Zavrieť

Porady

Upgrade PC

Dobry den.

Chcel by som upgradovat PC.
MB: ASUS P5E3 WiFi Premium
CPU: Intel Q8400
RAM: Patriot 1066MHz 2x1 GB
HDD1: Intel SSD X-25E (SLC) (Windows Vista 32 bit)
HDD2: WD7500AACS
GPU: Asus EAH3870 (512 MB)
Zdroj: 850W Fortron

Index Vista 5,9

Moja otazka je. Za ucelom vylepsenia prace s grafikou (foto+video+CAD 3D rendering) je vhodnejšia sa zamerať na doplnenie RAM o +2x1 GB (pripadne 1x2 GB) alebo +2x512 GB z hladiska namapovania pamate.
Za ucelom rýchlosti spracovania doplnit HDD o Raid a ked ano +1 HDD alebo +3 HDD (delenie zapisu na 1/4 alebo 1/2+mirror).
Kedze nezapieram hranie aj hier doplniť GPU o +1EAH3870 do CF alebo vymeniť za nVidiu s podporou CUDA a ked ano o aky model 9800 pripadne 260???

Rozpocet nie je neobmedzeny ale mal by byt v umere k zvyseniu vykonu.
Hlavne ziadam o rady za HDD a GPU.

Dakujem pekne za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    RAID slúži na zálohovanie. Neviem žeby zvyšoval rýchlosť zápisu. Ale spomaliť dokáže. Opravte ma ak nemám pravdu.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    na zalohovanie je raid 1 tzv mirroring, tj vytvara identicku kopiu dat na druhy disk
    raid 0 tzv stripping rozdeluje data ktore sa ukladaju na rovnako velke bloky ktore sa zapisuje sucastne na oba disky, teda rychlost zapisu je teoreticky 2-nasobna, nevyhoda je ze ked sa poskodi jeden disk tak su stratene komplet vsetky data

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Naco 2 HDD, zeby si mal vacssi hukot v izbe ? radset si kup nejaky druhy externy na zalohu. A Ak robis s videom, tak CPU cim vyssi vykon, tym rychlejsi a praca s videom

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ak by sa menil procesor , tak by sa musela meniť aj doska .Stačí nová grafika a RAM.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    dokupit este min 2X1gb ram, ja osobne by som radsej 2x2gb, tam by bolo ale nutne prejst na 64bit OS
    neviem s cim konkretne robite ale HDD velka brzda podla mna nebude, ked uz kupit dalsi tak len preto aby sa z jedneho pri praci citalo a na druhy zapisovalo, raid 0 podla mna neprinesie taky narast vykonu aby to stalo za problemi s nim

    ku grafickej, nvidiu by som bral len v pripade ak mate softwer ktory CUDA vyuzije
    inak na hry momentalne jednoznacne ATI (5770, 5850)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.