Zavrieť

Porady

Windows Media Player a Nokia

Zdravím,
malo by sa dať prehrať video z mobilu /napr.Nokia/ Media playerom?Mne to nejde v XP.
pepsikova ..oprášim túto tému trochu...na prehrávanie súkromných videí používam KM Player, prehral vždy všetko krásne...ale z Nokie video je štvorčekované, nejasné...čo s tým?..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Mobily používajú formát 3gp alebo mp4.
    V XP sa ti to v pohode prehrá ak si nainštaluješ KM Player. Ja v ňom 3gp (ale on vie prehrať takmer všetko okrem úplných exotov) prehrávam bežne. Program je zdarma, nie je závislý na kodekoch zo systému, pretože používa svoje. Je aj v češtine (slovenčina neviem), do podrobného menu sa dostaneš - klik pravým "myšidlom" na voľnú plochu prehrávača.
    Stiahneš napríklad tu:
    http://www.stahuj.centrum.cz/multime...ce/kmplayer/?g[hledano]=kmplayer&g[oz]=2.9.4.1436&g[up]=Beta

    Okrem iného je výhoda v tom, že nemusíš nič konvertovať. Konvertovať 3gp do avi nemá význam, pretože tie filmy v 3gp sú robené na maličkú obrazovku mobilu, ak ich aj skonvertuješ do avi alebo hocičoho iného, nebude sa to pravdepodobne dať pozerať na celej obrazovke, len v malom okne. Záleží v akej kvalite to 3gp bolo.
    Naposledy upravil Stevo5 : 20.04.10 at 12:27

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Theo Pozri príspevok
    Zdravím,
    malo by sa dať prehrať video z mobilu /napr.Nokia/ Media playerom?Mne to nejde v XP.
    Ako Vlado40 naznačil , v mobile sa zvykne väčšinou vyskytovať formáty 3gp..tieto je potrebné prekonvertovať do formátu , ktorý podporuje dané PC.
    Najlepšie je asi hodiť do to dvix-u ....

    Funguje to aj naopak ...dvix prekonvertovať do 3gp
    Vždy mám pre prípad núdze nejaký film v zálohe v mobile N XP 5800 stiahnutý ..

    Veľmi dobrý a jednoduchý programík ...
    ABC 3GP Converter supports the following formats:

    DIVX, XVID, MOV, RM, RMVB, MKV, MPEG, VOB, DVD, WMV, AVI, AVS, ASF, H264, etc.
    http://abc-3gp-converter.en.softonic.com/

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    Nokia PC suite má v sebe aj prehrávač videa z mobilu...môžeš to prehrať aj tam...program by mal byť v balení mobilu na CD/DVD/.

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Zase komplikovane ...
    ... univerzalna vec ked je problem s prehranim cohokolvek je vyskusat Media Player Classic Home Cinema.
    Vyriesi 99% problemov.
    Hlavne ja osobne nenavidim cokolvek prekodovat, je to jednak strata casu a kvality. Jedine ked to potrebujem dostat na DVD a prehrat na starom stolnom prehravaci.

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    salvosko Pozri príspevok
    Zase komplikovane ...
    ... univerzalna vec ked je problem s prehranim cohokolvek je vyskusat Media Player Classic Home Cinema.
    Vyriesi 99% problemov.
    Hlavne ja osobne nenavidim cokolvek prekodovat, je to jednak strata casu a kvality. Jedine ked to potrebujem dostat na DVD a prehrat na starom stolnom prehravaci.
    Čo je na mojej odpovedi komplikovné?:-) veď ak chce súbor preniesť z mobilu do PC môže použiť Nokia PC suite, pokial píše o Nokii...a súčasťou toho programu je aj prehrávač, ktorý dané video prehrá.

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    ani nie tvoje riesenie ale tie ostatne vsetky mozne. Hlavne to konvertovat.
    Ako som pisal, osobne preferujem jednoduche a univerzalne riesenia, co som podobne veci riesil tak na 99% mi pomohol MPC HC, dokonca vie vyuzivat aj HW dekodovanie cez graficku kartu co je pri FullHD filmoch hodne dobre ak mas slaby komp.

    Theo je offline (nepripojený) Theo

    dôchodca Theo
    bobino38 Pozri príspevok
    Nokia PC suite má v sebe aj prehrávač videa z mobilu...môžeš to prehrať aj tam...program by mal byť v balení mobilu na CD/DVD/.
    V Nokia PC suite mi to nejde...V KM zas len 4x4 cm.
    Ináč,ďakujem každému.

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Theo Pozri príspevok
    V Nokia PC suite mi to nejde...V KM zas len 4x4 cm.
    Ináč,ďakujem každému.
    KM playeri "chyť" myšou niekde v hornom rohu prehrávača (zmení sa kurzor) a roztiahni si obraz na veľkosť akú potrebuješ... Ako každé okno Windows.

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    Theo Pozri príspevok
    V Nokia PC suite mi to nejde...V KM zas len 4x4 cm.
    Ináč,ďakujem každému.
    A čo máš vlastne za mobil???.ak máš Nokiu tak niečo robíš v programe zle...a v KMplayeri 2x klikni do plochy prehrávania, obrazz sa roztiahne na celú obrazovku...

    Theo je offline (nepripojený) Theo

    dôchodca Theo
    bobino38 Pozri príspevok
    A čo máš vlastne za mobil???.ak máš Nokiu tak niečo robíš v programe zle...a v KMplayeri 2x klikni do plochy prehrávania, obraz sa roztiahne na celú obrazovku...

    Tieto veci samozrejme viem.Ale ak zväčším obraz-nabehnú len farebné čiarky a je to nepozerateľné.Nokia 6230

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.