Zavrieť

Porady

aké najlepšie sporenie pre bábätko?

účtovník telom i dušou
Svokra chce nášmu 5 mesačnému synčekovi každý mesiac sporiť nejaké €. Nechcem životnú poistku (tú sme mu založili my hneď po narodení), ale hľadám čisto sporenie, kam by sa mohli každý mesiac poslať nejaké peniaze (bez poplatku) a aby sa to tam aj úročilo. S peniazmi hýbať nepotrebujeme ale nechcem aby boli zbytočne "zmrazené" na x rokov.

Pôvodne sme rozmýšľali nad nejakým produktom v m-bank,ale tam sa dá len založiť účet na naše meno (nie synove), dostanem platobnú kartu, ktorú nechcem a podobne.

Alebo máme založiť vkladnú knižku?

Vopred ďakujem za každú radu a dobrý nápad.
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ja by som v takom prípade založila stavebné šporenie. Je to najefektívnejší spôsob šporenia, lebo je tam štátna prémia, peniaze vieš vyberať po skončení šporenia ( teda ked sú splnené na to podmienky cca to býva po 6 rokoch ) ale taktiež vieš pokračovať v šporení až do dosiahnutia plnoletosti dieťaťa.

Samozrejme, nemusí byť cielová suma na milion korún. Stačí nižšia a vždy podla potreby radšej navýšiť postupne. Je jedno či zaplatíš poplatok za založenie milionovej zmluvy, alebo za založenie 100 000 sk zmluvy 10x výjde to na stejno.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Xanti Pozri príspevok
Ja by som v takom prípade založila stavebné šporenie. Je to najefektívnejší spôsob šporenia, lebo je tam štátna prémia, peniaze vieš vyberať po skončení šporenia ( teda ked sú splnené na to podmienky cca to býva po 6 rokoch ) ale taktiež vieš pokračovať v šporení až do dosiahnutia plnoletosti dieťaťa.

Samozrejme, nemusí byť cielová suma na milion korún. Stačí nižšia a vždy podla potreby radšej navýšiť postupne. Je jedno či zaplatíš poplatok za založenie milionovej zmluvy, alebo za založenie 100 000 sk zmluvy 10x výjde to na stejno.

je tam daná nejaká minimálna suma, ktorú by svokra mesačne vkladala?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

jacekova Pozri príspevok
je tam daná nejaká minimálna suma, ktorú by svokra mesačne vkladala?
Nie je povinnosť. Ale tieto stavebky robia akcie pre detských sporiteľov. Tuším aj teraz je http://www.pss.sk/sk/sporenie/detom/ treba skúsiť prečítať.

Myslím, ak by som mala dieťa a aj peniaze tak by som šporila takú sumu aby som z toho dostala maximálnu štátnu prémiu. Viac sa neoplatí vkladať.
Maximálna štátna prémia na jeden rok 66,39 € teda maximálna suma čo by som vložila do stavebného sporenia by bola 531,12 €
1 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Xanti Pozri príspevok
Nie je povinnosť. Ale tieto stavebky robia akcie pre detských sporiteľov. Tuším aj teraz je http://www.pss.sk/sk/sporenie/detom/ treba skúsiť prečítať.

Myslím, ak by som mala dieťa a aj peniaze tak by som šporila takú sumu aby som z toho dostala maximálnu štátnu prémiu. Viac sa neoplatí vkladať.
Maximálna štátna prémia na jeden rok 66,39 € teda maximálna suma čo by som vložila do stavebného sporenia by bola 531,12 €

no vyzerá to fakt skvele, budem musieť kontaktovať stavebnú sporiteľnu.
dakujem
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. len to platilo pre teba vlani .. myslím, bez vstupného poplatku. ... ostatné platí stále..

