Zavrieť

Porady

Nedoplatok-ZP

Dobrý deň. Prišiel mi list zo zdravotnej poisťovne, že nevedia, kto bol platiteľom zdravotného poistenia. Počas tej doby som študovala, momentálne som na úrade práce.
Ale 4 mesiace sa mňa však neplatil nik, takže to budem musieť zaplatiť ja, lenže momentálne nemám z čoho naraz dlžné poistné vyrovnať.
Chcem sa opýtať, mám spolu s dokladmi za to obdobie, kedy bol poistencom za mňa štát poslať poisťovni aj nejaký list, že mám záujem o vyrovnanie nedoplatku?
Takisto sa chcem opýtať, či je možné aj dohodnúť si splátkový kalendár, nakoľko som momentálne nezamestnaná?
Proste chcem vedieť, aký postup mám zvoliť, aby som neplatila žiadne pokuty, sankcie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Najrýchlejší spôsob je ísť priamo do poisťovne a dohodnúť sa. Ak máš nejaké doklady tak zobrať fotokopie a možno bude stačiť len doplniť čo im chýba a zistia, že vlastne nič nedlhuješ.

    Či tie 4 mesiace si bola dobrovolne nezamestnaná?

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Určite je najlepšie ísť tam osobne a prípadne si dohodnúť splátkový kalendár.
    Zober aj doklady o ukončení štúdia... si bola študentkou strednej školy alebo vysokej?

    Ešte Ti odporúčam pozrieť si stránku VšZP, čo sa týka poistenia študentov - možno si si nesplnila nejakú oznamovaciu povinnosť...

    http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=464
    Naposledy upravil Blankake : 19.04.10 at 14:41

    dada1212 je offline (nepripojený) dada1212

    dada1212
    Ukončila som strednú, bolo to obdobie od septembra do decembra, počas neho som neštudovala.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    dada1212 Pozri príspevok
    Ukončila som strednú, bolo to obdobie od septembra do decembra, počas neho som neštudovala.
    Ani si nebola v evidencii UP?

    Tak to treba zaplatiť. Ale určite sa s nimi dohodneš.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    dada1212 Pozri príspevok
    Ukončila som strednú, bolo to obdobie od septembra do decembra, počas neho som neštudovala.
    A nahlásila si to v poisťovni?

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    dada1212 Pozri príspevok
    Nie.
    Tak to bude asi kvôli tomu, určite choď osobne do poisťovne a zober aj doklad o ukončení štúdia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.