Zavrieť

Porady

Nosná priečka

Otázka, na ktorú ma dosť zaujíma odpoveď znie :

Ako sa muruje krátky úsek nosnej priečky, ktorá má napr 35 cm ? Prekladajú sa - viažu sa polovičné tvárnice, na každý druhý rad, alebo sa odrežú 35cm a skladajú sa rovno na seba ? Samozrejme je to priestor dverí, takže nad pôjde preklad, a potom už samozrejme celá dĺžka nosnej steny.

Prikladám obrázky...

Na prvom akési znázornenie mojej otázky a dve možnosti. Na druhom rýchlo načarbaný výsek z projektu.

Na druhom obrźku je červeným nosné murivo a modrým nenosná priečka. Ako sa teda murujú také krátke dĺžky ? Alebo sa to prekladá dokonca s nenosnou priečkou ?

Materiál - Ytong.

P.S. Sorry za tie obrázky, ale strašne sa ponáhľam, no myslím, že až také hrozné to nieje.

1.JPG  
2.JPG  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janyke je offline (nepripojený) Janyke

    Janyke
    Pri Ytongu sa nosne a nenosne priecky neodporuca previazovat. A ak ma take kratke useky dlzky 35cm tak mozes klast tvarnice rovno na seba nemusis rezat na polovicu, lebo ak nemas strojovu pilku tak rukou take male kusky by bolo viac skody ako osohu.

    Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

    Som kto som... Majky11
    zatiaľ nič nieje previazané, ide sa to iba murovať. Nemalo by to byť previazané, nakoľko sa to rieši pružným spojom, no možno pri tajekto dĺžke to naopak musí byť, ale predpokladám, že toto nám najlepšie zodpovie 220870 a ciners. A teda budem rád, ak by sa vyjadrili.

    Naposledy upravil Majky11 : 07.04.10 at 19:24

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nosné s nenosným sa neviaže.Janyke to napísal(a) správne.

    Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

    Som kto som... Majky11
    Hej, veď to sme tu už rozoberali, len skôr mi ide o vyjadrenie k tým obrázkom.

    Ako s krátkym úsekom priečky? - primárna otázka...

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Odpoveď na primárnu otázku: Netreba ich preväzovať, klaď 35 cm kusy na seba. Nie som síce stavbár, robili sme to tiež takto a žiadny problém rokmi nenastal, takže si myslím, že je to správny postup.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    220870 Pozri príspevok
    Nosné s nenosným sa neviaže.Janyke to napísal(a) správne.

    ked necitam zadanie tak sa blbo sa pytam
    teraz vidim ze tam ma napisane co znamena modra a co cervena.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.