Zavrieť

Porady

Ako dalej?

Nepriznali mi invalidny dochodok, ako som cital papier ktory mi poslali zo socialnej poistovne, moja doktorka tam vobec neuviedla vsetky moje choroby, len jednu a to ze mam trombozu dolnych koncatin, pritom mam problemy s chrbticou, nevidim na jedno oko, vsetky vysetrenie kotre som mal som jej doklady odovzdal a ona napisal len jednu chorobu.,

Mam sa odvolat na sud, viete mi poradit co mam napisat aky doklad a kam ho mam zaniest?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Wildo,
    Veronikasad má pravdu.
    Pre účely zisťovania mieri ZPS u občanov sú stanovené pravidlá. ZPS ti môžu priznať na základe jednej hlavnej diagnozy, a ak by chýbali percentá do posúdenia ID, tak z druhej - nesúvisiacej diagnozy môže posudkový lekár pripísať ešte do 10%.

    Skús pozrieť prilohu č. 4 v tomto zákone Úplné znenie zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení je prehľadnejšie urobená.

    Vyber si zo svojho množstva diagnoz, dve najzávažnejšie ( podľa % v danej prílohe ) sústreď sa na to aby si mal výsledky a všetky možné testy na tieto dve diagnozy.
    wildo Pozri príspevok
    Mam sa odvolat na sud, viete mi poradit co mam napisat aky doklad a kam ho mam zaniest?
    Opätovne sa daj vyšetriť, a akonáhle budeš mať nové výsledky tak sa obráť na SP s odvolaním a SP to postúpi na súd.

    Teda aspoň pri mne to tak bolo. Ja som mala odvolanie v cca takomto znení
    Rodné číslo : xxxxxxx/xxxx
    VEC: Odvolanie


    Dole podpísaná xxxxx, nar. xxxxx v Kxxxxx., bytom xxxx 17, Mxxxxx sa týmto odvolávam voči rozhodnutiu o nepriznaní invalidného dôchodku na základe lekárskeho posudku č. xxxx/2009-5 zo dňa 5. decembra 2009.


    Žiadam o prehodnotenie rozhodnutia o nepriznaní invalidného dôchodku. Nakoľko sa môj zdravotný stav zhoršil, a absolvovala som ............. vyšetrenie, z ktorého správu prikladám v prílohe.

    S pozdravom
    xxxxx
    Takže momentálne Wildo je na tebe, ktoré z toho množstva ochorení sám uvážiš, že je najvážnejšie.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    wildo Pozri príspevok
    Nepriznali mi invalidny dochodok, ako som cital papier ktory mi poslali zo socialnej poistovne, moja doktorka tam vobec neuviedla vsetky moje choroby, len jednu a to ze mam trombozu dolnych koncatin, pritom mam problemy s chrbticou, nevidim na jedno oko, vsetky vysetrenie kotre som mal som jej doklady odovzdal a ona napisal len jednu chorobu.,

    Mam sa odvolat na sud, viete mi poradit co mam napisat aky doklad a kam ho mam zaniest?
    wildo, ID sa priznáva len na hlavnú diagnozu, ak miera funkčného postihu presahuje 40 %. V prípade pridružených diagnoz môže posudková komisia zvýšiť % postih o 10 %.

    Funkčný postih všetkých diagnoz nájdeš v prílohe č. 4 Zákona o sociálnom poistení (takmer na konci priloženého zákona-je to dosť neprehľadne napísané)

    http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...01-2009-a.html

    58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

    58vlasta
    wildo a volali Ťa zo Soc.poisťovne na posudkovú komisiu? Tam si mal doniesť zdravotnú kartu od lekárky a mohol si si skontrolovať všetky papiere sám, ktoré si chcel, aby Ti uznali a nie staršie ako 3 mesiace tuším...

    wildo je offline (nepripojený) wildo

    wildo
    nio bol som ale doktorka mi kartu nedala, ze naco, vsak ona do ziadosti vsetko napisala, ale ako som zistil tak len ten zaciatok,,. stred a koniec chyba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.