Zavrieť

Porady

DoVP - pre prácu krátkodobú v zahraničí

Veľmi by som poprosila o radu :

Firma ide do Nemecka na cca 10 dní demontovať strojné zariadenie a toto aj bude dovážať na Slovensko . Pri tejto príležitosti uvažuje nad prijatím jedného brigádnika , ktorý má už svoj hlavný pracovný pomer a v rámci jeho dovolenky by sa zúčastnil na demontážnych a pomocných prácach pri nakládke v Nemecku a vykládke na Slovensku.

Akú zmluvu s brigádnikom uzatvoriť ?

1/ DoVP - s tým , že na dohodu by som uviedla : pomocné práce pri demontáži, nakládke a vykládke strojného zariadenia od ....... do ....... ./Jedná sa o 10 dní./ Zahlásiť ho do SP . Prešla by vôbec takáto brigáda cez uvedenú dohodu , som si vedomá toho , že zdôvodňovať budeme pri kontrole , ale ak by niekto už mal s tým skúsenosť , nech napíše .

Myslím , že má nárok aj na diéty a ubytovanie /- zahraničná služobná cesta /a tieto by som tiež uviedla v znení zmluvy , že uvedený nárok mu bude vyplatený formou CP.

2/ Uzavrieť s ním pracovnú zmluvu na dobu určitú a zahlásiť ho do SP a ZP ?


Čo bude v našom prípade lepšie ?
Naposledy upravil Zita5 : 13.10.05 at 05:22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Zita5
    Veľmi by som poprosila o radu :

    Firma ide do Nemecka na cca 10 dní demontovať strojné zariadenie a toto aj bude dovážať na Slovensko . Pri tejto príležitosti uvažuje nad prijatím jedného brigádnika , ktorý má už svoj hlavný pracovný pomer a v rámci jeho dovolenky by sa zúčastnil na demontážnych a pomocných prácach pri nakládke v Nemecku a vykládke na Slovensku.

    Akú zmluvu s brigádnikom uzatvoriť ?

    1/ DoVP - s tým , že na dohodu by som uviedla : pomocné práce pri demontáži, nakládke a vykládke strojného zariadenia od ....... do ....... ./Jedná sa o 10 dní./ Zahlásiť ho do SP . Prešla by vôbec takáto brigáda cez uvedenú dohodu , som si vedomá toho , že zdôvodňovať budeme pri kontrole , ale ak by niekto už mal s tým skúsenosť , nech napíše .

    Myslím , že má nárok aj na diéty a ubytovanie /- zahraničná služobná cesta /a tieto by som tiež uviedla v znení zmluvy , že uvedený nárok mu bude vyplatený formou CP.

    2/ Uzavrieť s ním pracovnú zmluvu na dobu určitú a zahlásiť ho do SP a ZP ?


    Čo bude v našom prípade lepšie ?
    Myslím, že by pre vás aj pre neho bolo výhodnejšie uzatvoriť DoVP, pretože z tej on zaplatí len daň a zamestnávateľ len úrazové poistenie. Ale to iste vieš...
    Ja by som uviedla konkrétnu činnosť, napríklad: naloženie strojného zariadenia na železničné vagóny, vyloženie tovaru (záleží na formulácii a už to znie inak) .

    DoVP - pre prácu krátkodobú v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.