Zavrieť

Porady

Cestovanie na cest. pas,alebo obč.preukaz ?

Dobry den,
prosim Vas, vie mi niekto s istotou napisat, ci potrebujem cestovny pas do Chorvatska? alebo stačí len OP?
Dakujem.
Naposledy upravil arizona : 12.04.10 at 15:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Podľa MZv stačí OP
    http://www.foreign.gov.sk/servlet/co...okViKoTuInInfo

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    idaret Pozri príspevok
    Cestujem v lete na dovolenku.
    Na stranke Ministerstva zahranicnych veci sa daju najst informacie o podmienkach vstupu ku kazdej krajine:

    http://www.foreign.gov.sk/sk/cestova...y_podla_statov

    http://www.foreign.gov.sk/servlet/co...okViKoTuInInfo
    Podmienky vstupu:
    Do Chorvátskej republiky môžu slovenskí občania cestovať s platným slovenským cestovným pasom, alebo občianskym preukazom na dobu 90 dní bez víz. Do cestovného pasu rodičov môžu byť zapísané deti do päť rokov. Deti staršie ako 5 rokov potrebujú pre vstup a pobyt v Chorvátsku vlastný cestovný pas.
    Pracovníci hraničnej a cudzineckej polície Chorvátskej republiky pri vstupe na územie Chorvátskej republiky požadujú od cudzincov aj preukázanie finančných prostriedkov 100,- EUR na osobu a deň pobytu. V prípade, že si cudzinec uhradil hotelové ubytovanie alebo cestuje s cestovnou kanceláriou je povinný preukázať 50,- EUR na osobu a deň, resp. potvrdenie z banky, cestovný šek, alebo medzinárodne platné kreditné karty, ktorými jednoznačne preukáže svoje finančné zabezpečenie. Takejto kontrole sa budú musieť podrobiť osoby, u ktorých je predpoklad, že by mohli zneužiť pobyt na území Chorvátskej republiky za iným ako turistickým účelom.
    Typ cestovného dokladu:
    cestovný pas alebo občiansky preukaz.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    idaret Pozri príspevok
    Dobry den,
    prosim Vas, vie mi niekto s istotou napisat, ci potrebujem cestovny pas do Chorvatska? alebo stačí len OP?
    Dakujem.
    Stačí ti OP, pokiaľ nepôjdeš cez nejakú krajinu, ktoré nie je v EU (napr. Srbsko).

    Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

    Fanny.G
    idaret Pozri príspevok
    Dobry den,
    prosim Vas, vie mi niekto s istotou napisat, ci potrebujem cestovny pas do Chorvatska? alebo stačí len OP?
    Dakujem.

    Je to pravda,stačí ti OP,pretože už aj Rumunsko je v EU,takže v pohode,ja som minulý rok mala len OP...

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    Fanny.G Pozri príspevok
    Je to pravda,stačí ti OP,pretože už aj Rumunsko je v EU,takže v pohode,ja som minulý rok mala len OP...
    Ooops? Do Chorvátska cez Rumunsko? Dá sa, ale v tom prípade sa nevyhneš vyššiespomínanému Srbsku...

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Po minulé roky na začiatku leta oznámili Chorváti že od určitého dátumu občanom EU stačí OP.Cestuješ teraz či v lete?

    Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

    Fanny.G
    pe.pe Pozri príspevok
    Ooops? Do Chorvátska cez Rumunsko? Dá sa, ale v tom prípade sa nevyhneš vyššiespomínanému Srbsku...

    Joj sorry,sekla som sa,ospravedlňujem sa....

    Cestovanie na cest. pas,alebo obč.preukaz ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.