..škoda, že si neuzavrela vlani ušetrila by si..
Naposledy upravil Katy a R : 18.04.10 at 18:56
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Pre babatko zasadne nesporit. Babatku sa co najviac venovat (radsej aj za cenu o nieco nizsieho prijmu) a potom mu dopriat co najlepsie skoly a vzdelanie - v ramci svojich moznosti, samozrejme. Ak by chcel niekto viac detailov, moze si napr. precitat knihu "Výnimoční" od Malcolma Gladwella.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
misomiso Pozri príspevok
Pre babatko zasadne nesporit. Babatku sa co najviac venovat (radsej aj za cenu o nieco nizsieho prijmu) a potom mu dopriat co najlepsie skoly a vzdelanie - v ramci svojich moznosti, samozrejme. Ak by chcel niekto viac detailov, moze si napr. precitat knihu "Výnimoční" od Malcolma Gladwella.
Malému chce sporit svokra. A to ze mu sporíme my,nie je na úkor venovania sa mu.
1 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

jacekova Pozri príspevok
Malému chce sporit svokra. A to ze mu sporíme my,nie je na úkor venovania sa mu.
Jasne, fajn, ved ja len tak vseobecne
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

jacekova Pozri príspevok
Malému chce sporit svokra. A to ze mu sporíme my,nie je na úkor venovania sa mu.
Tiež šetrím vnučke, aby mala v dospelosti peniažky, keď bude potrebovať. Či už na vzdelanie, alebo bývanie. Založila som jej klasický účet v banke s ročnou výpovednou dobou, s možnosťou predčasného výberu. Na každý sviatok jej dávam korunky na účet a kúpim už len drobnosti pre potešenie. Teraz má 1,5 roka, keď bude mať 18, bude mať k dispozícii celkom peknú sumu.
2 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

truch Pozri príspevok
Tiež šetrím vnučke, aby mala v dospelosti peniažky, keď bude potrebovať. Či už na vzdelanie, alebo bývanie. Založila som jej klasický účet v banke s ročnou výpovednou dobou, s možnosťou predčasného výberu. Na každý sviatok jej dávam korunky na účet a kúpim už len drobnosti pre potešenie. Teraz má 1,5 roka, keď bude mať 18, bude mať k dispozícii celkom peknú sumu.
No neviem,či to je ono-dávať peniažky do banky, ten úrok je tam minimálny,hmhmhm
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

jacekova Pozri príspevok
no vyzerá to fakt skvele, budem musieť kontaktovať stavebnú sporiteľnu.
dakujem
Sorry za mrníkovanie témy,ale napadlo ma,taký rým...- Skvele, ako súprava z Quelle...
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Stanislav 1975 Pozri príspevok
No neviem,či to je ono-dávať peniažky do banky, ten úrok je tam minimálny,hmhmhm
Po skúsenostiach so životným poistením, volím radšej menej, ale istých. Keď som rušila ŽP prišla som pádom akciových trhov o peniaze. Čo som za rok vložila, zožrala poisťovňa. Musíš zadať do akých fondov chceš pri šetrení investovať a v dnešnej dobe som to neriskovala.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

truch Pozri príspevok
Po skúsenostiach so životným poistením, volím radšej menej, ale istých. Keď som rušila ŽP prišla som pádom akciových trhov o peniaze. Čo som za rok vložila, zožrala poisťovňa. Musíš zadať do akých fondov chceš pri šetrení investovať a v dnešnej dobe som to neriskovala.
Ja nehovorím o investičnom poistení- to sa tiež vobec v dnešnej dobe neoplatí, ale radi to poisťováci predávajú, lebo sú tam najlepšie provízie, ale IŽP určite nie...a najma ked sa človek tomu nevenuje...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

truch Pozri príspevok
Po skúsenostiach so životným poistením, volím radšej menej, ale istých. Keď som rušila ŽP prišla som pádom akciových trhov o peniaze. Čo som za rok vložila, zožrala poisťovňa. Musíš zadať do akých fondov chceš pri šetrení investovať a v dnešnej dobe som to neriskovala.
Truch osobne si myslím,
že vnučatko by malo viac ak by si využila stavebné šporenie, lebo za tvojich 8 eur dá štát 1 euro, čo je slušnejšie zhodnotenie ako v banke na termiňáku ak životkám neveríš.

Životné poistenia sa nerobia na rok na dva ale na dlho, preto ak si nebola presvedčená o potrebe ŽP tak si ho skoro zrušila a tým pádom prišla o peniaze.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
Truch osobne si myslím,
že vnučatko by malo viac ak by si využila stavebné šporenie, lebo za tvojich 8 eur dá štát 1 euro, čo je slušnejšie zhodnotenie ako v banke na termiňáku ak životkám neveríš.

Životné poistenia sa nerobia na rok na dva ale na dlho, preto ak si nebola presvedčená o potrebe ŽP tak si ho skoro zrušila a tým pádom prišla o peniaze.
Len vieš, ak rodič zostane napr.trvale invalidný,tak poistka sa neplatí a dieťa dostane vyplatené všetko ako by sa platilo celú dobu-neviem,či je toto aj v stavebku, asi nie,hmhm
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Treba mu spraviť farbičku a je pokoj...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Len vieš, ak rodič zostane napr.trvale invalidný,tak poistka sa neplatí a dieťa dostane vyplatené všetko ako by sa platilo celú dobu-neviem,či je toto aj v stavebku, asi nie,hmhm
Stanko
prečítaj si prosím link čo som hodila na prvej strane, ak sa rodičovi čosi stane tak sporiteľňa stavebná šporí dalej dieťaťu. Je to špeci šporenie pre deti, juniorka.

A navyše zadávateľka má pre bábo poistku, hladá iné možnosti šporenia.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
misomiso Pozri príspevok
Pre babatko zasadne nesporit. Babatku sa co najviac venovat (radsej aj za cenu o nieco nizsieho prijmu) a potom mu dopriat co najlepsie skoly a vzdelanie - v ramci svojich moznosti, samozrejme. Ak by chcel niekto viac detailov, moze si napr. precitat knihu "Výnimoční" od Malcolma Gladwella.
misomiso, prepáč, ale niekedy mi tvoje názory pripadajú od veci..../to je zase môj názor/

ako môžeš vylúčiť, že sa rodičia nemôžu venovať deťom a popritom mu i sporiť?
ja osobne som bola na materskej 5 rokov a popritom deti mali založené životné poistenie od narodenia.Pri dovŕšení 18 veku im boli financie pripísané na účet a v prípade, že by sme im ako rodičia " v rámci svojich možností nemohli dopriať čo najlepšie školy a vzdelanie", tak aj tieto peniaze sa dajú použiť na tento účel, či nie?

A to už nevravím o prípadných úrazoch detí, pobytoch v liečebných ústavoch, trvalých následkoch.....atď.

Dnes sú už možné kombinácie životného poistenia so sporením...ale v tom už sú odborníci "poisťovací agenti".
9 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Xanti Pozri príspevok
Truch osobne si myslím,
že vnučatko by malo viac ak by si využila stavebné šporenie, lebo za tvojich 8 eur dá štát 1 euro, čo je slušnejšie zhodnotenie ako v banke na termiňáku ak životkám neveríš.

Životné poistenia sa nerobia na rok na dva ale na dlho, preto ak si nebola presvedčená o potrebe ŽP tak si ho skoro zrušila a tým pádom prišla o peniaze.
Xanti, to ŽP som platila obom synom, jednému /je o 2 roky starší / končila poistka pred krízou/, dostal celkom slušné peniaze. Mladšiemu za rok, po skončení poistky staršieho syna, som prispela 36.000 Sk a jeho výsledná suma sa za ten rok nezvýšila, ako keby sme tam nič neposlali. Zrušili sme ju len rok pred termínom, aby sme neprišli ešte o viac peňazí.
Čo sa týka vnučky a stavebného sporenia, pozriem a porozprávam sa s mladými, dík za radu.

Dáša
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

hnedoočka Pozri príspevok
misomiso, prepáč, ale niekedy mi tvoje názory pripadajú od veci..../to je zase môj názor/

ako môžeš vylúčiť, že sa rodičia nemôžu venovať deťom a popritom mu i sporiť?
ja osobne som bola na materskej 5 rokov a popritom deti mali založené životné poistenie od narodenia.Pri dovŕšení 18 veku im boli financie pripísané na účet a v prípade, že by sme im ako rodičia " v rámci svojich možností nemohli dopriať čo najlepšie školy a vzdelanie", tak aj tieto peniaze sa dajú použiť na tento účel, či nie?

A to už nevravím o prípadných úrazoch detí, pobytoch v liečebných ústavoch, trvalých následkoch.....atď.

Dnes sú už možné kombinácie životného poistenia so sporením...ale v tom už sú odborníci "poisťovací agenti".
Veru tak...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať