Zavrieť

Porady

čo s účtom 261

čaute,
prosím Vás poradte mi , čo mam robiť. z minulého roka mám zostatok na účte 261 zostatok 5€. čo mam s tým urobiť? ja viem že to nie je správne, ale asi som to akosi neustriehla.mohla by som to opraviť nejako ?
dakujem velmi pekne za radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    nela52 Pozri príspevok
    zostatok je kladny, a bude to len chyba v účtovaní... môžem to v roku 2O1O preúčtovať na 568 ako bab. poplatok daňovo-nedaňovo ? dakujem za rady
    Ak nezistíš o čo ide, tak jedine náklad nedaňový.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    treba pozrieť prečo je na 261 zostatok, a mimochodom zostatok tam môže byť aj reálne...napr. vzniká časový nesúlad pri účtovaní platby kartou a odpise platby z účtu

    nela52 je offline (nepripojený) nela52

    nela52
    ja viem že môže byť-nap. platba kartou... ale tento zostatok čo mi tam visí je nesprávny

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    nela52 Pozri príspevok
    ja viem že môže byť-nap. platba kartou... ale tento zostatok čo mi tam visí je nesprávny
    a to je taky problem to najst v hlavnej knihe..tam mas podla datumu uctovane

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    treba to nájsť, je to smiešna suma,možno je to len mylne zaúčtované na 261 a mal to byť bank.popl. resp. úrok alebo daň z úroku ...,nepíšeš či je zostatok plusový alebo mínusový.., podľa toho čo to je a na akom účte to malo byť zaúčtované, dá sa rozhodnúť o ďaľšom postupe

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    .ak to nie je iba časový nesúlad (2009/2010) -čo uvádzaš že nie, tak dôvodom môže byť akákoľvek chyba pri účtovaní ...

    - napr. výber z banky 105....príjem do pokladnice 100
    - alebo to môže byť pri učtovaní v CM (na Md si dala iným kurzom ako na Dal )

    Ak by si zistila ako si k tomu prišla, už starý rok opravovať nebudeš, tak tú chybu opraviš v r.2010 - podľa zistenia .

    Ak to nechceš hľadať (čo by si mala ) a je tam zostatok, ktorý nemá byť, odúčtovať ho môžeš do nákladov (NN).

    nela52 je offline (nepripojený) nela52

    nela52
    zostatok je kladny, a bude to len chyba v účtovaní... môžem to v roku 2O1O preúčtovať na 568 ako bab. poplatok daňovo-nedaňovo ? dakujem za rady

    nela52 je offline (nepripojený) nela52

    nela52
    ok, tak to dam nedaňový nákllad...čiže to bude pripočitat.položka v DzP 2O1O.no váženy som totiž nová a prebrala som firmu po jednej babe, a nesedí jej ani inventarizácia účtov 321, 311 .och

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Neli:
    Skúsenosť:
    Príde zákazník, ide platiť vystaví sa doklad z ERP. A povie: Neskoro povie: Ja som chcel platobnou kartou.
    1. Na účet príde 5 € (neberiem do úvahy poplatky)
    Ako účtovník zaúčtujem:
    221/261 5€
    2. Mesačná uzávierka ERP mi však dala do hotovosti, a nie na účet cez terminál.
    Vzniká mi rozdiel, kt. by mal chýbať cez ERP, ale sami vieme, ako to chodí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.