Zavrieť

Porady

odkiaľ začať, keď chceme vodovod?

Ahojte, máme dom so studňou a chceme sa pripojiť na obecný vodovod. Čo to všetko obnáša? Odkiaľ máme vôbec začať? Potrebujeme nejaké potvrdenie a čo to môže stáť? Ešte dodám, že vodovod je na opačnej strane ulice. Díky za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    U Bratislavskej vodárenskej spoločnosti je to takto:

    Potrebuješ vyplnenú objednávku k zriadeniu vodovodnej prípojky a k nej musíš doložiť:

    1. vyjadrenie odboru vodohospodárskeho rozvoja BVS o podmienkach pripojenia

    2.snímku z katastrálnej mapy + situáciu osadenia z projektu

    3.list vlastníctva

    4. ak sa budeš pripájať do existujúcej šachty / u suseda / tak jeho súhlas s pripojením v jeho šachte T kusom

    5.ak bude šachta na inom ako tvojom pozemku, tak súhlas majiteľa tohto pozemku

    Ako prvé potrebuješ to vyjadrenie správcu vodovodu aby si vedel za akých podmienok sa môžeš pripojiť...

    A ešte ma napadlo, ak je vlastníkom vedenia obec tak treba zistiť podmienky aj u nich, zvyknú si za to brať peniaze - za možnosť pripojiť sa

    Veľa zdaru
    Naposledy upravil pepa78 : 07.04.10 at 12:31 Dôvod: doplnenie

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    buchač Pozri príspevok
    Mňa zaujíma toto ...

    Vodovod je natiahnutý , obecný ...len predchádzajúci majiteľ akosi nemal na prípojenie hlavného ventilu a spol. náležite upravené ..

    Nehnuteľnosť mi slúži ako chalupa a chcem sa opýtať , koľko mínusových stupňov znesie takáto šachta , nejak nevidím technické údaje ...

    http://www.remontplast.sk/sachty.html

    Buchač ja som kúpil u spoľahlivého výrobcu vodovodnú aj kanalizačnú za dobrú cenu /nie 200 Eur za čo sa predávajú šmejdy ale 320 Eur takú čo inde stojí 450 Eur/oslov firmu mailom : radoplast@gmail.compošle ti cenník aj foto.Je z Horky pred Popradom.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    pivko Pozri príspevok
    Buchač ja som kúpil u spoľahlivého výrobcu vodovodnú aj kanalizačnú za dobrú cenu /nie 200 Eur za čo sa predávajú šmejdy ale 320 Eur takú čo inde stojí 450 Eur/oslov firmu mailom : radoplast@gmail.compošle ti cenník aj foto.Je z Horky pred Popradom.
    Ešte doplním že ak ju chceš vidieť tu od renoplastu tak na Opatskom ju nemaju vraj je len na objednávku z Nitry.
    Podporujme výrobcov z Východu

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    buchač Pozri príspevok
    ..kde na Opatskom , daj presnejšie ...okolo BPMK ?
    Neviem kde ja som tam len telefonoval vraj ich tam predavaju ale nemajú na sklade.
    ja som kúpil takú ,viď foto.
    sachta.jpg  

    Fellini je offline (nepripojený) Fellini

    Fellini
    pepa78 Pozri príspevok
    U Bratislavskej vodárenskej spoločnosti je to takto:

    Potrebuješ vyplnenú objednávku k zriadeniu vodovodnej prípojky a k nej musíš doložiť:

    1. vyjadrenie odboru vodohospodárskeho rozvoja BVS o podmienkach pripojenia

    2.snímku z katastrálnej mapy + situáciu osadenia z projektu

    3.list vlastníctva

    4. ak sa budeš pripájať do existujúcej šachty / u suseda / tak jeho súhlas s pripojením v jeho šachte T kusom

    5.ak bude šachta na inom ako tvojom pozemku, tak súhlas majiteľa tohto pozemku

    Ako prvé potrebuješ to vyjadrenie správcu vodovodu aby si vedel za akých podmienok sa môžeš pripojiť...

    A ešte ma napadlo, ak je vlastníkom vedenia obec tak treba zistiť podmienky aj u nich, zvyknú si za to brať peniaze - za možnosť pripojiť sa

    Veľa zdaru
    ďakujem, šachtu si budeme musieť postaviť, tie plastové vodári akceptujú?

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Fellini Pozri príspevok
    ďakujem, šachtu si budeme musieť postaviť, tie plastové vodári akceptujú?
    Akceptuju, ved su certfikovane!

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Fellini Pozri príspevok
    ďakujem, šachtu si budeme musieť postaviť, tie plastové vodári akceptujú?
    Nemusí mať ani žiadny certifikát , podmienka je len veľkosť aby ti tám bol ujo z vodárni ochotný liezť zapojiť vodomer Aspoň tak je to v KE./nesmie to byť mini šachta/
    Naposledy upravil pivko : 08.04.10 at 17:09

    mlaco je offline (nepripojený) mlaco

    mlaco
    Ozivim temu. Aka plastova sachta je pouzitelna pre BVS (Bratislava)?
    Oni maju podmienku vnutornych rozmerov 120x90x180cm .... :-/

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Mňa zaujíma toto ...

    Vodovod je natiahnutý , obecný ...len predchádzajúci majiteľ akosi nemal na prípojenie hlavného ventilu a spol. náležite upravené ..

    Nehnuteľnosť mi slúži ako chalupa a chcem sa opýtať , koľko mínusových stupňov znesie takáto šachta , nejak nevidím technické údaje ...

    http://www.remontplast.sk/sachty.html

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pivko Pozri príspevok
    Ešte doplním že ak ju chceš vidieť tu od renoplastu tak na Opatskom ju nemaju vraj je len na objednávku z Nitry.
    Podporujme výrobcov z Východu
    ..kde na Opatskom , daj presnejšie ...okolo BPMK ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.