Zavrieť

Porady

PREHĽAD na Dú od 1.1.2010 závislá činnoť

Dobrý večer,

poprosím Vás o usmernenie k prehľadu za 1.Q/2010

Pokiaľ som zamestnancom vyplatila z roč.zúčtovania bonus na deti a ten si nemám z čoho odpočítať. Uvádzam to v časti III. a zároveň žiadam o jeho vyplatenie?

Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    ondrejvla Pozri príspevok
    Myslím si, že budú nové tlačivá na prehľad, podľa mňa by tam mala byť aj zamestnanecká prémia, okrem bonusov a preplatkov aj táto bola súčasťou daní, či nie? Ja som zatiaľ tlačivá vytlačila, ale posielam ich až 24-v mesiaci, ak nebudú tieto predpokladané zmeny.
    už sú nové, dúfam, že sú to tieto:

    http://www.formstudio.sk/formulare/p...rehlad8085.pdf

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Jeniffer Pozri príspevok
    Ahojte ,
    nikde som nenašla nejaké poučenie k vyplneniu tohto tlačiva. Nevie tu nikto dať link kde by sa to dalo stiahnuť?
    Ďakujem
    Tu:
    Naposledy upravil rodina1 : 21.09.10 at 09:57

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    SlavkaS Pozri príspevok
    Dobrý večer,

    poprosím Vás o usmernenie k prehľadu za 1.Q/2010

    Pokiaľ som zamestnancom vyplatila z roč.zúčtovania bonus na deti a ten si nemám z čoho odpočítať. Uvádzam to v časti III. a zároveň žiadam o jeho vyplatenie?

    Vopred ďakujem
    uvádzaš v časti II. žiadosť o poukázanie sumy rozdielu daňového bonusu, kde uvedieš sumu vyplatenú zamestnávateľom z vlastných prostriedkov a žiadaš o poukázanie sumy poštovou poukážkou alebo na účet

    SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

    SlavkaS
    konkretne sa mi jedná o vyplatený daňový bonus z Roč.zúčtovania na ktorých riadkoch sa uvádza pokiaľ ho nie je možné vysporiadať s preddavkovou daňou.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    SlavkaS Pozri príspevok
    konkretne sa mi jedná o vyplatený daňový bonus z Roč.zúčtovania na ktorých riadkoch sa uvádza pokiaľ ho nie je možné vysporiadať s preddavkovou daňou.
    daňový bonus sa uvádza v časti I. riadku 5 vrátane vyplateného DB z RZD a rekapitulácia v časti III. riadku A, B, C a následne v IV časti v žiadosti o poukázanie sumy rozdielu bonusu vyplateného zamestnávateľom

    SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

    SlavkaS
    ďakujem za ochotu, ale ja nemám ten bonus od čoho odpočítať - pred.daň = 0. čiže mi neznižuje predavok na daň. Podľa mňa je v mojom prípade I.časť r.5 " pasé "

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Myslím si, že budú nové tlačivá na prehľad, podľa mňa by tam mala byť aj zamestnanecká prémia, okrem bonusov a preplatkov aj táto bola súčasťou daní, či nie? Ja som zatiaľ tlačivá vytlačila, ale posielam ich až 24-v mesiaci, ak nebudú tieto predpokladané zmeny.

    SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

    SlavkaS
    ano tieto sú nové ja ich mám čerstvo z Dú o tom, že by sa mali meniť nové nič neviem.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    SlavkaS Pozri príspevok
    ano tieto sú nové ja ich mám čerstvo z Dú o tom, že by sa mali meniť nové nič neviem.
    ja tiež neviem o zmene nových, len som nejak naprogramovaná na staré aj keď som už riešila nové

    SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

    SlavkaS
    to ste na tom dobre. soft ktorý platím sa prebudí neviem kedy MRP :-) Teraz keď nad tým premýšľam tak ten môj prípad bude vyplnený v časti III. A,C a D + časť IV. Na budúci rok to vyriešim celé cez A priznania, nech má to zbytočne nezaťažuje finančne a časovo. Ďakujem Vám veľmi pekne za ochotu.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    SlavkaS Pozri príspevok
    to ste na tom dobre. soft ktorý platím sa prebudí neviem kedy MRP :-) Teraz keď nad tým premýšľam tak ten môj prípad bude vyplnený v časti III. A,C a D + časť IV. Na budúci rok to vyriešim celé cez A priznania, nech má to zbytočne nezaťažuje finančne a časovo. Ďakujem Vám veľmi pekne za ochotu.
    presne tak, ja som za všetkých zamestnancov v jednej firme, kde boli vyplácané bonusy, zam. prémie a vysoké preplatky poriešila cez DP áčko ...

    Jeniffer je offline (nepripojený) Jeniffer

    Jeniffer
    Ahojte ,
    nikde som nenašla nejaké poučenie k vyplneniu tohto tlačiva. Nevie tu nikto dať link kde by sa to dalo stiahnuť?
    Ďakujem

    Jeniffer je offline (nepripojený) Jeniffer

    Jeniffer
    Ahojte,
    neviete niekto kde by som našla poučenie k vyplneniu nového prehľadu?
    Neviem to na nete nikdy nájsť.
    Ďakujem

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Jeniffer Pozri príspevok
    Ahojte ,
    nikde som nenašla nejaké poučenie k vyplneniu tohto tlačiva. Nevie tu nikto dať link kde by sa to dalo stiahnuť?
    Ďakujem
    nový prehľad aj s poučením je už aj na stránke drsr v sekcii daňové tlačivá - daňové priznania, hlásenia a ostatné tlačivá - hlásenie .... a následne prehľad ...

    http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...ElVRS82XzBfQkw!

    Jeniffer je offline (nepripojený) Jeniffer

    Jeniffer
    ďakujem veľmi pekne, pozerala som na stránku drsr, nevidela som to tam...skočím na očne
    ĎAKUJEM

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    SlavkaS Pozri príspevok
    to ste na tom dobre. soft ktorý platím sa prebudí neviem kedy MRP :-) Teraz keď nad tým premýšľam tak ten môj prípad bude vyplnený v časti III. A,C a D + časť IV. Na budúci rok to vyriešim celé cez A priznania, nech má to zbytočne nezaťažuje finančne a časovo. Ďakujem Vám veľmi pekne za ochotu.
    Tento problém s aktualizáciami z MRP je nekonečný. Už som tam aj volala a pani sa náramne čudovala, že však ešte je ďaleko do 25-teho. Je to nekonečný boj s touto softvérovou firmou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.