Zavrieť

Porady

Stavebné sporenie - je možné ho zrušiť bez poplatku

Dobrý deň mal by som otázku ohľadne stavebného sporenia.
Po 6 rokoch sporenia som si nechal "PORADIŤ" od poradcu a zvýšil som CS z 130 000Sk na 1 000 000Sk. Momentálne sporím už druhý rok po tejto zmene.

Je možné túto zmluvu nejako vypovedať a vybrať nasporenú sumu bez sankcií, alebo je pravdou že zvýšením CS sa "prepočítava" dátum vzniku zmluvy a budem si musieť počkať ďalších 6 rokov.

Ďakujem za každú radu

//Edit: Zmluva bola založená r.2002, CS zvýšená r.2008//
Naposledy upravil Jayroslav28 : 14.04.10 at 20:21
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Jayroslav28 Pozri príspevok
    Ďakujem za reakciu. To stavebné sporenie mám uzatvorené v Prvej stavebnej sporiteľni. Na výpise je zmenená CS, tarifa /z JuniorExtra 3% na Štandardnú 3%/ a hodnotiace číslo. Dátum vzniku zmluvy na všetkých výpisoch je rovnaký /teda aj po pred aj po zmene CS/.
    Takže ak už uplynulo šesť rokov - môžeš kedykoľvek zrušiť bez udania dôvodu.
    ... len teda si neodpustím... nakieho oného si zvyšoval CS.. zbytočne vyhodené peniaze!
    možno ešte pouvažuj nad rozdelením a následným zrušením jednej

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    pozri si vo výpise (aktuálnom)... aký máš dátum začiatku zmluvy.
    Niekedy sú (boli) aj také podmienky, že sa dátum vzniku neposúval (záleží, aj v ktorej banke)
    Naposledy upravil Katy a R : 14.04.10 at 17:05
    Ďakujem za reakciu. To stavebné sporenie mám uzatvorené v Prvej stavebnej sporiteľni. Na výpise je zmenená CS, tarifa /z JuniorExtra 3% na Štandardnú 3%/ a hodnotiace číslo. Dátum vzniku zmluvy na všetkých výpisoch je rovnaký r.2002/teda aj po pred aj po zmene CS/.
    Naposledy upravil Jayroslav28 : 14.04.10 at 20:23 Dôvod: doplnený rok založenia zmluvy
    To je tak, keď si niekto neprečíta podmienky, a zistí to až keď ma poradca už "províziu" vo vrecku. Nechcel som sa tam s ním už potom naťahovať aj tak by to nič nezmenilo. No nič, druhý krát budem čítať pozornejšie.

    Rozmýšlal som aj nad tým rozdelením a následnom zrušení jednej zmluvy.

    Veľmi pekne ďakujem za radu

    Stavebné sporenie - je možné ho zrušiť bez poplatku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.