Zavrieť

Porady

Zápočtový list - archív

Dobrý deň.
Potrebujem zápočtový list z predchádzajúceho zamestnania. Podnik však už neexistuje. Viem, že sa tieto zápočtové listy posielajú do archívu do Bratislavy. Neviete mi poradiť adresu totho archívu?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Gabhus Pozri príspevok
    No tak toto je fakt na dlhé hľadanie. Zamestnávatelia, ktorí už neexistujú, väčšinou odovzdávajú mzdové veci do tzv. medziarchívov (t.j. súkromných kvázi archívov). V živote by človeka nenapadlo, aby potvrdenie o odpracovaných rokoch alebo inú písomnosť z podniku kedysi existujúceho v Prešove hľadal v súkromnej firme v Novákoch. Ale je to tak. V štátnom archíve v Prešove preto pracovníci majú vytvorenú akúsi "databázu" materiálov zrušených podnikov a zamestnávateľov a ak človek potrebuje, v niektorých prípadoch mu vedia pomôcť. Sama som kedysi v tomto odbore pracovala a ľutujem ľudí, ktorí budú odchádzať do dôchodku tak o 20 rokov.......
    ... preto ja každému odchádzajúcemu zamestnancovi zdôrazňujem, že si má potvrdenia "na odchod" strážiť a novému zamestnancovi zamestnávateľovi dať len ich kópiu, že doklady budú potrebovať pri odchode do dôchodku. Lenže problém je hlavne v tom, že pre jednoduchých ľudí to nie sú doklady ale "papiere", potom sa k nim aj tak stavajú, bohužiaľ.
    Naposledy upravil liba2 : 14.04.10 at 14:25 Dôvod: pekne som sa brebtla

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    Aljok, Sabadka, Mária27, drobeceva, Tamila, Paula, adi11, zdenka131
    8

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    VERONIKA6 Pozri príspevok
    Skús tu:
    Štátny archív v Bratislave, Križkova 7, 81104 Bratislava 1
    Tel.: 02-<WBR>57283111
    Veronika, prepáč, ale hľadať ZL v štátnom archíve, je ako hľadať 1 ihlu v 3 kopách sena.

    Tamila Pozri príspevok
    Viem, že u nás, keď som potrebovala zápočtový list od zamestnávateľa, ktorý už neexistuje, zisťovala som na našej pobočke SP, kde asi môžu byť doklady archivované a oni mi poradili. Bolo to vo firmách u nás v okrese. Zisťovala som dvoch zamestnávateľov a boli to dve rôzne firmy, ale našla som.
    Tento spôsob - požiadať SP - je jednoduchší, rýchlejší a hlavne spoľahlivý.
    Stebielko, odporúčam ti toto od Tamily.

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    No tak toto je fakt na dlhé hľadanie. Zamestnávatelia, ktorí už neexistujú, väčšinou odovzdávajú mzdové veci do tzv. medziarchívov (t.j. súkromných kvázi archívov). V živote by človeka nenapadlo, aby potvrdenie o odpracovaných rokoch alebo inú písomnosť z podniku kedysi existujúceho v Prešove hľadal v súkromnej firme v Novákoch. Ale je to tak. V štátnom archíve v Prešove preto pracovníci majú vytvorenú akúsi "databázu" materiálov zrušených podnikov a zamestnávateľov a ak človek potrebuje, v niektorých prípadoch mu vedia pomôcť. Sama som kedysi v tomto odbore pracovala a ľutujem ľudí, ktorí budú odchádzať do dôchodku tak o 20 rokov.......

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Stebielko Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Potrebujem zápočtový list z predchádzajúceho zamestnania. Podnik však už neexistuje. Viem, že sa tieto zápočtové listy posielajú do archívu do Bratislavy. Neviete mi poradiť adresu totho archívu?
    Ďakujem.
    Skús tu:
    Štátny archív v Bratislave, Križkova 7, 81104 Bratislava 1
    Tel.: 02-<WBR>57283111

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Kedy vzniká zamestnávateľovi povinnosť posielať ZL do archívu?
    Čo všetko tam treba poslať?
    Je to pre mňa novinka.
    Ja poznám len náš firemný archív.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Viem, že u nás, keď som potrebovala zápočtový list od zamestnávateľa, ktorý už neexistuje, zisťovala som na našej pobočke SP, kde asi môžu byť doklady archivované a oni mi poradili. Bolo to vo firmách u nás v okrese. Zisťovala som dvoch zamestnávateľov a boli to dve rôzne firmy, ale našla som.

    uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

    Kata uzivatel2
    Nemal by to byť problém, ak si zanikajúci podnik splnil svoje povinnosti. Napr. pri odhlásení podniku zo ZP je priamo na odhláške kolonka: miesto uloženia dokladov, kde sa uvádza kde podnik po zrušení ukladá doklady, súkromné archívy aktívne spolupracujú s príslušným štátnym archívom, nahlasujú podniky ktorých doklady archivujú. Štátny archív Levoča, pob. Poprad napr. v prípade, že sa niekto naňho obráti s problémom zvykne obvolávať súkromné archívy /údaje získava zo živnostenského úradu/ a zisťuje kde by doklady mohli byť.
    Katka

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Stebielko Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Potrebujem zápočtový list z predchádzajúceho zamestnania. Podnik však už neexistuje. Viem, že sa tieto zápočtové listy posielajú do archívu do Bratislavy. Neviete mi poradiť adresu totho archívu?
    Ďakujem.
    Urcite to neposielaju do Bratislavy z celeho Slovenska .

    Je potrebne sa obratit na Statny okresny archiv, kde su ulozene dokumenty z daneho okresu.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    liba2 Pozri príspevok
    ... preto ja každému odchádzajúcemu zamestnancovi zdôrazňujem, že si má potvrdenia "na odchod" strážiť a novému zamestnancovi zamestnávateľovi dať len ich kópiu, že doklady budú potrebovať pri odchode do dôchodku. Lenže problém je hlavne v tom, že pre jednoduchých ľudí to nie sú doklady ale "papiere", potom sa k nim aj tak stavajú, bohužiaľ.
    Ja im vysvetľujem donekonečna, že to nie je len taký papier ale nech sa k nemu stavajú ako k svojmu rodnému listu, ten tiež len tak nepohodia a originál rodného listu tiež neodovzádvajú kadekomu len tak, ale si ho prefotia. Naši predkovia mali niekedy pracovné knižky, je škoda, že sa to zrušilo, tam to bolo aspoň všetko pokope a bol pokoj.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.