Zavrieť

Porady

Skladová karta zásob

Dobrý deň!

Prosím o pomoc...Mám takú otázku,že na skladovú kartu akú cenu píšeme,nákupnú alebo predajnú?A na príjemke a výdajke?A ešte,že na noviny môžem mať jednu skladovú kartu,s názvom:noviny,alebo na každú musím mať inú kartu..Maju inú cenu,ale mám cca.500 druhov,to je veľmi veľa,a veľa novín a časopisov zoberú na remitendu..Tak ako na to??Dakujem veľmi pekne za odpoved!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Edina25 Pozri príspevok
    Dobrý deň!

    Prosím o pomoc...Mám takú otázku,že na skladovú kartu akú cenu píšeme,nákupnú alebo predajnú?A na príjemke a výdajke?A ešte,že na noviny môžem mať jednu skladovú kartu,s názvom:noviny,alebo na každú musím mať inú kartu..Maju inú cenu,ale mám cca.500 druhov,to je veľmi veľa,a veľa novín a časopisov zoberú na remitendu..Tak ako na to??Dakujem veľmi pekne za odpoved!!
    Edina, my máme klienta , ktorý okrem iného predáva noviny a časopisy a ver , že v žiadnom prípade mu skladovú evidenciu novín a časopisov nerobíme .A nerobili by sme , ani keby nám priplatil o 300% naviac .Tak to zostalo na samotného živnostníka .No , lenže on si hlavu neláme .To len na úvod .
    Mala som možnosť sa stretnúť s predajom novín a časopisov a keď som to skutočne chcela mať prehľadné , tak sa každý večer na záverečnú robila inventarizácia novín a časopisov t.j. každá večerná zmena po záverečnej musela spočítať zostatok novín a časopisov , ktoré boli vo večerných hodinách na stave v novinovom stánku .Neviedli sa skladové karty , ale sa viedla denná evidencia kde sme mali počiatočný stav ,prírastok ,úbytok,zostatok- v kusoch a vo finančnom vyjadrení .Remitenda sa viedla zvlášť a musela samozrejme sedieť aj s dennými výkazmi .Dá sa to ustriehnuť , ale k tomu treba aj zodpovedných ľudí .

    To znamená , že treba si nájsť nejaký systém , ale isto nie cez skladové karty , lebo to si ani neviem predstaviť to množstvo titulov.

    Čo sa týka ceny, v novinovom stánku nákupná cena sa rovná predajnej .Až remitenda ukáže , aký rabat získavate z predaných titulov a dennej tlače .
    Naposledy upravil Zita5 : 12.04.10 at 19:02

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Edina, prosím ťa, robíš si určite srandu. Podľa mňa Tvoj profil hlavného účtovníka........., je to fakt sranda.... Betka určite je to sranda...

    Hlavný účtovník ovláda postupy účtovania, a či prijíma na sklad v obstarávacej, alebo predajnej cene, je pre mňa ako začiatočníka iba zbytočný popud, ja ako začiatočník ovládam aspoň základy, t.j. obstarávanie, a najjednoduhšie je pre mňa obstarávanie tovaru, horšie sú pre mňa výrobky, náročné..

    Pozn: Edina, buď si zmeň profil, alebo si z nás nerob špásy.

    Odpoveď: Portupy: par. 43.
    Presnejšie 2/b

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Edina25 Pozri príspevok
    Zitka ešte takú otázku mám,že ako je s denníkmi?Lebo tie na druhý deň vrátím s remitendou..Tak na denníky netreba evidencia?Viem,že mám veľmi hlúpe otázky,ale som začiatočníka,a chcela by som,aby všetko bolo poriadku..bez pokutu..
    Ešte iná otázka,že každý ráno dám vklad do pokladne,a pred uzávierkou to vyberiem,a zajtra ráno znova začínam s vkladom?Dakujem...
    Ja som robila aj denníky. Ono sa zdá , že je to veľa práce, zo začiatku som si aj ja ťažkala, že niečo hrozné .Po čase som si na to zvykla a ďakovala som sama sebe , že to bolo múdro vymyslené.Bol prehľad a denno denne som vedela preukázať tržbu za predaj novín a časopisov.
    Takže evidovali sme aj denníky .Ak sa dávali do remitendy tak zostatok denníkov v predchádzajúcom dni museli sedieť s remitendou .

    Čo sa týka vkladu , preštudujte si
    http://www.porada.sk/t105011-povinno...sti-do-rp.html

    Záver : evidenciu viesť musíte .Ako to je na Vás .Ja som zvolila spôsob ako som uviedla vyššie .

    Edina25 je offline (nepripojený) Edina25

    Edina25
    Veľmi pekne dakujem za odpoved! Ni som účtovníčka,len začiatočná živnostníčka..Budem mať účtovníčku,ale ona mi povedala,že všetko čo som cez deň predala,len napísem v zošite,a stačí takto..ale už neviem..stačí takto?

    Edina25 je offline (nepripojený) Edina25

    Edina25
    Zitka ešte takú otázku mám,že ako je s denníkmi?Lebo tie na druhý deň vrátím s remitendou..Tak na denníky netreba evidencia?Viem,že mám veľmi hlúpe otázky,ale som začiatočníka,a chcela by som,aby všetko bolo poriadku..bez pokutu..
    Ešte iná otázka,že každý ráno dám vklad do pokladne,a pred uzávierkou to vyberiem,a zajtra ráno znova začínam s vkladom?Dakujem...

    Edina25 je offline (nepripojený) Edina25

    Edina25
    Prosíííím,nikto neoodpovedá? Ale,ked do pokladne sú naprogramované len.s názvom tlač(noviny,časopisy),ako treba viest sklad?
    Prosím niekto..

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Edina25 Pozri príspevok
    Prosíííím,nikto neoodpovedá? Ale,ked do pokladne sú naprogramované len.s názvom tlač(noviny,časopisy),ako treba viest sklad?
    Prosím niekto..
    Alebo si urýchlene vymaž profil, alebo otázku. Aj by som ti odpovedala, ale za danej situácie by si sa musela červeňať. A nech mi tu nikto nediktuje, že nemám pozerať do profilu, lebo to je prvé, čo po prečítaní otázky vždy urobím.

    Edina25 je offline (nepripojený) Edina25

    Edina25
    Dakujem!Aj ja budem robiť takto..už spravila som tabulku na sklad v exceli..Dúfám,že stačí sklad v exceli..

    Skladová karta zásob

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.