj napr. v navrhu europskej komisie o europskej spolocnosti s rucenim obmedzenym navrhovana vyska zakladneho imania vo vyske jedneho eura. Preto ja by som nepouzival slovo podvod...to patri do slovnika organov cinnych v trestnom konani a za inych podmienok ako to, ze niekto cestne vyhlasi, ze splatil zakladne imanie spolocnosti.
Nikto Ti neprikazuje slovo podvod používať. A tiež nie si orgán činný v trestnom konaní, aby si prejudikoval, čo podvodom je. Ale ak mi chceš nahovárať, že niekto čestne vyhlási, že splatil ZI a prašule má doma pod poduškou, tak to podvod je, pokiaľ nemá doma sídlo s.r.o. a podušku nepoužíva pod zadkom ako štatutár, či spoločník, či čokoľvek. Majetok súkromný je prísne oddelený od majetku firemného, ak Ti tento nepatrný detail unikol.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať