Zavrieť

Porady

Urad prace - nedoplatky

Ahojte poradaci,
chcem sa opytat, ci mi viete poradit, kde je mozne zaplatit nedoplatky OUP (okresny/obvodny? urad prace)? Je to este z roku 2003 a ten urad uz nie je a neviem pod koho to teraz spada. Platilo sa to na ucet vo VUB a pocitam, ze to uz teraz neplati. Pytala som sa jednej baby v Socialnej poistovni, ale nevedela mi povedat, co s tym.
Ak mate nejake odporucania prosim sem s nimi.
Dakujem pekne.
Zuza
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Nedá mi, aby som sem nenapísala svoj postreh. Vtedy platil zákon 10/1993.
    § 23
    Kontrola platenia a vymáhanie príspevku

    (3) Právo vymáhať príspevok sa premlčí uplynutím troch rokov odo dňa jeho splatnosti.

    V novom zákone 461/2003 som našla
    § 277

    (1) Ak povinnosť platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové zabezpečenie, poistné na poistenie zodpovednosti zamestnávateľa za škodu pri pracovnom úraze alebo pri chorobe z povolania a povinnosť platiť príspevok na poistenie v nezamestnanosti a príspevok do garančného fondu vznikla pred 1. januárom 2004 a táto povinnosť nebola do 31. decembra 2003 splnená, pri ich platení a vymáhaní sa po 31. decembri 2003 postupuje podľa predpisov účinných do 31. decembra 2003.

    (2) O sankciách za nesplnenie povinnosti platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové zabezpečenie, poistné na poistenie zodpovednosti zamestnávateľa za škodu pri pracovnom úraze alebo pri chorobe z povolania, povinnosti platiť príspevok na poistenie v nezamestnanosti a príspevok do garančného fondu, oznamovacej povinnosti a ďalších povinností v nemocenskom poistení, dôchodkovom zabezpečení a povinností súvisiacich s platením príspevku na poistenie v nezamestnanosti a príspevku do garančného fondu, ktoré vznikli pred 1. januárom 2004 a do 31. decembra 2003 neboli splnené, sa po 31. decembri 2003 postupuje podľa predpisov účinných pred 1. januárom 2004.
    - - -
    Tak potom poistné čo žiadajú z r. 2003 je premlčané - podľa mňa.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuziii Pozri príspevok
    Ahojte poradaci,
    chcem sa opytat, ci mi viete poradit, kde je mozne zaplatit nedoplatky OUP (okresny/obvodny? urad prace)? Je to este z roku 2003 a ten urad uz nie je a neviem pod koho to teraz spada. Platilo sa to na ucet vo VUB a pocitam, ze to uz teraz neplati. Pytala som sa jednej baby v Socialnej poistovni, ale nevedela mi povedat, co s tym.
    Ak mate nejake odporucania prosim sem s nimi.
    Dakujem pekne.
    Zuza
    v sociálnej poisťovni, ktorá prebrala všetkú agendu úradu práce

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Treba to určite uhradiť sociálnej poisťovni, myslím, že VS som dávala taký, aký bol na OUP a špecifický symbol uvedieš, ktorého mesiaca a roka sa to týka.
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Milá sociálka jednoducho nemá chybu...včera nám prišiel do firmy papier, kde sa odvolávajú, že sme v r.2003 uhradili nejakú platbu
    po splatnosti 2 dni!!!! a pokuta? Prosím 6,6 EUR...Už som to nemohla vydržať a hovorím pani v sociálke: bolo by fajn, keby si Vaša inštitúcia vymohla milióny od skutočných neplatičov a nenaháňala peniaze od chudákov....Inak môže si dovoliť po rokoch taký nehorázny sankčný úrok? Jednalo sa o platbu cca
    1000,-Sk a za jeden deň omeškania chcú 3,3 EUR, t.j.10%?????
    Veď aj slušný podnikateľ má vo VF napísané: "...0,05% za každý deň omeškania..."
    Naposledy upravil Ingrid Ondruskova : 14.04.10 at 12:31

    Urad prace - nedoplatky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.