Zavrieť

Porady

Niečo drobné a zelené mi ožiera kaktusové puky

Na kaktuse sa objavili puky. Moja radosť z budúcich nádherných kvetov je asi predčasná - hne´d s pukmi sa objavili zelené vošky, či ako to nazvať a cicaju a cicajú mladé výhonky.
Nemáte niekto radu, čo s tým? Kaktusy sú na chodbe pri okne.

Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marian. je offline (nepripojený) Marian.

    Marian.
    Ahoj.
    Najprv si treba presne ujasnit o akeho skodcu sa vlastne jedna, a potom nanho zvolit vhodny prostriedok, mozno by pomohlo foto alebo jeho detailnejsi opis, pripadne ci sa pridruzuju aj nejake ine znaky (napr. vatovite povlaky), treba skontrolovat aj korene... Su zelene a cicaju na rastline - ako pises - moze sa jednat o vosky Aphidoidea, ak mas len jednu rastlinu: nicit mechanicky so stetcom, bio - rozne vyluhy z liecivych rastlin napr. zihlava dvojdoma, tabak atd., ak nepomoze treba siahnut po chemii. Vhodne je konat cim skor, aby sa nepridruzili ine choroby.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Marian. Pozri príspevok
    Ahoj.
    Najprv si treba presne ujasnit o akeho skodcu sa vlastne jedna, a potom nanho zvolit vhodny prostriedok, mozno by pomohlo foto alebo jeho detailnejsi opis, pripadne ci sa pridruzuju aj nejake ine znaky (napr. vatovite povlaky), treba skontrolovat aj korene... Su zelene a cicaju na rastline - ako pises - moze sa jednat o vosky Aphidoidea, ak mas len jednu rastlinu: nicit mechanicky so stetcom, bio - rozne vyluhy z liecivych rastlin napr. zihlava dvojdoma, tabak atd., ak nepomoze treba siahnut po chemii. Vhodne je konat cim skor, aby sa nepridruzili ine choroby.

    ďakujem za reakciu. Zatiaľ som tie kaktusy - teda vlastne iba kvetné puky, lebo iba tam bol problem, umyla jemne jarovou vodou a za sa, že zatiaľ ďalšie potvorky nevyliezli. Sledujem to a uvidíme, snáď ich premôžem. Keby to bolo vonku a teplejšie, išla by som hľadať lienky. Lebo pripomína mi to také vošky, čo si na nich radi pochutnávajú práve lienky.

    Niečo drobné a zelené mi ožiera kaktusové puky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.