Zavrieť

Porady

elektronicka podatelna VSZP

Snazim sa elektronicky zaslat mesacny vykaz, no pri kroku kde chcem dokument podpisat certifikatom mi vypise hlasenie: CAPICOM nemoze byt nainstalovane, pravdepodobne nemate dostatocne prava na tomto pocitaci. Vie niekto co s tym?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    martinka_@zoznam.sk Pozri príspevok
    Snazim sa elektronicky zaslat mesacny vykaz, no pri kroku kde chcem dokument podpisat certifikatom mi vypise hlasenie: CAPICOM nemoze byt nainstalovane, pravdepodobne nemate dostatocne prava na tomto pocitaci. Vie niekto co s tym?
    Dnes sme dostali e-mailom správu z portálu VšZP, že si máme obnoviť certifikát, resp. že jeho platnosť za cca 30 dní končí ... nie je to aj tvoj problém?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Hansa Pozri príspevok
    ...súhlasím
    a dodávam - cez internetový prehliadač, cez ktorý si to inštalovala.
    Ja viem,
    dokonca sme mali problém ked sa nainštalovala novšia verzia prehliadača (automatickou aktualizáciou ) museli sme vybavovať nový certifikát. Je to na hlavu postavené ....

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No nemusí,
    u nás môžeme posielať výkazy len z jedného jediného PC. Nechápem prečo je to tak čudne nastavené, lebo ak PC kľakne tak sa uvybavujeme dalších certifikátov. Je to o ničom.

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    IvetaH Pozri príspevok
    Prosím vás, čo ste s tým urobili? Platnosť certifikátu mám do 11/2011.
    Ahoj, pravdepodobne naozaj nemáš dostatočné práva .
    Ak pri zapnutí PC sa prihlasuješ menom a heslom, tak sa treba prihlásiť ako administrátor a potom inštalovať.
    NIektorý zamestnávatelia si takto chránia PC, aby tam nemohli ľudia kadečo inňštalovať.... napríklad PC hry .
    Ale pri každej inštalácii a aktualizácii potom treba volať správcu siete

    Aspoň u nás to tak funguje. papa

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Xanti Pozri príspevok
    No nemusí,
    u nás môžeme posielať výkazy len z jedného jediného PC. Nechápem prečo je to tak čudne nastavené, lebo ak PC kľakne tak sa uvybavujeme dalších certifikátov. Je to o ničom.
    Certifikát si treba uložiť aj niekam inam ako zálohu a potom netreba vybaviť nový.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Veď som doma, robím z jedného PC, minulý týždeň problém nebol.
    Od samého začiatku mám veľkú nechuť k portálu VšZP. Nemôžem si pomôcť, ale je akýsi celý otočený, ak si to porovnám s inými ZP. Dokonca aj portál DU ma menej vytáča.
    Idem skúsiť spustiť obnova certifikátu.
    Zas bude pýtať heslo a už mám nervy. Ja si musím založiť zošit na heslá. Ale dnes to njdem robiť, nebudem si kaziť víkend.
    Prajem pekný deň.

    Hansa je offline (nepripojený) Hansa

    Hansa
    [QUOTE=Xanti;1360162]
    u nás môžeme posielať výkazy len z jedného jediného PC.

    ...súhlasím
    a dodávam - cez internetový prehliadač, cez ktorý si to inštalovala.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Xanti, to je ono. Inštalovala som vyššiu verziu. No ale ak to takto funguje, potom by mali niekoho zastreliť.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja som dobrovoľne chcela podávať výkazy do VšZP elektronicky. Mám už vybavené všetko, len som si to ešte nenaištalovala. Ale keď čítam, aké sú s tým problémy, tak radšej budem papierovať :-)

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ak je to tak, netreba to ťahať do PC, alebo jeden vyčleniť, starý šrot, kde bude roky rokúce jedna verzia. Taká som naštvaná, že to pôjdem zrušiť. Pobočku poisťovne vidím z okna mojej kancelárie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.