Zavrieť

Porady

náter vápennato-cementových omietok

čaute poradáci,
idem maľovať interiér domu, je to novostavba, omietky mám vápennato-cementové, robené strojne, v podkroví sádrokarton, v kúpeľni zelený. chcem to vymaľovať na bielo. viem, že musím dať penetráciu a dva biele nátery. ide mi len o to poradiť, ktorá značka, výrobca, typ je dobrý lebo ponuka je ozaj široká. dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fiunko je offline (nepripojený) fiunko

    fiunko
    - čiže SDK penetrácia, 1. a 2. náter farbou,
    - omietky vápenný pačok, penetrácia a 1. a 2. náter farbou?

    ešte sa chcem opýtať na druh farby, keďže výber je sakra široký a všetko je najlepšie:-)

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Interiér domu odporúčam vymaľovať umývateľnými farbami, napr. ACTIN I
    http://www.polytex.sk/produkty/3/interierove-farby/
    Zelený sadrokarton je najhoršie pretierateľný, je málo nasiakavý, odporúčam antibakteriálnu, umývateľnú farbu ACTIN H Premium
    http://www.polytex.sk/produkty/4/hygienicke-natery/
    sadrokarton penetrovat len stetcom s jemným vlasom a nie valčekom ( stane sa to ze valčekom odstranite časť sadry a presadrované miesta možu byť viac viditelne) po penetrácii už možno kľudne použiť valček.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    fiunko Pozri príspevok
    - čiže SDK penetrácia, 1. a 2. náter farbou,
    - omietky vápenný pačok, penetrácia a 1. a 2. náter farbou?

    ešte sa chcem opýtať na druh farby, keďže výber je sakra široký a všetko je najlepšie:-)
    Omietky vápenný pačok 1.a 2 náter farbou(bez penetrácie).Najlepší pomer ceny a kvality je u JUB.Vodou umývateľnými farbami farbiť len tam kde je to žiadúce,napr kúpelňa.Poznám dom ktorý celý vymaľovali s takýmito farbami.Kompletne celý splesnivel.

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    pri tej penetrácii aj pozor na stekance,treba rozotrieť,ak ich necháte a premaľujete,zostanú nevzhľadné lesklé fľaky.

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    220870 Pozri príspevok
    Omietky vápenný pačok 1.a 2 náter farbou(bez penetrácie).Najlepší pomer ceny a kvality je u JUB.Vodou umývateľnými farbami farbiť len tam kde je to žiadúce,napr kúpelňa.Poznám dom ktorý celý vymaľovali s takýmito farbami.Kompletne celý splesnivel.
    Niekde musela byť chyba, buď v kvalite farieb, alebo pri aplikácii. Vodouriediteľné farby vyrábame už 19 rokov a s takým niečim som sa nestretla.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Vodou umývateľné a vodou riediteľné je rozdiel.Neviem kde ale bol to 30 ročný poschodový dom (40cm kvádre)ktorý predtým nemal sebemenší problém s plesňami.Maloval to skúsený maliar žiadny ,poloamatér.

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    220870 Pozri príspevok
    Vodou umývateľné a vodou riediteľné je rozdiel.Neviem kde ale bol to 30 ročný poschodový dom (40cm kvádre)ktorý predtým nemal sebemenší problém s plesňami.Maloval to skúsený maliar žiadny ,poloamatér.
    220870, ja som ekonómka, takže tie výrazy občas popletiem, ale určite sú vodou riediteľné farby, ktoré sú umývateľné vodou

    fiunko je offline (nepripojený) fiunko

    fiunko
    220870 Pozri príspevok
    Omietky vápenný pačok 1.a 2 náter farbou(bez penetrácie).Najlepší pomer ceny a kvality je u JUB.Vodou umývateľnými farbami farbiť len tam kde je to žiadúce,napr kúpelňa.Poznám dom ktorý celý vymaľovali s takýmito farbami.Kompletne celý splesnivel.
    na rovinu poviem JUB je zatiaľ môj favorit, nechcel som ovplyvňovať a povedať to nahlas:-) ináč našiel som aj vápenný náter od firmy HET čo kebyže to vymaľujem iba s tým na 3 vrstvy? je to čistý prírodný materiál, žiadna chémia a je to overené rokmi, a hocikedy môžem na to natiahnuť hociakú farbu:-) viem, že teraz sa ozve kopec inovátorov, že vápno bolo v móde v 18. storočí ale iste tam nebol problém s plesňami a podobnými výdobytkami dnešnej doby!

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Teoreticky je to možné.Len sa stým zle pracuje,vznikajú tzv lízance od štetky a nedá sa to nanášať valcom.Odporúčam ak sa rozhodnete pre takúto alternatívu aby ste si to najskôr niekde v špajzi vyskúšali.Maľovať vápnom sa síce dá ale je to veľmi zložité , niekoľko násobne namáhavejšie a estetický výsledok nemusí byť práve najlepší.

    kepipo je offline (nepripojený) kepipo

    kepipo
    Pod kvalitne farby netreba pačakovat vapnom,stači penetrak.Vapno je žieravina ktora je na stenach aktívna až 6 rokov.Takže pri maľovaní farebnými odtienmi môže(ale nemusi)nastat problem.Vapno vyžiera pigmenty a môže sa stat že po pár mesiacoch sa vam začnu obiavovat na stenách fľaky.Ja použivam farby San marco,prince color je to vysoka kvalita za dobrú cenu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.