Zavrieť

Porady

výška mzdy ak je zamestnanec na úrade práce

Pekný deň, chcel by som sa spýtať ak by sme do firmy zobrali na výpomoc zamestnanca, ktorý je ako nezamestnaný evidovaný na úrade práce, ale už nepoberá podporu, len dávku v hmotnej núdzi 62,50 koľko môže hodín mesačne odrobiť, akú maximálnu výšku mzdy môže dostať, a aké sú odvody, aby nárok na túto podporu nestratil.
Bol som samozrejme na úrade práce, ale asi tam majú s toho hokej, lebo mi na dvoch úradoch dali úplne odlišné údaje.
Ďakujem za Váš čas.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Misicka21 Pozri príspevok
    A nieje lepšie ho dať na dohodu??
    To je uplne jedno, ci bude mat dohodu alebo TPP, stale sa 75% jeho prijmu pocita do prijmu na posudenie naroku.
    Cize akukolvek sumu zarobi, tak sa mu adekvatne podpora v hmotnej nudzi skrati.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    vemak Pozri príspevok
    Pekný deň, chcel by som sa spýtať ak by sme do firmy zobrali na výpomoc zamestnanca, ktorý je ako nezamestnaný evidovaný na úrade práce, ale už nepoberá podporu, len dávku v hmotnej núdzi 62,50 koľko môže hodín mesačne odrobiť, akú maximálnu výšku mzdy môže dostať, a aké sú odvody, aby nárok na túto podporu nestratil.
    Bol som samozrejme na úrade práce, ale asi tam majú s toho hokej, lebo mi na dvoch úradoch dali úplne odlišné údaje.
    Ďakujem za Váš čas.
    Ak zarobí tak sa mu bude krátiť dávka v hmotnej núdzi.

    Prečítaj si toto http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    vemak Pozri príspevok
    Pekný deň, chcel by som sa spýtať ak by sme do firmy zobrali na výpomoc zamestnanca, ktorý je ako nezamestnaný evidovaný na úrade práce, ale už nepoberá podporu, len dávku v hmotnej núdzi 62,50 koľko môže hodín mesačne odrobiť, akú maximálnu výšku mzdy môže dostať, a aké sú odvody, aby nárok na túto podporu nestratil.
    Bol som samozrejme na úrade práce, ale asi tam majú s toho hokej, lebo mi na dvoch úradoch dali úplne odlišné údaje.
    Ďakujem za Váš čas.
    evidovaný uchádzač o zamestnanie na úrade práce môže zarobiť max. 136,38 €, ak prekročí tento limit bude vyradený z úradu práce, hodinovo to nie je limitované čo sa týka úradu práce, avšak Zákonník práce ma limit pre DoPC a to je max. 10 hod. týždenne a pre DoVP max. 350 hodín ročne

    do uvedenej sumy 136,38 € bude mať ďalej nárok na podporu v nezamestnanosti aj evidenciu uchádzačov ....

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Timka1 Pozri príspevok
    evidovaný uchádzač o zamestnanie na úrade práce môže zarobiť max. 136,38 €, ak prekročí tento limit bude vyradený z úradu práce, hodinovo to nie je limitované čo sa týka úradu práce, avšak Zákonník práce ma limit pre DoPC a to je max. 10 hod. týždenne a pre DoVP max. 350 hodín ročne

    do uvedenej sumy 136,38 € bude mať ďalej nárok na podporu v nezamestnanosti aj evidenciu uchádzačov ....
    No tento nepoberá podporu v nezamestnanosti ale dávku v hmotnej núdzi, takže ak zarobí 136,38 eura tak mu zoberú celú dávku v hmotnej núdzi v sume 62,50 €

    Príjmy
    Za príjem sa na účely posudzovania hmotnej núdze, zabezpečenia základných životných podmienok a pomoci v hmotnej núdzi považuje príjem podľa zákona č. 601/2003 Z.z. o životnom minime v znení neskorších predpisov:
    · príjmy fyzických osôb, ktoré sú predmetom dane z príjmu po odpočítaní poistného na zdravotné, nemocenské, starobné, invalidné poistenie a poistenie v nezamestnanosti, preddavku na daň alebo dane z príjmov fyzických osôb,

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Misicka21 Pozri príspevok
    A nieje lepšie ho dať na dohodu??
    Vždy ak zarobí tak mu budú krátiť dávku v hmotnej núdzi.

    Proste ľudom čo poberajú dávky v hmotnej núdzi tak si nemôžu prilepšiť prácou. Lebo im ich zoberú.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Aký je limit zárobku na tento rok pre zamestnanca, ktorý je v evidencii Úradu práce?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Aký je limit zárobku na tento rok pre zamestnanca, ktorý je v evidencii Úradu práce?
    139,9 EUR, plati od 1.7.2011 (je to viazane na zivotne minimum, takze sa meni vtedy, ked sa meni ZM)

    výška mzdy ak je zamestnanec na úrade práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.