Zavrieť

Porady

Handsfree do nákladov?

Ahojte. Prosím o radu pre jedného môjho klienta či si môže dať do nákladov handsfree zakúpené do súkromného auta používaného na služobné účely. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    mio71 Pozri príspevok
    Ahojte. Prosím o radu pre jedného môjho klienta či si môže dať do nákladov handsfree zakúpené do súkromného auta používaného na služobné účely. Ďakujem
    pokiaľ ide o súkromné auto, tak všetky výdaje okrem PHL má zarátané do paušálu - kilometrovné, podľa môjho názoru si hands free nemôže dať do VOZD

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Podľa mňa áno,veď handsfree sa dá použiť aj na ulici,alebo v kancelárii,nie je to jednoznačne len záležitosť používaná v aute.

    mio71 je offline (nepripojený) mio71

    mio71
    Ja som mu tiež hovoril, že asi nemôže. Pretože som neuviedol typ handsfree, jedná sa o PARROT MKi9200 a je to určené do auta, nejedná sa teda o sluchátko handsfree.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Takže,ak ide o tento typ,ktorý aj prehráva hudbu zrejme by sa dostal do sporu so správcom dane pri kontrole,ale možno by nejakú časť z ceny obhájil,pretože to auto používa na podnikanie aj keď je v osobnom vlastníctve.

    mio71 je offline (nepripojený) mio71

    mio71
    Ďakujem. Ja som mu to vysvetlil aj s tým, že sa mu neoplatí mať opletačky s DÚ ohľadne 30-40EUR, ktoré by ušetril na dani.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    vikinka Pozri príspevok
    Takže,ak ide o tento typ,ktorý aj prehráva hudbu zrejme by sa dostal do sporu so správcom dane pri kontrole,ale možno by nejakú časť z ceny obhájil,pretože to auto používa na podnikanie aj keď je v osobnom vlastníctve.
    Keď je auto v osobnom vlastníctve, tak všetky náklady su zohľadnené v paušáli 0.183 €/km. Vrátane odpisov opráva a technických zhodnotení.
    Teda VNZD. Do nákladov sa to dostane cez ten paušál.
    A ak by to nesúviselo s autom, tak by musel preukazovať ako mu ten výdavok slúži na dosahovanie príjmov.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    No veď,práve to záleží na obhajobe daňovníka ak si vie obhájiť,že to potrebuje na dosiahnutie svojich príjmov.

    Handsfree do nákladov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.