Zavrieť

Porady

Zriaďovacie výdavky

Dobrý deň, začínam podnikať v oblasti maloobchodu a živnosť mám od 1.3.2010. Maloobchod prevádzkujem vo vlastnej budove, na ktorý mám úver. Prv, ako som začala podnikať, som budovu rekonštruovala za účelom podnikania. Rekonštrukcia prebiehala od roku 2008 do roku 2010. Môžem si uplatniť vynaložené výdavky na rekonštrukciu v roku 2010 ako zriaďovacie výdavky na podnikanie? Ďakujem za odpoveď..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    To by si si nemohla dať do nákladov ani keby si budovu mala v majetku počas podnikania, rekonštrukcia je technické zhodnotenie a to sa odpisuje.

    Economy11 je offline (nepripojený) Economy11

    Economy11
    takže ak tomu správne rozumiem, musí sa urobiť technické zhodnotenie budovy, ktoré bude zároveň obstarávaciou cenou a tú budem potom odpisovať?

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Ak bola rekonštrukcia ešte pred založením živnosti, tak potom zaradiť budovu do podnikania a odpisovať /OC bude vrátane rekonštrukcie/.

    Economy11 je offline (nepripojený) Economy11

    Economy11
    IvoM ešte jedna otázočka...pojem technické zhodnotenie...ako sa zisťuje? Kto to zisťuje? Koho treba osloviť? Ako postupovať? Treba zistiť hodnotu budovy...ďakujem Ti za odpoveď...

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Economy11 Pozri príspevok
    IvoM ešte jedna otázočka...pojem technické zhodnotenie...ako sa zisťuje? Kto to zisťuje? Koho treba osloviť? Ako postupovať? Treba zistiť hodnotu budovy...ďakujem Ti za odpoveď...

    Pozri si §29 zákona o DzP.
    http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...2010-a.html#29

    Zriaďovacie výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.