Zavrieť

Porady

TV karta alebo Dazzle?

Chcem vás poprosiť o radu. Chcem digitalizovať VHS kazety. Dosť veľa o tejto problematike čítam. Neviem sa rozhodnúť či mám kúpiť Pinnacle Dazzle a ktorý model alebo TV kartu a tu už vôbec neviem akú by som mal kúpiť. Videokazetu budem pred DVDmasteringom strihať v Sony Vegas 7.0e. Ide mi o to, že či Dazzle alebo TV karty grabujú video v kompresnom formáte MPEG. Ja keď to dám do Sony Vegas, zostrihám a zrenderujem znovu do MPEG-2 do akej miery ovplyvním kvalitu videa? Ostane mi kvalita na úrovni prvého grabovania do PC alebo ju druhým renderom zhorším? Dá sa dostať do PC záznam z videokazety vo formáte AVI?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Ja mam najlepsie skusenosti co sa kvality tyka, ze to nahram z VHS na DVD rekorder (na DVD-RW) v "hrubej" forme a nasledne upravim na PC a vypalim na DVD.
    Takze ak mas DVD rekorder, alebo nejaky tvoj znamy, skus tak. Je to jednoduchsie hlavne co sa tyka nahravania. A ak nechces specialne strihat a pridavat menu, nemusis ani dalej spracovavat na PC.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Pasku musis tak ci tak prehrat, takze je to asi jedno a na TV karte mas + TV vysielanie a myslim ze je aj lacnejsia

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    JA ked mením pc a kupujem new tak si vžy dám aj tv kartu. Myslím že hlavne výslednú kvalitu videa ktorú sťahuješ z video pásky ovplyvnuje svojou kvalitou tá, aj keď Sony vegas vie čo dosť vylepšiť.
    A máš na TV karte aj Tv pripojenie. Ceny sa podla toho čo pozerám pohybujú približne rovnako.

    TV karta alebo Dazzle?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.