Zavrieť

Porady

Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň..

Prosím o radu, neviem si poradiť s vyplnením štvrťročného prehľadu, ak nastala v marci 2010 takáto situácia:
Preddavky som zrazila napr. 100
Preplatky z RZD boli napr. 150
Vyplatený daňový bonus bežný aj doplatený na základe RZD 300
a zamest. prémia bola 350.
Neviem ako mám jednotlivé riadky správne vyplniť. Sú to riadky 2, 3, 4, 5, 6.
Daň za marec sme neodviedli žiadnu.

Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    VERONIKA6 Pozri príspevok
    )
    riadok 9 = zrazená zrážková daň
    riadok 10 = 0
    riadok 11 = zrazená zrážková daň (riadok 9)
    riadok 12 = 0
    riadok 13 = 0
    Práve som dovolala s pracovníčkou na našom DÚ. Zo zrážkovej dane si nemôžem odrátať preplatok z RZD, ak si ho nemôžem odrátať z preddavkovej dane, tak si musím požiadať o vrátenie.
    Tak je totiž stavaný aj prehľad, v časti II. si môžem zo zrážkovej dane odrátať /započítať/ len daň. bodnus a zam. prémiu, NIE preplatok na dani z RZD.

    Prečítala som príspevok v Drakovi od p. Mihála už 3x a nikde som nenašla, že by sa to dalo.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    )
    Zdenka 0705 Pozri príspevok
    Mesačne mám nízku preddavkovú daň, zrážková je vyššia, a preto by som chcela uplatniť preplatok z RZD aj na zrážkovej.
    Nechápem v tabuľke, kde v II. oddieli uvediem odpočet vrátenej dane z RZD, je tam možnosť odpočtu len DB a ZP.
    Keď vyplním r. 9 /daň zrážkou/, matematicky mi vyjde r. 12 odvodová povinnosť. Jednoducho daň len neodvediem? tj. r. 13 bude nula?
    Nejako to nechápem
    riadok 9 = zrazená zrážková daň
    riadok 10 = 0
    riadok 11 = zrazená zrážková daň (riadok 9)
    riadok 12 = 0
    riadok 13 = 0
    Naposledy upravil VERONIKA6 : 19.04.10 at 07:48

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Zdenka pozri v DRAKOVI, Jožko Mihál tam podrobne rozpísal Prehľad
    o zrazených a odvedených preddavkoch.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    mendelina Pozri príspevok
    Veronika, čo mám spraviť, aby som sa dostala na ten článok, čo píše Mihál o tom štvrťročnom prehľade.
    Musíš mať predplateného DRAKa...

    HUPKA64 je offline (nepripojený) HUPKA64

    Ľubka Hupka HUPKA64
    Preddavky = riadok 01 napríklad 100,- eur
    RZD ročné zúčtovanie dane v našom prípade 150,- eur = riadok 2 mínusom, ale len do výšky preddavkov.
    Rozdiel, /v našom prípade 50,- eur/ ktorý zostal z RZD sa posúva do nasledujúceho mesiaca. Zrazené nedoplatky sa dávajú maximálne do výšky preddavkov dovtedy, kým sa celková suma preplatku z ročného zúčtovania nevyčerpe. /nepremietne do výkazu./
    Súčet riadkov 02 za jednotlivé mesiace je celkový súčet ročného zúčtovania dane, preplatku na dani z príjmov FO.

    MAREC 2010
    Riadok 01 = 100,- eur, riadok 02 = 100,- eur.
    Riadok 4,5,6,7 bude NULA.

    APRIL 2010
    RIADOK 01 = XY, riadok 02 = 50,-eur, ostatné riadky podľa matematického súčtu

    Ak máte daňový bonus, ten aa uvádza v riadku "A" a potom "C". Správca dane príslušný rozdiel z DB vráti na základe q výkazu. V II. časti je potrebné vyznačiť, za ktoré mesiace žiadate vrátiť DB a na aký účet. V riadku "D" je súčet DB, ktorý vám bude poukázaný na firemný účet.

    Zamestnanecká prémia je súčasť ročného zúčtovania dane. /RZD/ Ja by som ich dala do riadku 02. Opravte ma, ak sa mýlim.

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Mesačne mám nízku preddavkovú daň, zrážková je vyššia, a preto by som chcela uplatniť preplatok z RZD aj na zrážkovej.
    Nechápem v tabuľke, kde v II. oddieli uvediem odpočet vrátenej dane z RZD, je tam možnosť odpočtu len DB a ZP.
    Keď vyplním r. 9 /daň zrážkou/, matematicky mi vyjde r. 12 odvodová povinnosť. Jednoducho daň len neodvediem? tj. r. 13 bude nula?
    Nejako to nechápem

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    VERONIKA6 Pozri príspevok
    )
    riadok 9 = zrazená zrážková daň
    riadok 10 = 0
    riadok 11 = zrazená zrážková daň (riadok)
    riadok 12 = 0
    riadok 13 = 0
    tzn. že do riadku 11 patrí nielen preplatok ZP, ale aj dane z RZD?
    Tak prečo to tam nenapísali, keď v odd. I. to je
    Takto mi to už dáva zmysel .... ďakujem, Veronika

    mendelina je offline (nepripojený) mendelina

    mendelina
    Veronika, čo mám spraviť, aby som sa dostala na ten článok, čo píše Mihál o tom štvrťročnom prehľade.

    Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

    Maaaria
    Dobrý deň,
    potrebovala by som poradiť s vyplnením tohto tlačiva. Nie som si istá, či to mám správne. Preddavky na daň a zrážkovu daň nemáme, potrebujem tam doplniť iba daňový bonus. Stačí keď ho uvediem na 3.strane v Rekapitulácii a to v riadku A a C. Alebo treba daňový bonus ešte niekde uviesť.
    ďakujem za pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.