Zavrieť

Porady

Alfa a členenie

Dobrý deň, prosím Vás neviem si rady - mám doklad - výdavok na 27,84 a 6,96 potrebujem mať v peňažnom denníku ako odvody do fondov a 20,88 iný neovplyvňujúci daň z príjmu. Zadala som si čelnenie, ale stále sa mi zobrazuje celá suma 27,84 v Odvodoch do fondov. Dá sa to rozčleniť v PD? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    vikuš Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás neviem si rady - mám doklad - výdavok na 27,84 a 6,96 potrebujem mať v peňažnom denníku ako odvody do fondov a 20,88 iný neovplyvňujúci daň z príjmu. Zadala som si čelnenie, ale stále sa mi zobrazuje celá suma 27,84 v Odvodoch do fondov. Dá sa to rozčleniť v PD? Ďakujem
    Uvedený výdavok musíš zaúčtovať na 2x. 1. zápis - výdavok z pokladne (banky) - Odvody do fondov - suma 6,96 Eur.
    2. zápis - môže byť to isté číslo dokladu - výdavok z pokladne (banky) - iný výdavok NZD - suma 20,88.

    vikuš je offline (nepripojený) vikuš

    vikuš
    Ďakujem veľmi pekne, nevedela som, či si to môžem dovoliť takto rozdeliť, aj keď pod jedným číslom dokladu. Ešte raz ďakujem.

    cathyc je offline (nepripojený) cathyc

    cathyc
    rodina1 Pozri príspevok
    Uvedený výdavok musíš zaúčtovať na 2x. 1. zápis - výdavok z pokladne (banky) - Odvody do fondov - suma 6,96 Eur.
    2. zápis - môže byť to isté číslo dokladu - výdavok z pokladne (banky) - iný výdavok NZD - suma 20,88.
    alfa nemá rozúčtovanie dokladu? To je divné, majú to oveľa horšie sw a alfu som považovala za vyšší level.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    cathyc Pozri príspevok
    alfa nemá rozúčtovanie dokladu? To je divné, majú to oveľa horšie sw a alfu som považovala za vyšší level.
    Nie, Alfa zatiaľ nemá rozúčtovanie dokladu. Ale v Krose sľúbili, že to upravia. Tak uvidíme, kedy.

    cathyc je offline (nepripojený) cathyc

    cathyc
    rodina1 Pozri príspevok
    Nie, Alfa zatiaľ nemá rozúčtovanie dokladu. Ale v Krose sľúbili, že to upravia. Tak uvidíme, kedy.
    tak to sa teším, lebo som sa rozhodla si ju zakúpiť a toto by bol pre mňa zvyknutú na rozúčtovanie asi dosť vážny problém.

    cathyc je offline (nepripojený) cathyc

    cathyc
    Zaujímalo by ma či sa dá jedným dokladom spárovať úhrada s viacerými faktúrami od toho istého dodávateľa, alebo tomu istému odberateľovi. Pozerala som v demoverzii a zdá sa mi, že to nie je možné.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Nebolo by vhodnejšie priamo zavolať do Krosu a tam ich vyspovedať ? A budeš vedieť na čom si.

    cathyc je offline (nepripojený) cathyc

    cathyc
    Manual Pozri príspevok
    Nebolo by vhodnejšie priamo zavolať do Krosu a tam ich vyspovedať ? A budeš vedieť na čom si.
    majú prísť ku mne na prezentáciu, tak si musím dovtedy popísať otázky.

    Enyma je offline (nepripojený) Enyma

    Enyma
    Dobrý deň, ja mám alfu od roku 2008, a už 2 roky sľubujú, že dopracujú možnosť zaúčtovať jeden doklad s viacerými položkami. Je rok 2010 a stále nič, z roka na rok to prekladajú - odpoveď z krosu - prepracovanie programu je náročné. JU - alfa je prehľadný program, ale v tomto má veľké mínus oproti všetkým ostatným programom. Z dôvodu, že sa nedá jeden doklad rozúčtovať viacerými položkami vznikajú problémy každý mesiac pri učtovaní odvodov do zdravotných poisťovní a sociálnej poisťovne - učtovanie 2 položky raz kód 25 - odvody do fondov - za zamestnávateľa a druhý raz kód 24 mzdy - odvody za zamestnancov, taktiež ak sa na jednom bloku je nakúpené réžia, materiál, tovar - jeden doklad sa učtuje až 3 zápismi. Keď dávam automaticky prečíslovať doklady - jeden doklad má 3 čísla, ak by som chcela mať iba jedno číslo - nesmela by som automaticky prečíslovať doklady.


    S pozdravom enyma

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.