Zavrieť

Porady

Namiesto ŽB stĺpu stĺp z plných tehál.

Statik mi navrhol deku tak že v jednom rohu má byť žb stĺp. Múry mám vymurované a v rohu kde má byť ten stĺp zostal volný priestor ohraničený z dvoch strán končiacou stenou.Teraz mi volal tesár že to bude veľký problém zašalovať ak to chcem zaliať naraz z vencami a dekou nakoľko sa to može šalovať len z dvoch strán a nie dookola.Podľa neho by funkciu žb stĺpu splnil aj stĺp vymurovaný z plných tehál. Aký máte na to názor odborníci a hlavne Ciners?
skenovat0001.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marospet je offline (nepripojený) marospet

    marospet
    Ja som ten žb stlp riešil tvarnicou ytong P4 250 na 250 na 600 na vyšku ak maš pod tym zaklad a zalievaš to vencom nemaš sa čoho bať.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Tesár vám radí dobre . Pilier z plných tehál 300mm je asi tak pevný ako betónový.Takýto betónový pilier sa dá urobiť naraz (zašalovať a zaliať betónom), nieje to neriešitelný problém, bežná vec.
    Ak sa nemýlim tak tam tam máte 380 múr .Ak by to bol môj dom tak určite by som to robil z plnej pálenej tehly .Pri 380 pilieri vám v strede pilera vyjde 8 x 8 cm medzera do nej treba dať 16mm roxor a zaliať betónom alebo silnou cementovou maltou.Dá sa to murovať aj z tehly CDM , v tom prípade vznikne v strede ešte väčší otvor.
    http://www.online-stavebniny.sk/Tehly/Tehla-CDm-ID68
    http://www.online-stavebniny.sk/Tehl...-vostinka-ID67
    Naposledy upravil 220870 : 01.04.10 at 19:37

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    To nemas zaliat naraz z vencami a s dekou. To ma ten ujo zasalovat, mozes aj sam, nechat trcat kotevne zelezo do stropu a venca a zaliat a ked to vytvrdne, tak zasalovat veniec a deku a to zaliat. Ked dojde domiesavac a pumpa, tak sa maka v takom tempe (ten prestoj cosi stoji a beton sa leje rychlo), ze neviem, ako by si chcel ten stlp betonovat naraz s ostatkom, rychlo to zhutnovat atd. Inak mozes to spravit aj z plnej palenej, zle to na obrazku vidim, skus dat vyssiu kvalitu scanovania a poviem blizsie.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    marospet Pozri príspevok
    Ja som ten žb stlp riešil tvarnicou ytong P4 250 na 250 na 600 na vyšku ak maš pod tym zaklad a zalievaš to vencom nemaš sa čoho bať.
    Veľmi zlé riešenie.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Ak to vezmeme zo stranky: nemenit navrh statika, lebo presne clovek nevidi, preco tam navrhol ten stlp. Osobne nevidim na ten ZB stlp dovod,tak tam asi je nieco, co z vykresu nevidno, ako dovod, ze tam ten ZB stlp dal. Preto by som to nemenil. Volil by som postup.
    Zasalovat tie 2 strany, to nech mi niekto nepovie, ze sa to neda. Potom by som vlozil vystuz, dalej vystuz spajajuci stlp s vencom a betonom normalne doma v miesacke namiesanym by som to zalial. Ked zatvrdne, hor sa na salung venca s stropu. Viac ako den ten stlp nemoze trvat zasalovat, nahadzat zelezo a zaliat.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    ciners Pozri príspevok
    To nemas zaliat naraz z vencami a s dekou. To ma ten ujo zasalovat, mozes aj sam, nechat trcat kotevne zelezo do stropu a venca a zaliat a ked to vytvrdne, tak zasalovat veniec a deku a to zaliat. Ked dojde domiesavac a pumpa, tak sa maka v takom tempe (ten prestoj cosi stoji a beton sa leje rychlo), ze neviem, ako by si chcel ten stlp betonovat naraz s ostatkom, rychlo to zhutnovat atd. Inak mozes to spravit aj z plnej palenej, zle to na obrazku vidim, skus dat vyssiu kvalitu scanovania a poviem blizsie.
    Ten ujo to vie zašalovaťlen je to komplikované lebo múry z dvoch strán už stoje tak že treba došalovať len 2 strany a nie dookola. Vraj by sa museli do múrov z tehál dávať nejaké šrúby ale to je jedno vymuruju to z plnej tehly ,funkciu to určite splní

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    220870 Pozri príspevok
    Tesár vám radí dobre . Pilier z plných tehál 300mm je asi tak pevný ako betónový.Takýto betónový pilier sa dá urobiť naraz (zašalovať a zaliať betónom), nieje to neriešitelný problém, bežná vec.
    Ak sa nemýlim tak tam tam máte 380 múr .Ak by to bol môj dom tak určite by som to robil z plnej pálenej tehly .Pri 380 pilieri vám v strede pilera vyjde 8 x 8 cm medzera do nej treba dať 16mm roxor a zaliať betónom alebo silnou cementovou maltou.Dá sa to murovať aj z tehly CDM , v tom prípade vznikne v strede ešte väčší otvor.
    http://www.online-stavebniny.sk/Tehly/Tehla-CDm-ID68
    http://www.online-stavebniny.sk/Tehl...-vostinka-ID67
    Jak špekululujem tak špekulujem pri rozmeroch plnej tehly 290x140 mi to nejako nevychádza na ten otvor.Mohli by ste sem dať nejaky jednoduchý náčrtok ako to má vymurovať?Ď.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Tehla sa musí sekať alebo píliť.Prikloním sa k názoru ciners ten stĺp tam nenaprojektoval len tak prenič, zanič.Podľa priloženého výkresu je to k ničomu ,treba vložiť výkres statiky výkres výstuže.Rez ak je.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    to co tu odznelo je sice velmi pekne ale uvedom si ze ak postavis dom podla navrhu statika a nieco bude zle tak on ma poistenie z ktoreho si postavis novy dom.
    ak to postavis podla navrhu tesara a nieco sa stane tak mas smolu lebo on ma tak maximalne poistku na auto.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Tak že je rozhodnuté,zajtra sa vymuruje ten stĺp z plných tehál. Malo by sa to murovať na cementovú maltu,ale nechce sa mi behať pre 3 fúriky piesku.
    Možem použiť vrecovanú maltu Baumit 50??? poprípade aby mala vyššiu pevnosť tak šupnem do miešačky zopár lopát cementu???

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    mas dve moznosti, bud hnileho tesara prinutit zasalovat stlp
    alebo si ho dobre zapamatat a ked ti zacne padat dom tak ho naist.. a.... a vlastne by si mu len povedal ze sa mylil

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.