Zavrieť

Porady

vychodny balkon

Potrebujem poradit ake kvety by som mohla nasadit na balkon, ktory je orientovany na vychod. Predtym som byvala v dome a pestovali sme tahave muskaty - terasa bola orientovana na juh. Chcela by som mat pekne zakvitnuty balkon . Su vhodne na vychod petunie, surfinie alebo tahave muskaty?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Ja mám okna na východ a darí sa mi tam ťahavým muškátom a najviac sa darí Bidensu ..(Bidens ferulifolium)
    Bidens je krásny žltý a dorastie až do dlžky 2 metrov..kombinujem do hrantíka muškáty a bidens. Surfinie sa mi neosvedčili , ale mne surfinie nešli nikde, ani na slnku ani v tieni..zrejme sme si nesadli

    mixaella je offline (nepripojený) mixaella

    mixaella
    Dakujem za radu...asi to skusim s tymi muskatmi. Vcera som sa bola informovat v jednom kvetinarstve na vhodne kvety na nas balkon a dostala som zaujimavu odpoved...vraj mozem nan dat vsetko, co kvitne :-)... no neviem, trochu som sa pobavila :-)

    zena je offline (nepripojený) zena

    zena
    mixaella Pozri príspevok
    Dakujem za radu...asi to skusim s tymi muskatmi. Vcera som sa bola informovat v jednom kvetinarstve na vhodne kvety na nas balkon a dostala som zaujimavu odpoved...vraj mozem nan dat vsetko, co kvitne :-)... no neviem, trochu som sa pobavila :-)
    No taketo "odborne rady" mam naozaj rada. V snahe predat cokolvek a hlavne co najviac nevedia poradit a clovek si nakoniec musi poradit aj tak sam. Na nete sa da hladat vela roznych druhov krasnych kvetov. Napr. som nasla toto:
    BALKÓN na VÝCHOD

    Ak je balkón orientovaný na východnú stranu, slnko tam svieti len krátko, maximálne niekoľko hodín. Preto naň vyberáme rastliny, ktoré nevyžadujú veľké množstvo svetla. Patria medzi ne fuksie, begónie, hortenzie, netýkavky a plamienky.

    Ale z osobnej skusenosti viem, ze sa tam dari aj muskatom a surfiniam, len vybrat ten spravny druh ktoremu sa budes tesit hlavne ty

    mixaella je offline (nepripojený) mixaella

    mixaella
    Ved to, ja som tiez nasla na nete tieto kvety, ale fuksie, begónie, hortenzie... som este nepestovala, preto som sa chcela poradit. Este sa mi pacia verbeny, tak neviem, ktore zvitazia... ved, vela casu na premyslanie nemam :-) Dakujem za radu :-)

    SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

    SlavkaS
    mne sa osvedčili surfinie - lepkavé listy veľké kvety, ostatné druhy ako milion bels atď nie.
    fuksie mi " napadli " vošky
    verbena chce slnko - rastla, ale slabo kvitla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.