Zavrieť

Porady

Predaj za hotové

Dobrý deň prajem, mala by som ? k nasledovnému:

mám pred sebou takéto: Predaj za hotové (ide o kyslík plynný+nájom za flaše+poplatok), zaplatené v hotovosti, doklad je súčasne aj príjmovým pokladnič. dokladom, ale hore je uvedené, že faktúra a je tam aj číslo a ja
teraz váham či to zaúčtovať ako faktúru 501,518,343/321 a násl. úhradu cez pokladňu 321/211, alebo priamo cez pokladňu ako nákup materiálu 501,518,343/211. Ďakujem

Ešte je na doklade aj uvedený dátum splatnosti, takže mi to skôr príde ako faktúra ...
Naposledy upravil Jelena : 15.04.10 at 08:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Jelena Pozri príspevok
    Predaj za hotové (ide o kyslík plynný+nájom za flaše+poplatok), zaplatené v hotovosti, doklad je súčasne aj príjmovým pokladnič. dokladom, ale hore je uvedené, že faktúra...
    ... pojem faktúra má širšie pozadie, ako len z pohľadu DPH. V každom prípade, pre platiteľa DPH je faktúra aj doklad vyhotovený ERP. Tento pojem sa spája s dokladom so všetkými náležitosťami pre účely DPH (okrem iného) a vychádza z terminológie zákona o dani z pridanej hodnoty.

    Faktúra sa však spája aj s bežnou obchodnou praxou. Bez ohľadu na terminológiu zákona o dani z pridanej hodnoty. Neplatiteľ dane napríklad tiež vyhotovuje faktúru.

    A 321? Je to záväzok. Vznikol Vám? Účtovný prípad sa neodvíja od pomenovania dokumentov preukazujúcich jeho vznik ale od jeho vecnej stránky.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Jelena Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem, mala by som ? k nasledovnému:

    mám pred sebou takéto: Predaj za hotové (ide o kyslík plynný+nájom za flaše+poplatok), zaplatené v hotovosti, doklad je súčasne aj príjmovým pokladnič. dokladom, ale hore je uvedené, že faktúra a je tam aj číslo a ja
    teraz váham či to zaúčtovať ako faktúru 501,518,343/321 a násl. úhradu cez pokladňu 321/211, alebo priamo cez pokladňu ako nákup materiálu 501,518,343/211. Ďakujem

    Ešte je na doklade aj uvedený dátum splatnosti, takže mi to skôr príde ako faktúra ...
    podobne aj metro.

    Keď som to davala ako faktúru, vždy mi chýbal k tomu pokladničný doklad.

    Teraz to nahrávam ako pokladničné doklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.