Zavrieť

Porady

Piskanie PC pri starte

Ahojte poradaci,

poprosim vas o radu, mam klavesnicu, ktoru ak zapojim do PC stale pri starte zacne piskat. Po nabehnuti pracovnej plochy piskanie prestanie a klavesnica funguje bez problemov. Neviete co s tym ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Želám pekný večer.

    Si si istý, že to píska klávesnica? Skús si pozrieť:
    http://www.porada.sk/t50573-pipanie-pocitaca.html

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ak niečo píska v PC , tak to zvyknú pískať cievky na základnej doske , okolo napájania procesora , alebo cievky v zdroji.Pri zapnutí PC je na nich väčšia záťaž ako potom pri behu PC.

    sfinks je offline (nepripojený) sfinks

    sfinks
    A co t itam piska ? cez ten reproduktor, alebo ? skus pouzit vysavac a povysavaj ten komp ... predpokaldma ze to moze byt aj nejaky chladic ten ma vacsie obratky pri starte - moznoze uz je taky vyjazdeny ze ti piska

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Napadla ma jedna "hriešna" myšlienka: čo ak nemá v BIOSe nastavenú klávesnicu (hlási chybu), ktorú po nabehnutí následne nájde OS (nový hardware)?
    http://www.buildeasypc.com/pics/bios_integrated.jpg
    Treba nastaviť na OS, príp. Enable
    Tu je niečo o nastavovaní BIOSu: http://www.buildeasypc.com/sw/bios_setup.htm

    sfinks je offline (nepripojený) sfinks

    sfinks
    To je teda "hriesna" myslienka ale podla toho co uzivatel pise tak "mam klavesnicu, ktoru ak zapojim do PC stale pri starte zacne piskat" teda ten uzivatel ma klavesnicu ... a az by halsilo tu chybu tak to bnyb len zoparkrat piplo alebo len raz a bolo by koneic .... az ti to moc vadi ze to pipa a pipa ti to cez ten reproduktorik ktory je v PC ... tak presu obvod .. da to pokoj

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tiež sa nevyjadril dosť presne: kedy zapojí tú klávesnicu do PC? Pred zapnutím PC vypínačom, alebo po zapnutí PC a potom zasunie klávesnicu (konektor) do PC? Tiež neupresnil, čo píska - reproduktor, alebo niečo v PC? Pretože ak spúšta PC bez klávesnice, tak BIOS zisťuje, či je táto periféria zapojená (podľa nastavenia BIOSu). Ak pri bootovaní nie je klávesnica zapojená, BIOS to oznámi pípaním. Bolo by vhodné, aby to lepšie upresnil.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    prosím Vás ako si mám vypnúť na klávesn. scroll lock? od včera mi svieti a ja neviem pracovať s klávesnicou skúšala som aj reštart aj stlačiť scroll lock a nič stále svieti.

    zamestnankyna je offline (nepripojený) zamestnankyna

    zamestnankyna
    Štart- Spustiť, napíš "osk" -stlač OK, nabehne Ti klávesnica na obrazovku a skús to na nej vypnúť.

    1a4ter je offline (nepripojený) 1a4ter

    1a4ter
    Daj to do servisu, na to sa treba pozrieť, to takto môžeš riešiť kopou možnosťami.Ale najskôr to tipujem aj na nejaký z ventilátorov. Klávesnica nemá čím pískať.

    1a4ter je offline (nepripojený) 1a4ter

    1a4ter
    Daj to do servisu, tam ti to spravia. To budeš mať najlepšie.akurat si pozri ktory ventilator ti píska, aby ti nenaučtovali kto vie čo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.