Zavrieť

Porady

Koľko %maržu si možem dať na výrobky????

Píšem podnikateľský plán (len ako záverečnú prácu na strednej škole ale po sončení by som skutočne chcem vyrábať šperky) potrebovala by som sa opýtať či si môžem dať 400% maržu? nákupná cena materiálu je dosť nízka a inak sa cenám konkurencie nevyrovnám...
Usporiadat
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Marzu ziadny zakon nepredpisuje, ale v podstate si mozes dat taku, aby tovar alebo vyrobok bol porovnatelny v sortimente a teda predajny, samozrejme, cim zaujimavejsi vyrobok, tym moze byt konecna cena vyssia.
Naposledy upravil tetrisss : 10.04.10 at 19:00
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
doktor01 doktor01

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

Súhlasím, stanovenie ceny je čisto na predávajúcom, za akú cenu to vie predať. Bežne sa použiva marža 200-300%.
3 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Akú asi majú maržu výrobcovia šiat za 500€ a za 20000€? veď materiál ak neboli použité drahokamy ja ten istý,
Príde opravár vodovodu k lekárovi spraví u opravu tečúceho vodovodu a zapýta si 1050 Sk, lekár je zhrozený pýta sa či je adekvátne pár minútam práce a pár pohybom hasákom. Opravár odpovedá: za prácu dostanem 50 Sk a za to že viem kde dotiahnuť a akou silou dostanem 1000 Sk, a pritom nič nehovorí o marži, takže sme sa pochopili?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

doktor01 Pozri príspevok
Súhlasím, stanovenie ceny je čisto na predávajúcom, za akú cenu to vie predať. Bežne sa použiva marža 200-300%.
Prezraď KDE ?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
By si sa cudoval, jestvuju tovary, kde je marza aj 5OO%. Inak podla mna vyraz marza by sa mal pouzivat len na oznacenie rozdielu nakupnej a predajnej ceny tovaru, cena prace je trochu ina kategoria.
2 1
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
mám pocit, že niekto si pletie pojem "marža" a "prirážka"
marža je totiž len do 100% (presnejšie 99,999 %).......
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ano, spravne ekonomickou terminologiou je to tak, mali sme hovorit o prirazke, marza je percento, ktore ja zarobim. Ale vedeli sme o com je rec i ked nespravne.
0 0
doktor01 doktor01

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

pavol54 Pozri príspevok
Prezraď KDE ?
Napríklad reštaurácie v centre BA.
Napr: co. cola 0,2l nákupná cena 0,45 € s DPH predajná cena 2 € s DPH. Tak aká je tam marža? Ak dokážeš predávať aj za 5 € je to len tvoja šikovnosť.
Naposledy upravil doktor01 : 11.04.10 at 09:08
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
doktor01 Pozri príspevok
Napríklad reštaurácie v centre BA.
Napr: co. cola 0,2l nákupná cena 0,45 € s DPH predajná cena 2 € s DPH. Tak aká je tam marža? Ak dokážeš predávať aj za 5 € je to len tvoja šikovnosť.
verím, že vieš, že marža je 77,5 % a prirážka 344,4 % pri PC 2 €
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Marža je percentuálne vyjadrenie rozdielu medzi nákupnou cenou( do nej podľa mňa vstupujú aj dopravné náklady, manipulačné náklady ai.....) a predajnou cenou voči predajnej cene.
0,45/2=0,225, 1-0,225x100= marža ak pôjdeme limitne v cene nákupu k nule (čo môže byť maximálne 0,001€) a maximálne hoci aj milión€ vždy bude len 0,99999999= 99,99999% max nikdy nie 200 ALEBO 300 %
Prirážka je percentuálne vyjadrenie medzi predajnou a nákupnou cenou voči nákupnej cene.

lenže každý má predstavu takú že podnikateľ má len vstupy v cene tovaru,a výstupy v cene marže alebo prirážky, a potom sa diví že aj účtovník by chcel za svoju prácu niečo, aj vlastník budovy aj banka za úver.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

tetrisss Pozri príspevok
Ano, spravne ekonomickou terminologiou je to tak, mali sme hovorit o prirazke, marza je percento, ktore ja zarobim. Ale vedeli sme o com je rec i ked nespravne.
Len tak na okraj maturant by s nesprávnou terminológiou va záverečnej práci asi neuspel. Alebo ano?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Hehe, to je fakt, esteze mame po mature...
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
A to sme sa este nepustili do slovenskeho jazyka, marza je zenskeho rodu, este aj ten nadpis je nanic, ma tam byt :koľko %marže... aj ked aj to nie je spravne zase ekonomicky, no teraz sa z toho vymotajte
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

doktor01 Pozri príspevok
Súhlasím, stanovenie ceny je čisto na predávajúcom, za akú cenu to vie predať. Bežne sa použiva marža 200-300%.

