Zavrieť

Porady

PC- co je s nim?

Mam notebook, ktory mi od stredy vypisuje ze nema baterku a ide len ked je v nabijani zo siete ked ho vyberiem zo zasuvky nema ani 1% nabite aj po dni stravenom na nabijacke, v com by mohol byt problem? Nabijacka je dobra lebo som ju skusala aj na inom pc. POradili by ste mi niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sfinks je offline (nepripojený) sfinks

    sfinks
    Podla vsetkeho ti odisla baterka ... to sa stava ... bud je uz stara, alebo ti ju neico zoskratovalo aa skoncila svoju zivotnost ... ten notas ti pojde aj ked ta tu baterku nebudes mat lebo ked je v napajani tak funguje inaksie ako ked z baterie bere stavu len ak je v zaruke tak reklamuj az nieje tak si kup bateriu .. ta ale dost aj stoji kopcitalj kolem 2000 sk aky mas notas ... moznoze ma mtaku bateriu sice nie 100 % ale lepsie ako to co mas : )

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Neviem kto ako používa notebook , možno každý má inú teóriu , ako často nabíjať notebook.

    To , že je notebook celý čas v nabíjačke , baterke neuškodí , iba pomôže.Baterka sa nabije a potom notebook pracuje na sieť , takže baterka sa nezaťažuje.
    Ak je možnosť pracovať s notebookom v nabíjačke , tak to treba využiť.Baterku treba sformátovať pri kúpe notebooku.Nabiť , komptet vybiť a tak trošku dookola možno 5x a stačí.
    Ak aj je baterka vybitá na 60% a pripojí sa k nabíjačke nič sa nestane .Baterky už nemajú pamäťový efekt.
    Baterke škodí vybitie na doraz , až tak že sa nedá zapnúť notebook.Čim viacej takýchto vybití , tým sa skôr znižuje jej životnosť a čas ako dlho vydrží pracovať notebook na baterku , pretože jej kapacita klesá.Baterke škodí časté vybitie na doraz a nabíjanie , nie to že sa z tých 60% dobije znova na 100%.
    Takže čí dlhšie pracujete s notebookom v nabíjačke , tým predlžujete životnosť svojej batérie.
    Po možno 1,5-2 rokoch sa baterka dá kalibrovať , ak je táto možnosť v biose.
    Naposledy upravil Vlado40 : 03.04.10 at 10:47

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ako stará je batéria v booku?

    domikina je offline (nepripojený) domikina

    domikina
    No asi mate pravdu.. bude to v tej baterke.. ten pocitac neni ani stary ale ani mlady.. taky akurat takze musim kupit novu baterku aky pc mam to neviem ale viem ze to neviem ake cisielko na baterke je HSTNN-FB28

    sfinks je offline (nepripojený) sfinks

    sfinks
    cislo baterky mi nepomoze ... ...to ja neivme zistit co to moze byt .. asi HP .. ale to je ODhad .. vsak zospodu ntoasu je napisane nazov toho notasu

    sfinks je offline (nepripojený) sfinks

    sfinks
    Taku nejaku mam jendu naviac .. ale v akom je stave ci sa presne hodi alebo nie a akau ma kpacitu neviem povedat ...az by sla a bolo by svetko vpohode tak za 10 e dam ale ci bude pasovat neivme lebo tju mam v praci ... az ches napis mi mail .. a ja sa kuknem v praci ked budem

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Pokazena baterka sa da reklamovat ak je este v zaruke a neni problem s pokelsom kapacity casom a puzivanim.
    Inak to moze byt aj zdroj alebo aj zakladnou doskou, uz som sa stretol s rovnakymi symptonmi ... 90% baterka eketronika, 5% zdroj (adapter) a 5% stabilizator na zakaldnej doske.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Ak si mala notebook vacsinu casu na nabijacke, tak je po baterke... Reklamaciu neuznaju, budes si musiet kupit novu.

    Ludia by mali citat obcas aj navody, obcas su tam aj uzitocne informacie.
    Naposledy upravil TomasHC : 02.04.10 at 12:44 Dôvod: preklep

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Pozri sa, či sa Ti nedá spustiť v biose program na kalibráciu baterky.Možno to trošku baterku oživí.

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    TomasHC Pozri príspevok
    Ak si mala notebook vacsinu casu na nabijacke, tak je po baterke..
    Prosim ta mohol by si to nejako blizsie vysvetlit?
    Ako spravne pouziva NB dlhodobo - 8-10 hod?

    domikina je offline (nepripojený) domikina

    domikina
    Dakujem Vám,
    je to v tej baterke, budem musiet kupit novu, moj otec ma zevraj nejaky zdroj bateriek v KE tak som zvedava ze co z toho bude.. ale dakujem

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    salvosko Pozri príspevok
    Novu baterku netreba zabudnut naformatovat lebo jej zivotnost potom nebude bohvieaka.
    To som myslel aj ja v mojom príspevku hore a som si to pomýlil a kalibraciou.Už som to opravil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.