Zavrieť

Porady

preplatky z RZD

Dobry den,
v jednej firme vysli vysoke preplatky z RZD. Prevysuju 4 nasobne bezny mesacny odvod dane, takze by sme radi poziadali v vratenie tychto preplatkov.
Nema niekto prosim Vas niekde vzor takejto ziadosti na DU? Velmi by mi to pomohlo.
Vdaka a pekny den!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    ivkop Pozri príspevok
    Dobry den,
    v jednej firme vysli vysoke preplatky z RZD. Prevysuju 4 nasobne bezny mesacny odvod dane, takze by sme radi poziadali v vratenie tychto preplatkov.
    Nema niekto prosim Vas niekde vzor takejto ziadosti na DU? Velmi by mi to pomohlo.
    Vdaka a pekny den!
    V prvom rade by ste si mali o preplatky z RZD znižovať preddavky na daň za príslušný mesiac a potom na konci roka požiadať DÚ o poukázanie rozdielu z RZD (neviem, či vám DÚ poukáže preplatok z RZD hneď, nakoľko máte mesačné odvody dane).
    Vzor neexistuje. Napíšete si klasickú žiadosť v zmysle zákona o dani z príjmov § 40 ods. 8

    ivkop je offline (nepripojený) ivkop

    ivkop
    Samozrejme, že sme teraz za marec znížili odvod dane (čiže bol 0), ale jedná sa o celkom vysoký preplatok a znižovať odvod si takto budeme ešte mesiace. Pre firmu to nie je zanedbateľná suma peňazí, tak som sa domnievala, že sa dá požiadať o vrátenie tohto preplatku skôr. Nemá niekto s týmto konkrétnu skúsenosť?
    Ďakujem.

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    Prostredníctvom prehladu sa dá požiadať len o vyplatenie danového bonusu a zam.prémie.

    §40
    (8) Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odviedol preddavky na daň alebo daň vyššou sumou, ako bol povinný odviesť, a nemôže o túto sumu znížiť odvod preddavkov na daň, požiada správcu dane o vrátenie tejto sumy. Rovnaký postup sa môže uplatniť aj v prípade rozdielu vyplývajúceho z ročného zúčtovania. Správca dane vráti požadovanú sumu zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane, 122) do jedného mesiaca od doručenia žiadosti.
    Naposledy upravil Nutricia : 14.04.10 at 10:09

    marym je offline (nepripojený) marym

    marym
    My sme žiadali formou listu s odôvodnením nedostatkom financií sme rozpočtová organizácia. Do 30 dní nám poslali peniaze aj s rozhodnutím .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.