A potom sa čudujeme, že prečo toľko občanov nakupuje v zahraničí.
1 0
moriteru moriteru

moriteru je offline (nepripojený) moriteru

pavol54 Pozri príspevok
Marža je percentuálne vyjadrenie rozdielu medzi nákupnou cenou( do nej podľa mňa vstupujú aj dopravné náklady, manipulačné náklady ai.....) a predajnou cenou voči predajnej cene.
0,45/2=0,225, 1-0,225x100= marža ak pôjdeme limitne v cene nákupu k nule (čo môže byť maximálne 0,001€) a maximálne hoci aj milión€ vždy bude len 0,99999999= 99,99999% max nikdy nie 200 ALEBO 300 %
Prirážka je percentuálne vyjadrenie medzi predajnou a nákupnou cenou voči nákupnej cene.

lenže každý má predstavu takú že podnikateľ má len vstupy v cene tovaru,a výstupy v cene marže alebo prirážky, a potom sa diví že aj účtovník by chcel za svoju prácu niečo, aj vlastník budovy aj banka za úver.
Nakupujte u odborníkov !!!!
(Zamestnanie - predvolené účtovník, podnikateľ-konateľ )

(a dávajte im súhlasy)
Moja logika mi nedala a teta Wiki povedala :


Marže je pojem používaný ve finanční analýze, který vyjadřuje rozdíl mezi prodejní a nákupní cenou zboží nebo služby. Vyjadřuje se buď absolutně nebo v procentech podle následujícího vzorce:
, kde m je marže v procentech, p je prodejní cena a n je nákupní cena.

PS
Takže môže byť aj nad 100 % (to si si poplietol so sinusom )

2 0
moriteru moriteru

moriteru je offline (nepripojený) moriteru

tetrisss Pozri príspevok
A to sme sa este nepustili do slovenskeho jazyka, marza je zenskeho rodu, este aj ten nadpis je nanic, ma tam byt :koľko %marže... aj ked aj to nie je spravne zase ekonomicky, no teraz sa z toho vymotajte
To si iba "zle videla na koncovku" .
Predsa v nadpise písal gramaticky (tak to neber dramaticky) správne :

" Koľko percent maržu si môžem dať na výrobky " .
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

moriteru Pozri príspevok
Nakupujte u odborníkov !!!!
(Zamestnanie - predvolené účtovník, podnikateľ-konateľ )

(a dávajte im súhlasy)
Moja logika mi nedala a teta Wiki povedala :


Marže je pojem používaný ve finanční analýze, který vyjadřuje rozdíl mezi prodejní a nákupní cenou zboží nebo služby. Vyjadřuje se buď absolutně nebo v procentech podle následujícího vzorce:
, kde m je marže v procentech, p je prodejní cena a n je nákupní cena.

PS
Takže môže byť aj nad 100 % (to si si poplietol so sinusom )

S učiteľkou matematiky na základnej škole si nebol veľký kamarát že? A skúsil si si niečo do toho vzorca dosadiť? sprav si prosím ťa nejaký výpočet a potom zavolaj na pomoc tetušku WIKI.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Teta wiki sa veru pletie, ak je to tam napisane, lebo ekopo ma uplnu pravdu, marza moze byt len mensia ako 100%, nakolko marza je hruby zisk ku predajnej cene, pricom hruby zisk je samozrejme rozdiel medzi predajnou a nakupnou cenou, cize vyjadruje moj podiel na predajnej cene. /dufam, ze od ekopa nedostanem zase cerveny bod.
1 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

zadávateľku v podstate iba zaujímalo, či si môže na tovar buchnúť cenu akú chce a úplne od veci sa tu strhla slovíčkova vojna či je tehla hranatá, alebo má tvar kvádra...
P.S. jej je jedno ako sa to volá, či marža alebo prirážka, dôležité je to čo zostane vo vrecku
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pavol54 Pozri príspevok
S učiteľkou matematiky na základnej škole si nebol veľký kamarát že? A skúsil si si niečo do toho vzorca dosadiť? sprav si prosím ťa nejaký výpočet a potom zavolaj na pomoc tetušku WIKI.
moriteru Pozri príspevok
, kde m je marže v procentech, p je prodejní cena a n je nákupní cena.

PS
Takže môže byť aj nad 100 % (to si si poplietol so sinusom )

Tak ja dosádzam.
n=100 € p= 300 €?
m=100*(300-100)/100= 200 %
Sviňa kalkulačka Aj tu to vychádza viac ako 100%.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať