Zavrieť

Porady

Tapetovanie starými novinami

Ahojte,
raz som videl v jednej kaviarni ako majú na stenách "natapetované" staré noviny. Boli to vyslovene kusy starých novín, ktoré tak vytvorili super tapetu. Nebol to jeden kus, všetko boli jednotlivé dvojhárky novinového papiera, ktorý nejakým spôsobom na stenu nalepili a následne "pocapali" nejakým ochranným lakom, lepidlom alebo niečím takým. Rád by som si to urobil u seba v byte na jednej stene, ale neviem ako na to. Neviete niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Bezfarený lak a lepiť.Najlepšie nejaký eko-lak,vodou rieditelný s vysokým uv filtrom nech vám to mesiac nepáchne v byte.

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Urcite by som nechcel mat v byte po stenach polepenu sucastnu neoliberalnu propagandu. Ale ak inak nedate, tak tu je postup ktory sa pouziva pri lepeni cestovnych poriadkov SAD na plechove oznacniky. Vyskusajte si ho najskor napriklad na kusku napriklad rovneho plechu. Kupte si modry duvilax, zriedte s vodou 1:1. Pripravte si lavor s vlaznou vodou, tak aby vam do neho vosiel cely papier. Stetcom natrite cely plech, papier (napr. popisana A4) chytte dvoma rukami po krajoch a namocte ho do vody. Vytiahnite papier a postupne ho prilozte na plech. Stetcom vyrovnajte papier nalepeny na plechu a nechajte 24h zaschnut. Na druhy den pretrite cely papier zriedenym duvilaxom alebo ekologickym vodou rieditelnym lakom (lak treba vyskusat) a je hotovo. Stenu by bolo vhodne najpv napenetrovat, aby vam nevysala vsetku vodu z lepidla.

    Tapetovanie starými novinami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.