Zavrieť

Porady

Potvrdenie zamestnavatela o vyske mzdy al odmeny zo ZC

Dobrý deň,

Zamestnanci na DOVP vedený na ÚP odo mňa žiadajú:Potvrdenie zamestnávateľa o výške mzdy alebo odmeny zo zárobkovej činnosti. Výplatný termín máme 20. deň nasledujúci mesiac a potvrdenie o nich na úrade žiadajú už 01. nasledujúci mesiac. Vyhrážajú sa im, že ich vyradia z evidencie. Ja im to potvrdenie ale vystavujem na základe výplatnej pásky na výplatný termín nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    martinka_@zoznam.sk Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    Zamestnanci na DOVP vedený na ÚP odo mňa žiadajú:Potvrdenie zamestnávateľa o výške mzdy alebo odmeny zo zárobkovej činnosti. Výplatný termín máme 20. deň nasledujúci mesiac a potvrdenie o nich na úrade žiadajú už 01. nasledujúci mesiac. Vyhrážajú sa im, že ich vyradia z evidencie. Ja im to potvrdenie ale vystavujem na základe výplatnej pásky na výplatný termín nie?
    Nezamestnaný, pracujúci na dohodu môže zarobiť 136,38. Pokiaľ túto sumu prekročí, bude z evidencie vyradený. Určite to nebude až taký problém im to potvrdenie pripraviť, aby ho na úrad práce mohli v termíne odovzdať.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    martinka_@zoznam.sk Pozri príspevok
    ide o to, že mzdy nám externe robí účtovníčka a od nej som dostala takúto odpoved ...
    v tomto prípade treba externej pracovníčke tlmočiť požiadavku úradu práce .... určite to nebude pre ňu problém, aby ste nestresovali zbytočne zamestnancov

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    zrejme majú na mysli toto:

    "skutočnosti o výške mzdy alebo odmeny preukazuje uchádzač o zamestnanie za uplynulý kalendárny mesiac v termíne podľa § 34
    ods. 5" nahrádzajú slovami "uchádzač o zamestnanie je
    povinný vopred oznámiť úradu výkon zárobkovej činnosti
    a predpokladaný príjem zo zárobkovej činnosti,
    najneskôr v deň pred začiatkom vykonávania tejto činnosti
    a preukázať skutočnosti o výške mzdy alebo odmeny
    za uplynulý kalendárny mesiac v termíne podľa
    § 34 ods. 5".

    zbierka zákonov zákon č.52/2010,
    článok I. bod č.2
    http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...01&Rocnik=2010
    ide o to, že mzdy nám externe robí účtovníčka a od nej som dostala takúto odpoved ...

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    začiatkom mesiaca čo prvé robím mzdy, aby som mohla niektorým zamestnancom dať potvrdenia na úrad práce prípadne na ÚPSVaR, ktorí poberajú dávku v hmotnej núdzi, pretože mám aj zopár takých na DoPČ, ktorí v bežnom mesiaci mali len zopár eur zarobených a ani zďaleka to nebolo 136,38 €.

    Potvrdenie zamestnavatela o vyske mzdy al odmeny zo ZC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.