Zavrieť

Porady

príplatky, pohotovostné

Ahojte,

potrebovala by som vediet ake priplatky percentualne by som mala dostat za odpracovany sviatok, sobota, nedela? Mozem si pýtat aj nejake pohotovostné kedze som stale k dispozícii na služobnom telefone?

ďakujem všetkym vopred za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    pizzanoel Pozri príspevok
    Veľmi pekne ďakujem a chcem sa este spytat aj za nedelu je 50% ? Existuje nieco ako pohotovostne? Lebo ja som non stop na telefone a stale mi niekto vola pricom za to vobec nemam zaplatene...

    existuje pracovná pohotovosť:

    § 96
    Pracovná pohotovosť

    (1) Ak zamestnávateľ v odôvodnených prípadoch na zabezpečenie nevyhnutných úloh nariadi zamestnancovi alebo sa s ním dohodne, aby sa mimo rámca rozvrhu pracovných zmien a nad určený týždenný pracovný čas vyplývajúci z vopred určeného rozvrhnutia pracovného času zdržiaval po určený čas na dohodnutom mieste a bol pripravený na výkon práce podľa pracovnej zmluvy, ide o pracovnú pohotovosť.
    (2) Čas, počas ktorého sa zamestnanec zdržiava na pracovisku a je pripravený na výkon práce ale prácu nevykonáva, je neaktívna časť pracovnej pohotovosti, ktorá sa považuje za pracovný čas.
    (3) Za každú hodinu neaktívnej časti pracovnej pohotovosti na pracovisku podľa odseku 2 patrí zamestnancovi mzda vo výške pomernej časti základnej zložky mzdy, najmenej však vo výške minimálneho mzdového nároku ustanoveného v § 120 ods. 4 v Sk za hodinu pre prvý stupeň náročnosti práce.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    podľa Zákonníka práce §121 a 122:

    sobota: 25%
    sviatok: 50%
    nočná: 20% z min.mzdového nároku

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    pizzanoel Pozri príspevok
    Veľmi pekne ďakujem a chcem sa este spytat aj za nedelu je 50% ? Existuje nieco ako pohotovostne? Lebo ja som non stop na telefone a stale mi niekto vola pricom za to vobec nemam zaplatene...

    nedela nie je sviatok, takže 25%

    pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

    obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac pizzanoel
    Veľmi pekne ďakujem a chcem sa este spytat aj za nedelu je 50% ? Existuje nieco ako pohotovostne? Lebo ja som non stop na telefone a stale mi niekto vola pricom za to vobec nemam zaplatene...

    príplatky, pohotovostné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.