Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie PHL a paušálnej náhrady

Dobrý deň, už tu toho bolo veľa, vďaka čmu si viem vyrátať spotrebu za PHL aj paušálnu náhradu, ale ešte stále to neviem zaúčtovaťďo PD. Môžem to robiť napr tak, že mesačne si budem uzatvárať evidenciu jázd a v posledný deň v mesiaci to aj zaúčtujem podľa výpočtu do prevádzkovej réžie, samozrejme cenu PHL, ale neviem kam zaúčtujem paušálnu náhradu.Ďalej vystavím VPD a pripnem blok z tankovania. Ale na bloku je vyššia suma, ako som skutočne prejazdil, takže odrátam iba toľko, koľko som prejazdil.Môže byť tento blok zo starším dátumom, alebo vždy na konci mesiaca, keď robím uzávierku jázd ísť natankovať presne toľko, koľko som si vyrátal a v tento deň to aj zaúčtovať? Poraďte prosím ako to čo najjednoduchšie dostať do peňažného denníku.Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ľubomír Klimek Pozri príspevok
    Dobrý deň, už tu toho bolo veľa, vďaka čmu si viem vyrátať spotrebu za PHL aj paušálnu náhradu, ale ešte stále to neviem zaúčtovaťďo PD. Môžem to robiť napr tak, že mesačne si budem uzatvárať evidenciu jázd a v posledný deň v mesiaci to aj zaúčtujem podľa výpočtu do prevádzkovej réžie, samozrejme cenu PHL, ale neviem kam zaúčtujem paušálnu náhradu.Ďalej vystavím VPD a pripnem blok z tankovania. Ale na bloku je vyššia suma, ako som skutočne prejazdil, takže odrátam iba toľko, koľko som prejazdil.Môže byť tento blok zo starším dátumom, alebo vždy na konci mesiaca, keď robím uzávierku jázd ísť natankovať presne toľko, koľko som si vyrátal a v tento deň to aj zaúčtovať? Poraďte prosím ako to čo najjednoduchšie dostať do peňažného denníku.Ďakujem za rady.
    Ide o auto vlastné, nezahrnuté do majetku daňovníka ?

    Zaúčtovanie PHL a paušálnej náhrady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.