Zavrieť

Porady

Podlahovka

Možte poradiť ako na podlahovku rezervu som nechal 12cm
1.Je treba davať po plystyren aj lepenku a foliu.
2.Aku vrstvu polystyremu použiť a aky polystyren tvrdeny alebo ten farebny potiahnuty zelenou hmotou.
3.Jedna sa o plochu 118m štvorcovych
Ďakujem za rady.
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pod polystyrén je treba dávať "IPU", a je dobré dávať medzi IPU a polystyrén fóliu.Pod podlahovku je najlepší ten "potiahnutý zelenou hmotou".Nemusíte potom dávať karisieť.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

zo 10 cm polystyrenu daj .. nebudes predsa krtkov v zemi ohrievat... potom rurky s karirozozou a potom este poter takze 10+6 t oej cca 16 cm al kedze sisi nechal len 12 cm tak musis daj menej polystyrenu ... ale minimum aspon 6-8 daj ..
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Toto je uz chytanie rozbehnuteho vlaku. Taketo veci sa riesia v projekte. Asi by som velmi rychlo zabudol na podlahovku, ta vrstva izolacie co ti vinde je na podlahovku veeeelmi malo. Budes mat velke straty. Kym tam nepôjde aspon 10cm izo tak to nema zmysel riesit. A nepomôze ani ten potiahnuty tou najzelenejsou hmotou.
Inu farbu budes mat ty ked zisis cenu toho zeleneho zazraku
Naposledy upravil mendo933 : 02.04.10 at 06:48
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
mendo933 Pozri príspevok
Toto je uz chytanie rozbehnuteho vlaku. Taketo veci sa riesia v projekte. Asi by som velmi rychlo zabudol na podlahovku, ta vrstva izolacie co ti vinde je na podlahovku veeeelmi malo. Budes mat velke straty. Kym tam nepôjde aspon 10cm izo tak to nema zmysel riesit. A nepomôze ani ten potiahnuty tou najzelenejsou hmotou.
Inu farbu budes mat ty ked zisis cenu toho zeleneho zazraku
Nezmysel.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Neviem akoze co by malo byt nezmysel
0 0
marospet marospet

marospet je offline (nepripojený) marospet

mendo933 Pozri príspevok
Neviem akoze co by malo byt nezmysel
Toten blud čo pišeš davaj si aj 20 polystyren. Dneska som naniesol vyšky a možem ist na 14cm. Takže dam 7+7 myslím že to bude stačit. Ten polystyren čo mi maju z neho oči vypadnut stoji 8eur meter a normalny 5eur tak to neje take hrozne.dam 4cm tvrdeny a potom na neho 3cm zeleny a ostane mi 7cm na poter čo by malo stačit.
0 0
marospet marospet

marospet je offline (nepripojený) marospet

mendo933 Pozri príspevok
Toto je uz chytanie rozbehnuteho vlaku. Taketo veci sa riesia v projekte. Asi by som velmi rychlo zabudol na podlahovku, ta vrstva izolacie co ti vinde je na podlahovku veeeelmi malo. Budes mat velke straty. Kym tam nepôjde aspon 10cm izo tak to nema zmysel riesit. A nepomôze ani ten potiahnuty tou najzelenejsou hmotou.
Inu farbu budes mat ty ked zisis cenu toho zeleneho zazraku
a ešte v projekte bolo 12cm na podlahovku neviem prečo by malo byt malo ešte som nepočul aby niekto daval 10 a viac pytal som sa susedou čo maju podlahovky.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Ja som daval 9cm klasicky stabilizovany EPS100S. Styrodur je zbytocny, mozno tak do garaze dva pasy kam bude jazdit auto
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
mendo933 Pozri príspevok
Neviem akoze co by malo byt nezmysel
Neviem prečo by sa teplo malo šíriť dolu,respektíve ako sa šíri teplo dolu ako chcete prinúťiť teplo aby sa šírilo dolu ,budete na to používať ventilátor ,alebo nejaký iný nútený obeh?
0 0
groga groga

groga je offline (nepripojený) groga

Ja mám na podlahovku 20cm, ale v tom už musia byť aj parkety alebo dlažba. Chcem dať 10cm EPS, 6cm betón a zostanú mi 4cm na Hydrobit, fóliu, lepidlo+dlažbu alebo podložka+parkety. Bude to tak dobre?
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
marospet Pozri príspevok
Toten blud čo pišeš davaj si aj 20 polystyren. Dneska som naniesol vyšky a možem ist na 14cm. Takže dam 7+7 myslím že to bude stačit. Ten polystyren čo mi maju z neho oči vypadnut stoji 8eur meter a normalny 5eur tak to neje take hrozne.dam 4cm tvrdeny a potom na neho 3cm zeleny a ostane mi 7cm na poter čo by malo stačit.
Ak máš malú výšku systémová doska ti z nej kradne skoro 2 cm. V Tomto prípade je lepšie ak použiješ 2x 4 cm extruďáku, AL fóliu a rúrky pripevniť pripináčikmi. Pozri aj Schluter-Bekotec-EN 23 F na www. schlueter-systems.com
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Možem na podlahovku položiť lam.plávajúcu podlahu ak nechcem keramickú dlažňbu? Vraj na to existuje nejaká špeciálna.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
TomasHC Pozri príspevok
Ja som daval 9cm klasicky stabilizovany EPS100S. Styrodur je zbytocny, mozno tak do garaze dva pasy kam bude jazdit auto
A nedával si na neho karirohož?
Ja by som chcel dať 4cm EPS 100 /v ňom drážky na rozvod vody a kúrenia , nebudem mať podlahovku/ a na to 5cm styrodur. Musím potom dávať do poteru karirohož?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

pivko Pozri príspevok
Možem na podlahovku položiť lam.plávajúcu podlahu ak nechcem keramickú dlažňbu? Vraj na to existuje nejaká špeciálna.
klasika, 6-7 mm dnes sa už robí len hdf najlepšie sa spýtať v parketovom štúdiu, pod podlahovku ide len grafitový papier a hrubšia fólia pe, nesmie tam ísť tá podložka napenená čo ponúkajú všetci predajcovia, pretože vytvoríš tepelnú bariéru.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

groga Pozri príspevok
Ja mám na podlahovku 20cm, ale v tom už musia byť aj parkety alebo dlažba. Chcem dať 10cm EPS, 6cm betón a zostanú mi 4cm na Hydrobit, fóliu, lepidlo+dlažbu alebo podložka+parkety. Bude to tak dobre?
tú hrúbku betónu by som nepodceňoval, doporučovaných 8-10 cm je asi na základe skúseností z praxe
0 0
petmich petmich

petmich je offline (nepripojený) petmich

groga Pozri príspevok
Ja mám na podlahovku 20cm, ale v tom už musia byť aj parkety alebo dlažba. Chcem dať 10cm EPS, 6cm betón a zostanú mi 4cm na Hydrobit, fóliu, lepidlo+dlažbu alebo podložka+parkety. Bude to tak dobre?
to groga: nechápem prečo chceš dávať hydrobit až na betónový poter. Ja som mal tiež 20 cm a dával som to takto: betónová platňa, hydroizolácia, fólia, podlahový EPS 100S 4cm+8cm, fólia, kari rohož, trubky podlahového kúrenia a betónový poter 6 cm. Na podlahovú krytinu ti stačia 2 cm. Čau
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

naco sa dava pod podlahove kuranie taka hruba izolacia (10cm)? Ved teplo stupa hlavne hore.

petmich.. nedava sa kari rohoz do betonu?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

alltracboy Pozri príspevok
naco sa dava pod podlahove kuranie taka hruba izolacia (10cm)? Ved teplo stupa hlavne hore.

petmich.. nedava sa kari rohoz do betonu?
trocha fyziky, teplo sa šíri(prestupuje) v homogénnom priestore rovnako všetkými smermi a potom sa šíri sálaním do vzduchu, to že stúpa hore je iný fyzikálny zákon, ja som dal nad podpivničený priestor len 4 cm izolácie v súlade s dovtedajšími znalosťami a mohol sam dať viac.
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

pivko Pozri príspevok
Možem na podlahovku položiť lam.plávajúcu podlahu ak nechcem keramickú dlažňbu? Vraj na to existuje nejaká špeciálna.
ja som použil TEXIZOL, cenu už ti nepoviem, musel by som prehrabať kopec papierov. Na dotyk je od bežného mirelonu trochu tenšia a takmer priesvitná. Ten rozdiel je viac cítiť ako vidieť. Kročajový hluk tlmí dobre a má nízky tepelný odpor, presné čísla už tiež neviem, ale nájdeš na nete.

Pozri aj:
http://www.e-filip.sk/default.aspx?C...tBy=lastAnswer
http://forum.tzb-info.cz/t.py?t=11&i=106850
http://www.e-filip.sk/default.aspx?C...ortBy=question

http://www.ebenel.cz/doplnky/podlozky - ako vidíš, výber je široký.
0 0
groga groga

groga je offline (nepripojený) groga

Hydrobit samozrejme ide na platňu, ale neviem prečo sa dáva fólia aj pod aj nad EPS. Karirohož mám v úmysle dať nad trubky do poteru.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať